Vitara Acil Yardım Lütfen!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cisti Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,461

cisti

Ana Kamp
öncelikle herkese merhaba,
geçen gün 94 model 1.6 suzuki jlx vitara 8 valf karbüratörlü bir araca baktım. bir kaç tane sorum olacaktı fikri olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
sorulara gelecek olursak;
1. araç rölantide benzinde stop ediyor. sahibi tüpte çok fazla kullanıldığı için karbüratörde bişeyler olmuş dedi. çok sıkıntı olur mu? bana çok masraf çıkarır mı bu karbüratör işi?
2. araç bi kasisten falan (hız kesici kasis mesela) geçince sağ taraftan küt diye bir ses geliyor. kule ile ilgili problemi varmış. bu çok büyük sorun mudur?
3. aracın şanzumanından bir vınlama sesi geliyor. lifte kaldırıp dinledik. ana şanzımandan geliyor. vites geçişleri falan sıkıntısızdı. yağı da yeteri kadar vardı acaba bu ses neden geliyordur.
4. ve son olarak aracın tavan da bile macun var. bu takla attığı anlamına mı gelir. boyası da çatlamış zaten tavanın.

biliyorum aracı görmeden incelemeden net bir şey söyleme şansınız yok, fakat daha önce benzer problemleri deneyimlemiş üyeler varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Etiketler

aslında 3 kapı otomatiklere daha çok ilgi duyuyorum fakat bunların otomatiğine de yanaşma diyorlar. malum sitede bir kaç tane ilan var. fakat onlar da uzakta. hani işten izin alıp gideyim desem elim boş dönme ihtimali de var. gideceğim aracın da sorunsuz olduğuna resimlerden kanaat getiremem. aşağıda linklerini verdiğim araçlar hakkında belki bir bildiğiniz vardır. 1. sıradaki benim bahsettiğim araç.
1994 Suzuki Vitara 1.6 JLX 18.400 TL Sahibinden satılık ikinci el - 225707514
1994 Suzuki Vitara 1.6 JLX 22.750 TL Sahibinden satılık ikinci el - 278061436
1994 Suzuki Vitara 1.6 JLX 18.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 277998439
1994 Suzuki Vitara 1.6 JLX 21.750 TL Sahibinden satılık ikinci el - 275990820

bu araçlara o paralar çok fazla. 2003-2005 3K GV bakın

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
ilginiz için çok teşekkür ederim. şimdi araç adamın ve istediği parayı istemekte tabii ki özgürdür, fakat sizin fikirlerinize tamamen katılıyorum. bu araçlara o fiyat çok fazla.

gezenbilir'in saygıdeğer üyeleri başka fikri olan yokmu yukarıda saydığım sorunlarla ilgili?

gezenbilir'in saygıdeğer üyeleri başka fikri olan yokmu yukarıda saydığım sorunlarla ilgili?
Hocam bahsettiğiniz araç bi enkaz!o araçtan bahsetmeye bile gerek yok unutun gitsin ben size başka konu hakkında fikir vereyim o stop etme mevzusu tüm 8 valf arabalar için geçerli sürekli boğaz kelebeği sorunu yaşatır size tavsiyem sınırlarınız zorlayın çünkü sonrasında başta zora sokar dediğiniz meblalar yine çıkıyor cepten ve değişen birley olmuyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam bahsettiğiniz araç bi enkaz!o araçtan bahsetmeye bile gerek yok unutun gitsin ben size başka konu hakkında fikir vereyim o stop etme mevzusu tüm 8 valf arabalar için geçerli sürekli boğaz kelebeği sorunu yaşatır size tavsiyem sınırlarınız zorlayın çünkü sonrasında başta zora sokar dediğiniz meblalar yine çıkıyor cepten ve değişen birley olmuyor

Sent from my iPhone using Tapatalk
hocam mesajını malesef bugün gördüm. ve aracın artık yeni sahibiyim. aracın geçmişi hakkında bir bilginiz mi var? çok büyük hata ettim acaba? çok pişman olur muyum?

hocam mesajını malesef bugün gördüm. ve aracın artık yeni sahibiyim. aracın geçmişi hakkında bir bilginiz mi var? çok büyük hata ettim acaba? çok pişman olur muyum?
Hocam geçmişi hakkında bi bilgim yok bahsettiğiniz kadarı ile bi enkaz olduğunu söyledim ben gülmemin nedenide şu buradaki insanların gerçekten bu araçları görmüş geçirmiş iyi veya kötü tecrübe edinmiş insanlar ve sanıyorum ki sizde bu sebeple bilgi almak istediniz ve yanlış hatırlamıyorsam hiç kimse size al kardeşim hallolur bunlar sorun değil falan demedi genel kanı başka araç bakmanız hatta model değiştirmenizdi ama siz gidip almışsınız bu sebeple güldüm ama inşallah dilerim sorun yaratmaz keyifli sürüşler diler kazasız belasız günler dilerim

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

biz burada hiç bir araç için kötü demeyiz ama iyi demiyorsak kefil olmadığımız bir araçtır. alın derken de belli şartlarda alın deriz oradaki yazılan her kelime en az 2 kez eşekten düştükten sonra yazılmış olup bu da konfiçyüsün deyimiyle yenilen kazıkların bileşkesi olan tecrübe dediğimiz olgudur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri