Vaude Çadırlar Hakkında Yardım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kuzgun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,543

kuzgun

Yeni Üye
Arkadaşlar
vaude space II hakkinda yorumlariniz nasil acaba. daha once kullandiysaniz ya da kullanan tanidiginiz varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Etiketler
Vaude Space II çadırı Mert kullanıyor, onun yorumlarını almak daha iyi olur. Ben Space III kullanıyorum, kar eteklerinin olmaması dışında gayet kullanışlı ve sağlam bir çadır. Kurulumu kolay ve eğer sağlam gererseniz kuvvetli fırtınada bile kesinlikle sorun çıkarmaz. Aynı özelliğe sahip modellerle fermuarlayarak çadırları birleştirebiliyorsunuz, gereksiz gibi görünse de soğuk havalarda çadırlar arası alışveriş ve geçiş sırasında ısı kaybını önlemek için oldukça ideal.

Vaude Space II yi yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum, gayet hafif, kurulumu kolay ve dayanıklı bir çadır. Isı yalıtımı da gayet iyi, gergileri ile iyi sabitlenirse şiddetli fırtınalara da dayanabilir gibi ama ben çok ekstrem koşullarda denemedim, ekstrem şartlardaki performansını dağcı arkadaşlar daha iyi bilir sanırım.

space II dendiği gibi kesinlikle iyi çadır ama eğer kamp uzun sürecekse çadırdan çıkmadan 2-3 gün kalacaksanız çadırda mısır patlatıp yemek yapıp 3 gereğinde 4 kişi kalıp sabaha kadar pis yedili oynayacaksanız space II'nin tavan yüksekliği biraz az gelebilir biraz daha geniş ve yüksek olan üst modelini tavsiye ederim. yok ben tek kişiyim belki bir arkadaşım daha olur ekstrem durumlarda 3 kişi de kalırım benim amacım sadece barınma çadırı uyumak için kullanacağım derseniz de space II yi hemmen alın

Bugüne kadar üç çadır kullandım: Tatonka, Vaude (Spcace 2) ve Vango. Vaude'yi hiç düşünmeden tavsiye ederim. İstediğiniz mevsimde, istediğiniz yerde kullanın, içine girdiğinizde verdiği güven hissi diğerleriyle kıyaslanamaz. Rüzgara dayanımı çok iyi. İki ciddi fırtınada bana mısın demedi. Tam yirmibir gün sırtımda taşıdım, bi yerde evim oldu. Ayrıca diğerlerine kıyasla daha hafif, paket boyutu daha küçük. Gerektiğinde çantanızın içine bile koyabilirsiniz. Tek dezavantajı -Yaşar Bey'in de belirttiği gibi- biraz basık oması. Ancak, rüzgara iyi dayanmasının nedeni de belki bu. Avantajları düşünüldüğünde bu dezavantajı rahatlıkla gözardı edilebilir.
Nice güzel kamplar dilerim...

Ynt: Vaude Çadırlar Hakkında Yardım?

Yıllarca space III ve moss stargezer taşıdım tek başıma yaptığım kamplar dahil buna. Sherpa olmak lazım doğru Sedat hocam, ama ağrının 3200 kampına patlıcan ve patates çıkartan adam vaude space III de taşır :D

Bu arada space II'niz hayırlı olsun kamplarda eskisin

yol' Alıntı:
Space III için uyarı; taşımak için sherpa'ya ihtiyacınız olabilir ;)

Bence Space II ile III arasında ağırlık olarak çok da fark yok. Yanlış hatırlamıyorsam Space II 3.4 kg., Space III 3.8 kg.
Çok da önemli bir fark değil diye düşünüyorum.

Ben Space II daha hafiftir diye düşünmüştüm. Gerçi sırtta taşınırken 400gramın bile çok büyük önemi var :smiley: ama ağırlık farkı bu kadar azsa Space III daha mantıklı gibi?.

İnternet araştırdım Space II 3500 gr., Space III 3850 gr. İkisinin arasındaki farklar: Space II 105 cm., Space III 115 cm. yüksekliğinde, Space II 2 pollü, Space III 3 pollü. 2 pol yerine, 3 pollüyü tecih etmek daha uygun olur. Fiyat olarak, Space III 50 euro daha pahalı.

space II arkadaşlar hannover da outdoor furaından almıştım orada olmamın sebebi şudu northface ile bir çok markayı bir grub teste soktular fuarın çatısında bir fırtına koridoru vardı içeriyede dev ekranla içeride olanları gösteriyorlardı 110 km hız ile esen bir rüzgarda spaceıı ve northface yere yapışıp tekrar ayağa kalkıyorlardı. bir renkleri güneş yansıtması dolayısıyla kamplarda uzun süre güneş yıpranmasından uzak oluyor. northface i ozaman satmadılar çünkü fuar içerisindeki ürünler bitmişti bende sapceII aldım ancak yaklaşık 4 yıl oldu gitmdiğim etkinlik kalmadı bir etkinlikte yeni bir arkadaşımız gelmişti balık konservesi yemiş yarım bırakıp kutuyu koridora bırakmış aktivete dönüşü kamp yerinde dünyam başıma yıkıldı köpekler kapıda yırtık oluşturup içeri girmişler internetden israilli bir dağcı arkadaşımla konuştum burda kipadan tabii başka mağazardada var özel bir bant aldım iananamadım gayet metanetli bir şekilde görüntü kirliği dışında her şey çok güzel şimdi spave III üm var . kendi görüşümce çadır kelimesinin içinde space geçiyorsa gözüm kapalı atlarım çünkü gördüklerim sebebi ile gideceğim her koşulda belkide bilmediğim hava şartlarına bile giderken çantanın yanında askıda duran sapce bana güven veriyor .. tamam yeri geliyor 25-30 gr hbile çantada hesaplanıyor ama iş doğadaki eviniz olunca her şeyden ödün vermek zorundasınız kanımca kendinize iyi bakın

Vaude hogan UL çadır hakkında tavsiye verirmisiniz? bazı outdoor ürün satan sitelerde 4 mevsim çadır olarak geçiyor fakat su sutunu degeri 3000mm sizce bu az degil mi?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR