Uzakdoğu Da(tayland-kamboçya) 50 Günlük Gezi Planı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan belka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,482

belka

0532 2864621
Yer
Burhaniye / BALIKESİR
Merhaba dostlar,

2016 yılında Karavan ile yurtdışında planladığımız gezileri kızımın düğünü nedeniyle yapamadık. Bir taraftan 2017 yılı için Karavanımızla gezi planlamaları yaparken sıkılmaya başladığımızı, Eşimle birlikte kış dönemini nasıl geçiririz arayışı içerisinde iken karavan ile gitmemizin mümkün olmayacağı demeyelimde uygun olmayacağı bölge ararken Tayland-Kamboçya bölgesine karar verdik. Referans olarak Tayland Gezi Rehberi - Phuket, Pattaya, Bangkok, Ko Samui sitesinden çok yararlandık.
3 aydan beridir araştırmalar yapıp bilgi toplarken, ucuz uçak bileti araştırmalarımız sonucunda Gulfair den gidiş dönüş kişi başı 1300 tl ye biletimizi aldık.
Rota ve gezi planımıza göre 10 gün Bangkok - 5 gün Chiang Mai - 3 gün Ayutthaya - 5 gün Pattaya - 4 gün Angor Wat (kamboçya) - 10 gün Phuket - 5 gün Koh phi phi - 5 gün Koh Samet şeklinde düşünüyoruz.

Gezi planımız konusunda daha önceden gitmiş arkadaşların uyarıları, önerilerini paylaşmasını rica ediyorum.

Selamlar Saygılar.

Son düzenleme:

Etiketler

Gezinizin cok güzel olacagi kesin , size iyi tatiller dilerim . Nacizane tavsiyem 5 gün Koh phi phi fazla gelebilir . Ben bir kac kez Tayland`a gittim ve biraz taniyorum . Koh phi phi tam bir turist bölgesi ve cok kalabalik .Onun yerine size Krabi tavsiye ederim , oradan günlük geziler yapabilirsiniz .Daha keyifli olacagini düsünüyorum . Ben üc kez Koh phi phi adasina gittim ve en son gecen sene . Ama gördüklerimden dolayi bir daha görmek istemiyorum .

Gezinizin cok güzel olacagi kesin , size iyi tatiller dilerim . Nacizane tavsiyem 5 gün Koh phi phi fazla gelebilir . Ben bir kac kez Tayland`a gittim ve biraz taniyorum . Koh phi phi tam bir turist bölgesi ve cok kalabalik .Onun yerine size Krabi tavsiye ederim , oradan günlük geziler yapabilirsiniz .Daha keyifli olacagini düsünüyorum . Ben üc kez Koh phi phi adasina gittim ve en son gecen sene . Ama gördüklerimden dolayi bir daha görmek istemiyorum .
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, gezimizin ilk 30 gününü kültür ve tarih gezisine ayırdık, Kamboçyadan uçakla Phuket'e geçip deniz-kum-güneş'e doymak niyetindeyiz. Önerinizi dikkate alarak Karabi bölgesini inceleyip güzergaha dahil ettim.

Merhaba dostlar,

Karavanla gezilemeyecek noktalara uçakla giderek gezme planının ilk aşaması tamamlandı.

14 aralıkta başlayan gezimiz tam 52 gün sürdü.
Gezimizle ilgili istatistiki bilgileri paylaşmak istiyorum.
İstanbul - Bangkok uçak bileti Gulfair den gidiş dönüş olarak 1300 tl (460usd) ye alındı.

Gezi Bangkok da 13 gün
Chang mai 5 gün
gece yolculuğu 2 gün
Pattaya 5 gün
Ayattuya 3 gün
Siem Reap (Kamboçya) 5 gün
Phuket 18 gün

Gezide hep otellerde kalındı gecelik ortalama oda fiyatı 40 tl civarı.
eşimle birlikte 50 gece otel ücreti, günlük yemek ihtiyacı, gezilecek noktalara ulaşım bedelleri, Kamboçya ve Phukete uçak bileti, ufak tefek hedile alımları, günlük 2 litre bira istikakı dahil toplam 3000 usd para harcadık.
3000 usd harçama ve uçak biletleri toplam 4200 usd ye maloldu.

52 gün herşey dahil 2 kişi 80 usd günlük maliyet ile dolaştık.
A1612 026
A1612 110
A1712 040
B0601 017
B0601 126
B1001 246

Balkanlar gezinizi ilgiyle takip etmiştim..Bu geziyi de aynı şekilde takip edeceğim...
Paylaşımınız için teşekkürler

taylnatta dıkkat etmenız gereken konulardan bırı exchange yanı doları bahta cevırırken ınsanları dolandırıyorlar duzenlı olarak kurları takıp edın assagı yukarı 400 500 baht kazıklıyanlar cok ayrıca turk lokantaları dolu hedıyelık esyalar olarak elektronık degılde yoresel ahsap ıscılıklerıne para yatırın teknolojık olarak cok dolandırıcılar var !! ben pattayada 2 ay kaldım harıka bır yer marrıot otel the x clusıve otelı tavsıye ederım !! wlakıng street cadesındekı gece hayatı sızı fazlasıyla doyuracaktır buyuk budaya sunak bırakmayı unutmayın ;) onun dısında taylantın sokak kokuları sızı hayatınızdan bezdırebılır ama bı kac gunden sonra sızı rahatsız etmıyor ıyı gezıler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.