VİNÇ konusunda yardım , öneri , bilgi ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan _AHMET_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,368
Ynt: VİNÇ konusunda yardım , öneri , bilgi ...

2013 02 07 141130 zpsa2f04aaf
2013 02 07 142744 zps8dff2cfc
2013 02 07 141156 zps54475248

ekran resimleridir adres üstündedir istiyen girer bakar varmıdır..?... yokmudur..?

boşta yükte degilken 50 tam yükde 507 amper cekiyor diyor fabrika verileri..

ölçüm sırasında yoktum ne marka ampermetre ile ölçtüklerini kendilerine mail atıp sorarsınız..

şu durumda ben fabrikasının yalancısıyım.. :mad:

2 akü kullanımını saglamak amaclı birde alet yapmış fabrikası gerekli degilse kullanmazsınız..lazım degilse neden yapmış..onuda fabrikasına sormalı bana degil derim.. :mad:

Etiketler

oğuz bey vaktiniz bol, bol bol sondaj yapıyosunuz nette.lütfen camiada yarışçılardan filan 500 amper uygulama yapmış warn kullanıcısı görüntüleri de bulun.sayenizde bilgilenelim.vincin hakkını vererek kullanan yarışçılar site üyeleri var.iki aküyü o warn ünitsiyle bağlayan varmı.

sondaj yapmamış, oğuz bey araştırma yapmış

sizcede güzel bilgilerse ozaman bize kıymetini bilmek düşer dimi?

güzelliği görselliği ise evet güzel.bende uygulanmışı varsa onuda görelim bizim için lütfen biraz daha sondaj diye oğuz beyden ricacı oldum.bakalım kimler bunu uygulamış.

tyt.fan' Alıntı:
güzelliği görselliği ise evet güzel.bende uygulanmışı varsa onuda görelim bizim için lütfen biraz daha sondaj diye oğuz beyden ricacı oldum.bakalım kimler bunu uygulamış.

malesef sanayide doğru uygulamaları yapanı bulmak zor, hem para hem bilgi hem zaman sözkonusu olunca herkes kafasına göre bişi yapıyor, oğuz beyin böyle bir uygulama bulabileceğini sanmıyorum

dünyada mutlaka kullanan vardır.warn böyle bir ara birim yaptıysa.hatta oğuz bey daha önce jimny modifiye ile ilgili dyno çıktıları copy paste etmişti.mutlaka ampermetrede winc 500 amper çekerkenki görüntüyüde bulur copy paste eder oğuz bey.yalnız 200 amper 2 aküyü paralel bağladık 400 amperi aldık diyelim.marjinal düşünüp arabirimde koyduk ya.velevki gece kaldık çamurda.ışıkları yakacak 3 üncü bir akümü kulanacağız.motoru susturmamak içinde akü şart.bitmez bu emergency durum soruları.ben vazgeçtim.force major

tyt.fan' Alıntı:
dünyada mutlaka kullanan vardır.warn böyle bir ara birim yaptıysa.hatta oğuz bey daha önce jimny modifiye ile ilgili dyno çıktıları copy paste etmişti.mutlaka ampermetrede winc 500 amper çekerkenki görüntüyüde bulur copy paste eder oğuz bey.yalnız 200 amper 2 aküyü paralel bağladık 400 amperi aldık diyelim.marjinal düşünüp arabirimde koyduk ya.velevki gece kaldık çamurda.ışıkları yakacak 3 üncü bir akümü kulanacağız.motoru susturmamak içinde akü şart.bitmez bu emergency durum soruları.ben vazgeçtim.force major

ben akü işinden pek anlamam, oğzu bey sizi mutlaka aydınlatacaktır.

yaşam aküsü konusunda yazdıklarını okuduğumda oğuz beyinde bizler gibi pek anlamadığını düşündüm.mühendis site üyeleri var taner erdağlı gibi.onlar bilirkişi olarak belki bilgilendirme yaparlar (gülme işareti)

ilk kablo kalınlığı hesabı istediniz..?..anlamam bilmem deyince makaraya sarrdınız..

sonra 500 amperi verecek baraj aramamı söylemişsiniz..?

en sonda cipinde 2 aküsü olan adamın peşine düşüp bulmamı istemişsiniz..

her istediğinizi,her talebinizi eksiksiz yapıcam diye bir kelammı ettim.ettiğimi hatırlamıyorum..(gülme işareti) dedimsede klawyemden kacmıştır..şu an dan itibaren görevimden istifa ediyorum ..lazım olan bilğileri kendiniz bulun bi zahmet..

jimny saffasına örnek koydugum dinamometre cıktıları copi li paste olmayıp evrakları bende vede kendi araclarıma yaptığım modifiye sonuçlarıdır..

bu konuyu bir arkadaş acmış yardım talebinde bulunmuş ben ona sadece tavsiye verdim büyük kapasiteli vinç fazla amper asılır ve beslemesi zor biraz ufagı gereginde makara sisteminle falan her türlü idare eder demek istedim..
vinç ile kimse kilometrelerce yol gitmez..kullanacagınız yarım metre bir metredir..geneli..her nekadar offroadcı olmasamda aracımda bulunur..

derken araya siz > tyt.fan < girdiniz ..! hır cıkarıp işi karıştırmaya başladınız..

sizi tanımam etmem ..! bana olan alerjinizide cözemedim..? +sanalda kawyeden kavga etmeyide bilmem..o konuda elinize su dökmem de imkansız sizi takdir ediyorum.. son olarakda tedavisini bari benden istemeyin.. :mad:

son mesajınızda anlatmak istediğimi yazmışsınız.bilmediğiniz bir konuda ahkam kestiğinizi düşündüm.sanırımda haklı çıktım.yazdığınız şeylerde ilgili sadece sörf yaparken gördüklerinizden süzgecinizde kalanlarla 'bilgilendiriyorsunuz'.anlamam bilmem diyosunuz bir yerde rastladığınız awg yi gülücükleriniz arasına sıkıştırıyorsunuz.benim alerjim size değil uslubunuza.okurkişiliğinizle bilirkişiliğe soyunmuşsunuz.en ufağı 500 amper çeker diye ahkam kesmişsiniz.demekki kısa mesafe için ek akü arabirim gerekmediğinde mutabıkmışız.sizin arabanızda olmayan ikinci aküyü karşıya önermenize şaşırmıştım. gözkırpma işareti. anladınız siz onu.hırlayacak bir durum yok.abidik kubidik işaretlerle anlatırız meramımızı mesaj yazmak için tıkladığımızda gülücük vs kullanmayın uyarısına rağmen

Ynt: Vinç Konusunda Yardım , Öneri , Bilgi ...

Bu başlığı incelemenizi öneririm. http://expeditionportal.com/tug-of-war-the-ultimate-12v-winch-test/

çok fazla offroad vinçler var piyasada ama gerçkten size tavsiye edeceğim offroad vinci kesinlikle wild bear olacaktır fiyat ve kalite olarak piyasada olanlardan çok daha iyi Wild Bear Offroad Vinçleri buradan bakın inanın süper ben begendim

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR