Vinç Yerine Alternatif Olabilirmi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alpperr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,487

alpperr

Ana Kamp
Herkese merhabalar...
İnternette vinçle ilgili arama yaparken birkaç sitede gerdirme tarzı , vinç yerine kullanılacak bir aparat gördüm. Jun Kaung 01484 Gerdirme 4 Ton 3 Kanca Fiyatı - Taksit Seçenekleri linkten ürüne bakıp kullanışlı olurmu; veya kullanan arkadaşlar varmı bilgilendirirlerse sevinirim. Ürün bana hem aracın ön tarafından hemde arka tarafından vinçleme yapabilmek adına mantıklı geldi. Tabiki elektrikli vinçin verdiği rahatlığı sağlamaz (kullanırken baya terletir gibi duruyor). Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Etiketler

yavaş çalışır.Ben kullanıyorum ancak aracı çekmek için değil malzemeleri kaldırmak ve yüklemek için en son 4 silindie perkins motoru ( şanzımanı üzerinde ) romorktan indirmek için kullandım .Ağırlık 500 kg civarındadır tahmin ediyorum hiç zorlanmadan kaldırdım ve yere indirdim.Halat kısa , zaman gerekiyor ancak zorda kalınırsa işe yarar , oturup beklemektense kullanılır.

Herhangi bir fikrim yok. Ama en üstteki üründen daha güvenlidir. Ve döndürerek kullanıldığı için daha hızlıdır. Ve üstüne binen ağırlık olduğu zaman bırakmaz.

6 Ton 13 bin küsür libre eder.. O da 2 tonluk bir aracı bile çıkarır..
Teşekkürler.
12-13 bin librelik standart vinçleri kullanan araçlar çoğu zaman donanımlı olanlar haliyle ağırlıklarda fazla birde çamurun mukavemeti de eklendiğinde dahi iş görüyorsa örnek hubzugta iş görecektir o halde değil mi?

peki uzatmayı strap ile yaparsak 6 ton çekme kapasitesi olduğundan stapta en az 6 tonluk mu olması gerekir?
veya başka ne olmalıdır?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.