Uyurgezer

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tekelimustafa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,786
Aynı vanadan hem buzdolabına hem de ocağa gaz gidiyor. Ocak yanıyor. Dolayısıyla buzdolabına da gaz gidiyordur.
Teşekkürler.. Bir bakayım yaptığınıza

Etiketler
Bir de karavanımda akü yok şu an. Lpg de çalışan dolabın 12v ihtiyacı var mıdır. Herhangi bir kontrol ünitesi falan için..

Düğmeye bastığınızda çıt çıt diye ses geliyor mu? Gelmiyorsa ateşleme kalem pille çalışıyor ve pil bitmiş olabilir. Pilli değilse akü gerekir zannediyorum.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

O zaman gaz gelmediğinden eminiz. Bazen vanaların üstündeki etiketler yanlış olabiliyor. Bütün vanaların açık olduğundan emin olduktan sonra Levent Üstadın yöntemiyle brülörü kontrol etmek gerekli

Eğer istanbul'da anadolu yakasında iseniz müsait bir zamanda bakmak isterim

Ankaradayım :smiley: yolunuz düşerse beklerim..
Brülöre bakmam lazım anlaşılan (vananın açık olduğundan emin gibiyim)

Levent üstadın yöntemi nedir acaba?
Güngör beyin konusundaki youtube videosunu izledim. Orada da gösteriyor temizlik işini..

Buzdolabınızın yan havalandırmaları olmadığından mutlaka kabinden dışarı çıkartarak bakımını yapmanız gerekmekte.
Brülörün gaz girişi tarafında yüksük gibi minik pulu var onu kaybetmeden dikkatlice söküm yapın,daha sonra brülörü hava tutarak temizleyin ve baca birkaç parçadan oluşur sıralamasına dikkat ederek iyice kurum temizliğini yapın.
Başkada işlem yok aynı şekilde topladıktan sonra dolabı yerine monte etmeden gaz bağlantısı yapabilirseniz ateşlemeyi ve gaz yanarken pilot alevi gözlemleyin. Bendeki sorun pilot alev var sistem çalışıyor ancak hava girişinden alev çıkıyordu.
Buna dikkat edilmese karavada yangına sebep olabilir.

Dıştaki eksoz kapağınıda sökmeyi unutmayın.
Kolay gelsin

Teşekkür ederim hocam. Yazdıklarınıza dikkat edicem..
En çok da dolabı yerinden sökmek zor geliyor bana. Karavan altında bi ızgara var. Tam dolabın altına denk geliyor. Oradan müdahale etmeyi de deniycem.
474474fb908e134c5f145b6827559aac.jpg

Mümkün değil dersem biraz iddalı:( olabilir, brülör ve pilot alevi koruyan kapakları sökmeniz gerekmekte. Onlarda dolabın arkasına monteli.

Merhaba Mustafa bey, öncelikle hayırlı olsun. Buzdolabının içinde ufak yuvarlak bir cam olmalı, oradan yanıp yanmadığını görebilirsiniz ,ayrıca lpg ile çalışan ekipmanların ayrı ayrı vanaları vardır ,buzdolabı vanasının açık olduğuna dikkat edin vananın üzerinde kar tanesi amblemi olur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

buzdolabının içinde hiç yuvarlak küçük bir cam dikkatimi çekmedi. söylediğiniz iyi oldu. var mı öyle bir cam bakayım.
vanaya da tekrar bakacağım..teşekkürler

2 hafta önce söktüğüm buzdolabını ancak bugün toplayabildim.
İki hafta önce sökünce gördümki baca örümcek ağı ile tıkanmış. Uzun süre gaz verip de (30-40 sn kadar) çakmağı çakınca mavi alevi gördüm şükür..dolabı yerine yerleştirdikten sonra 2-3 saat çalıştırdım. buzluğunda soğuma hissetim. Ancak tabi buz falan oluşmadı. Önceki sahibi 220V ile kullanmış ve dolabın buz yaptığını söylemişti.. Bakalım belki buzu da görmek nasip olur daha sonra...
Bir kaç fotoğraf da ekledim..

Bu arada cbr1100xx hocam. Dediğiniz gibi küçük pencere de varmış dolapta.fotoğrafı aşağıda.Oradan alev kontrol edilebiliyor. Teşekkür ederim..

80519af5431a7bdf9081b054af087dc9
087c382ed1353105f674e89a3a090434
1682ef9ca678b8c22bc061676cb2f49a
7402d9206a6204eab4bcb547603d2184
B1f432377abebb9bbb7920145fcdd548

fırsat buldukça karavanımın eksikliklerini gidermeye çalışıyorum.

son birkaç haftadır zemine laminant parke döşemekle uğraştım. sonunda bitirebildim.

biraz acemi işi oldu haliyle..

eski halinde tüm zemin (yatak altları da dahil) halı ile kaplı idi.

karavan yapılırken neredeyse tüm zemin halı ile kaplanmış ve sonrasında mobilyalar döşenmiş.

bana ilginç geldi.

sökmesi de bir hayli zor oldu. (halı artık çürümeye başlamış ve koku yapıyordu)

Uploadfromtaptalk1461044733528

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.