V8 3500 Cc 130luk Defender Yakıt Durumu Hakkında Bilgi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ofluu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,941

ofluu

Ana Kamp
Herkese saygilar selamlar v8 3500 cc 130 luk defender almak üzereyim benzin ve lpg bazında 100 km de ne kadar kaç litre yakar bilen varmı yardimci olurmusunuz rica etsem ?

Etiketler
Ynt: V8 3500 Cc 130luk Defender Yakıt Durumu Hakkında Bilgi ?

Aslan besleyen yemini düsünmez
alın binin keyfini sürün
benim v8 16-20 litre lpg yakıyor 5.9
oda yaksın 14 16 litre

gerçekten aslan ise haklısın :smiley: çünkü ilk deneyimim olucak pek bilgim yok

bende navara var navara çok yakıyor diye yakınırken buda korkuttu beni açıkcası.

Araç standartmı yoksa modifiyelimi ( büyük ve dişli lastik , şnorkel , yüklseltme , ekstra ağırlıklar var mı? ) ,
Standart ile Benzinde 100 km de 16 lt lpg de 20 lt nin altına düşmez,
Modifiyeli ise 20 lt benzin 25 lt lpg ( şehir içi)

evet araç modifiyeli hummer ön ve arka tamponları var ve dev gibi lastikleri bulunuyor.

nboya' Alıntı:
Aslan besleyen yemini düsünmez
alın binin keyfini sürün
benim v8 16-20 litre lpg yakıyor 5.9
oda yaksın 14 16 litre

14 lt yi 1,6 suzukiler yakıyor :smiley:

birkaç ay öncesifiyatlarla uzun yolda benzin 620 tl şehir içi 780 tl
gazı tam olarak test edemedim 500 civarı gibi 100 km uzerinde kullanmaz iseniz yakıt düşebilir
o zamanda v8 e gerek yok

AL1820' Alıntı:
14 lt yi 1,6 suzukiler yakıyor :smiley:

Büyük motor cok yakar mantığını ben kabul etmiyorum,
benim cj5 4200 cc 16 18 litre yakıyor
1.6 motor aracı kaldırmaya calısırken zaten yakacak , 14 litre normal onun icin
ben 5.9 u sürerken gaza basmaya korkuyorum azcık tatlı kalk arka tekerler onle kavusmak ıstıyor gibi kalkıyor
akısına bırakıyosun suzulup gidiyor
bunu denemenız lazım
dusuncenize saygı duyuyorum ama ben cebimden cıkan yakıt parasına bakıp soyluyorum.
saygılarımla

2350 kg civarında ağırlık LT77 şanzımanla normal kullanımda 20 lt civarı benzin ,25 lt civarı LPG yakar kullanım tarzı bir miktar aşağı veya yukarı miktarı değiştirebilir ancak çok bir şey beklemeyin , arazi şartlarında ise söylemek bile istemiyorum.Sürekli 4 çeker bir araba ve 3528 cc aliminyum Buick blok üzerine kurulmuş motor çok büyük değil ama aracın ağırlığı ve hacmi dezavantaj.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR