Uzun süreli Schengen Vizesi alabilecek miyim bir sürü evrak verdim???

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ersanayaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,228

ersanayaz

Kamp I
Uzun süreli Schengen Vizesi alabilecek miyim bir sürü evrak verdim???
istemese de FAZLA FAZLA bir sürü evrak verdim.
Verdiğim evraklar şunlar
-ssk giriş bildirgesi, 2008 den beri asgari ücretle yatan hizmet dökümü,sigortalı hizmet listesi vs.
-Asgari ücretle yatan maaş bordrosu
-2 tane kredi kartımın fotokopisi ve birinin 4000 tl limiti olduğuna dair kredi kartı dökümü hatta fazladan yatırmıştım.
-3 tane araç.Her birinin ise türkiye sigortalar birliğinden değerini gösteren değerleri koydum toplamda 83000tl değer.
-Kendi üzerimde 7000 tl olduğuna dair hesap.
-İşyeri babamın işyeri.Vergi levhasında göstediğimiz 2011 kazancı 15000tl.Babamın işyerinin banka hesapları oynarlı 20-30.000tl gelip gitmiş vs.ama unuttum babamın 500.000tl lik hesabı olduğunu koymayı unuttum.
-Sabıka kaydı,İkametgah belgesi ve nufus kayıt örneğini koydum.
-Açıköğretimde okuduğuma dair öğrenci belgem.
-Araçla gideceğime dair ve multiple istediğime dair belge. Aracı 3 aylık yeşil trafik sigortası yaptım 350 tl ve uluslararası ehliyetmi de koydum.
-Seyahat aralıklarım 6 gün koydum.

FAZLA FAZLA EVRAK KOYDUM.
-İlk vizem fransa müddet 1ay 10 gün kalış 15 gündü.Ayrca Sürekli gürcistan ermenistan ve Azerbaycan damgaları var pasaportumda belki referans sayılır.Çünkü gezginim ben.
Sizce giriş müddeti 1 sene ve en az 60 gün kalışlı vize alır mıyım hollanda'dan?i-datadan başvurdum.Vize formunda 1 sene talep ettim çok girişli
Eskisini bu kadar detaylı hazırlamamıştım.
Yardımcı olun 1 senelik geçerlilik olmasa da 6 ay geçerlik istiyorum.
Sizin aldığını şengen geçerlilik ve kalış sürelerini de yazar mısınız? 1. 2. 3. vize diye.
Yorumlarınızı bekliyorum
Ve siz bu kadar detaylı hazırladınız mı?

Etiketler

Ynt: Uzun süreli Schengen Vizesi alabilecek miyim bir sürü evrak verdim???

halen alamadım.
bekliyorum bugün bir evrak eksikmiş. ;D ;D ;D onu tamamladım bir daha verdim.
Ben nufus kayıt örneğini sadece tek vermiştim.Onlar tüm ailemin istediler onu ekledim.sonuç en geç 3 gün içinde belli olacak.
HOLLANDA'YA GENELDE UZUN SÜRELİ VE ÇOKLU GİRİŞ VERİYOR diyorlar.

Sonucu sizlerle paylaşacağım.

bir de araba vs. kiralamayı düşünüyorum gezime eşlik etmeyi düşünür müsünüz?1 haftalık bir gezi olacak ve masrafları yarı yarıya ödemek koşuluyla.
FRANSA-HOLLANDA-ALMANYA.
ya da gelecek arkadaşlar bulmam da yardımcı olur musunuz?
kapalı bir yaşam sürdüğüm için tanıdığım kimse yok konuştuklarım ise açlarından ölüyorlar ve böyle şeylere merakları yok.ayrıca forumlarda da bulamadım.
ilginize tşk ederim

Not: Gezginlerin genelinin normal yaşayan insanlara göre daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Teşekkürler.
Biz buna benzer bir geziyi 3 arkadaş daha önce yapmıştık.
Almanya, Fransa, Lihtenştayn, İsviçre ve Avusturya şeklinde yaptık.
Biz de İsviçre Basel' e gidip havaalanından kiralık aracı alıp gezmiştik.
Sonra tekrar aynı yerden geri döndük.
Biz tek giriş çıkışlı İsviçre' den Shengen almıştık.
Fakat diğer diğer ülkelerde g,r,ş çıkışlarda hiç sorun yaşamadık :smiley:

Aşağıdaki link' teki derginin 41. sayfasından itibaren sadece Almanya tarafının gezi yazısını bulabilirsin.
http://issuu.com/me-a/docs/mea_007

Belki yardımı olur.

Vizenin süresinin uzun olması schengen ülkelerine yaptığınız seyahat sıklığı ve kalış sürenizle orantılı. Bir de vize aldığınız ülkenin genel politikası ile alakalı. 2010'da Fransa'dan aldığın vize 2 yıllık idi. Bu yıl Almanya'dan yeni vize aldım 1 yıllık verdiler.

gene evrak istiyorlar. ;D ;D ;D
ben yeşil sigorta ile uluslararası ehliyetimi koymuştum arabayla gideceğimi beyan etmiştim.
uçak rezarvasyonu istiyorlar.
ben bir daha dilekçe yazıcam. bakalım cevap ne olacak? sanırm bu hollanda ya okuma özürlü ya da türkleri sevmiyorlar :mad: :mad: :mad:
sonucu paylaşıcam sizinle mutlaka

6 aylık çok giriş çıkışlı İngiltere vizesini ve yine çok giriş çıkışlı 3 aylık Yunanistan vizesini sadece 2 fotoğraf ve yarım yamalak doldurulmuş başvuru formlarıyla aldıktan sonra şunu öğrendim "ne kadar az belge, o kadar az sorun" :D İstenenden (lazım olandan) fazla belgeyle büyük hata yapmışsınız bence. Umarım kısa zamanda alırsınız vizenizi de gönlünüzce gezersiniz...

Mrb arkadaşlar,ben Hollandadan yeni geldim,bildiğim kadarıyla arkadaşlarım gelmişti hepside 3 aylık şengen vizesiyle gelmişlerdi,ama sizin konumunuzu bilmiyorum,gelmek isterdim bende ama şuan işlerim dolayısıyla gelemem maalesef,keşke daha önce olsaydıda size gümrüğe teslim ettiğim arabayı size vererek rahatca gezerdiniz :smiley: neyse nasib değilmiş artık,sormak istediğin bişiy olursa herzaman sorabilirsin ordada arkadaşlarım var hala,kendim 17 yıla yakın kaldım Hollandada,karayoluylada bir çok ülkede bulundum,umarım sizde gönlünüze göre bir seyahat yaparsınız.

3 aylık multiple mı almışlardı?

bir de halen benle gelecek birilerini bulamadım. ben bir gezgin olduğumu anladım. normal insanlar çok farklı gezgin insanlar çok farklıdır.Normal insanlar coluğum cocugum olsun bir yere gitmeyeyim derken bir gezgin öyle düşünmez.

şu vize canımı çok sıkıyor.evrakları kendim hazırladığım zaman aidata ücreti dahil 210 lira ama aracı kurumlara verdiğiniz zaman hepsi bana kalırsa üç kağıtcı cok para almaya calısıyorlar 350-400 lira para cekiyorlar.yaptıkları bu dolaba çok sinirleniyor. :mad: :mad: :mad:

evrakları tekrar faksla gönderdim.
1 senelik seyahat sigorta ödenen makbuzuyla, 3 aylık yeşil kart zorunlu trafik sigortası, uluslararası ehliyet, haritadan güzergahlar ve değiştirdiğim otel rezarvasyonu...

1 yıllık multiple vize istediğimi belirttim.derdimi dilekçeyle dokunaklı olarak anlattım.Onlara güvendiğimi ve çok sevdiğimi söyledim.çünkü uçak rezarvasyonu ve mülakat için çağırmışlardı işten dolayı ardahan'da olduğumu ve 1500 km uzaklıkta olduğumu ayrıca belirttim.ayrıca 2. schengenim'in olacağını da belirttim.Baklım Sevgi güven işe yarayacak mı? ;D ;D ;D

evrakları kargoya vermişler idata. biraz sevgi güven işe yaradı gibi duruyor.1 senelik multiple alırsam bana ilaç gibi gelir.
bir de red vermişlerse intihar ederim kafayı yerim çünkü gezginim ben.1 senelik seyahat sigortası yaptırdım yaaa.

sonuç genel olarak fiyazko.
1.5 ay geçerlilik süresi var. kalış süresi 30 gün.
1 sene vermediler. eski schengen vizem olmasına rağmen 1.5 ay veriyorlar.5 sene alanlar nasıl alıyor anlamıyorum?ama arabayla gideceğim için multiple çok giriş aldım.
bundan sonra ki gezilerimde ileri farklı tarihlerde 3 otel rezervasyonu beyan etsem başarılı olur muyum uzun vize konusunda?
ya da ben çok bahtsızım.

tekrar başvurdum ve...
3. Schengen Vizem Olacak Red Yeme Olasılığım Var mıdır?
1-Benden ödenmiş otel faturası istediler eksik evrak olarak.ben de artvin ilinde olduğumu mahrumiyet bölgesinde olduğumu dil sorunu olduğunu ve ayrıca benden daha önceki başvurumda böyle bir evrak istenmediğini beyan eden dilekçe yazdım
2-idatadan başvurdum.bugün hemen kargoya verilmiştir.acaba red verebilir mi?diğer başvurumda 3 kez evrak tamamlamamı istediler.bunda 1 kez istediler. hemen red vermez değil mi?
yardımcı olursanız sevinirim.

Bir Turizm şirketi kanalıyla işlemlerinizi gerçekeleştirin,
derim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri