Vinç Halat Kopması Hakkında Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan klorr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,771

klorr

Ramazan Çetin
Yer
istanbul
Web
www.savaşmakina.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB1AFE
Selam lar çok zorlamama ramen sonunda vincimin halatını kopardım :smiley: yerine çelik halat aldım bunu makaraya nasıl sabitlerim acaba

DSC 0504 zpsc27fgsnu
DSC 0502 zpsn0g6i9gc

vincım yukarıdaki göbekteki setizkurların amacı ne halatı bir lama ile onlara sabitlesem uygun olurmu acaba daha önceki ip te sabit degilmiş sonuna kadar açtım düştü gitti oda

Etiketler
Tamburun bir yerinde mutlaka halati geçirmek için bir delik vardır iyice bir bakın tam kose kısmında da olabilir

Wi-fi veya Mobil Bağlantı ile Bir Şekilde Gönderildi.

Olabilir ama şahsi fikrim orası uygun değil. Tamburun merkezine yakın bisey olsa daha güzel olur.
Bence tornaciya gidip tamburun ortasına halatın geçebileceği gibi araca paralel şekilde 2 delik actirin. Halati actirdiginiz deliklerden geçirip halat kelepçesi ile sabitleyin çok sağlam olur.

DSC 0003 zpslvo8cgha

şu şekilde bir parça yaptım tanburun dibine

DSC 0002 zpspffb0fk3

halatı geçirdim bunun sayesinde sıktım bir güzel sonra başladım sarmaya gayette güzel oldu :smiley: 30 m 8 mm halatı sardı acaba 6 mm lik 50 m mi yapsaydım diye tereddüt ettim ama

DSC 0005 zpsbwry5hqg

teşekkür ederim yardımlarınız için

Elinize sağlık çok güzel olmuş. Güle güle kullanın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.