Vitara Ispanyol Buji Kablo Sıralaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rkn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,520

rkn

Adventure 2005, 163ooo
Yer
İstanbul / Ataşehir
Merhaba

2001 model vitara ispanyol distiribütördeki buji kablo sıralamasına ihtiyacım var.
1. silindire giden kabloyu belirten foto da olabilir.

iki yıl olmuş. Cevap gelmemiş. İllaki bana değil, ihityacı olan başkalarına da faydası olurdu. Bir arkadaş yardım için sadece şunu yapsa yeterdi ! kaputu açıp buji kabloları ve distribütorün fotosunu çekecek. Bu forum sayfasının hali bizim halimiz gibi. Kimse cevap vermek zorunda değil, fakat bu foruma katılım amacı bilgiyi almakta vermek te olmalı diye düşünüyorum.

suzuki4x4turkiye websitesini tavsiye ediyorum. Sizin bu sorduğunuz sorunun çok benzeri bir durumu anlatan bir konu başlığı açmıştım linkini de buraya bırakıyorum belki işinize yarar : Suzuki G.Vitara Ateşleme Sırası / Distribütör Kablo Sırası - Suzuki4x4Turkiye
sorum 1.6 16v jlx kasa içindi ve belirttiğiniz siteden de yardım istemiştim gibi hatırlıyorum. Fakat malasef kanka olmayınca mıdır bilmem cevap bulamadım, link te aradığımı bulamadım, yinede cevap için teşekkür ederim.

sorum 1.6 16v jlx kasa içindi ve belirttiğiniz siteden de yardım istemiştim gibi hatırlıyorum. Fakat malasef kanka olmayınca mıdır bilmem cevap bulamadım, link te aradığımı bulamadım, yinede cevap için teşekkür ederim.
Ateşleme sırası 1-3-4-2

0996b43f80209533

Ateşleme sırası 1-3-4-2
Aracınız 1.6 jlx santana mıdır? İnternette de bulunan 1-3-4-2 doğru fakat distribütör kapağındaki yeri farklıymış. yani bu sıralama malesef aracı çalıştırmamıştı.
Bu arada sorunu servis çağırarak çözmüştük, dist. kapağında sol üst 1. silindir buji kablo yeri olacak şekilde 1-3-4-2 takılıyormuş. Çözüldü ama bu kadar basit bir şeyi bu platformda ve suzukiye özel başka sitede kimsenin yardımcı olmaması garip gelmişti.
iyi günler.

Son düzenleme:

Aracınız 1.6 jlx santana mıdır? İnternette de bulunan 1-3-4-2 doğru fakat distribütör kapağındaki yeri farklıymış. yani bu sıralama malesef aracı çalıştırmamıştı.
Bu arada sorunu servis çağırarak çözmüştük, dist. kapağında sol üst 1. silindir buji kablo yeri olacak şekilde 1-3-4-2 takılıyormuş. Çözüldü ama bu kadar basit bir şeyi bu platformda ve suzukiye özel başka sitede kimsenin yardımcı olmaması garip gelmişti.
iyi günler.
Suziki aracım hiç olmadı size veya ihtiyaç duyan bir başkasının işine yarar diye vakit ayırıp araştırdım,döner rotorlu dist ler de sıralamayı bulmak ve motoru çalıştırmak ciddi sıkıntıymış demekki daha önce hiç fark etmemiştim,sizede iyi günler.

iyi günler.
dostum kusura bakma/alınma da hep bir sitem içinde yazmışsın, forumlarda bazı tek tük profesyonel ustalar abiler/ablalar vb haricinde herkes az/çok aynı hayatı yaşıyor, kimse 7/24 forumlarda müşteri temsilcisi gibi sorun çözmek için hazır kıta beklemiyor, yani ben de soru soruyorum, herkes soruyor ama sanki forumlardaki kişilerin tek sorumluluğu size cevap vermekmiş gibi bir algı ile yaklaşıp, cevap alamayınca sitem etmeniz bana bi garip geldi. Polemik olmasın diye uzatmıyorum ancak bence yazım şeklinizi bir gözden geçirin, iyi günler dilerimi saygılar.

dostum kusura bakma/alınma da hep bir sitem içinde yazmışsın, forumlarda bazı tek tük profesyonel ustalar abiler/ablalar vb haricinde herkes az/çok aynı hayatı yaşıyor, kimse 7/24 forumlarda müşteri temsilcisi gibi sorun çözmek için hazır kıta beklemiyor, yani ben de soru soruyorum, herkes soruyor ama sanki forumlardaki kişilerin tek sorumluluğu size cevap vermekmiş gibi bir algı ile yaklaşıp, cevap alamayınca sitem etmeniz bana bi garip geldi. Polemik olmasın diye uzatmıyorum ancak bence yazım şeklinizi bir gözden geçirin, iyi günler dilerimi saygılar.
Değerli arkadaşım, yorumun için teşekkür ederim. Benzer model aracı olan bir üyelerden cevaben hiç olmazsa distiribütor fotosu istemişim, bir kişi forumdabunu görüp kendi aracının suyuna bakarken şu fotoyu da çekse zorluk olmaz diye düşünüyorum. Kimse mecbur değil cevap yazmaya, o halde neden forum var ve paylaşım var. İlla samimi olmaya gerek yok. Aynı markayı kullananlar da ortak payda var. Yani uzun uzadı cevap beklemiyorum da bir foto istemişim, kardeş. Neyse uzatmayayım. Bu konuda alınganım galiba. iyi günler dilerim.

Değerli arkadaşım, yorumun için teşekkür ederim. Benzer model aracı olan bir üyelerden cevaben hiç olmazsa distiribütor fotosu istemişim, bir kişi forumdabunu görüp kendi aracının suyuna bakarken şu fotoyu da çekse zorluk olmaz diye düşünüyorum. Kimse mecbur değil cevap yazmaya, o halde neden forum var ve paylaşım var. İlla samimi olmaya gerek yok. Aynı markayı kullananlar da ortak payda var. Yani uzun uzadı cevap beklemiyorum da bir foto istemişim, kardeş. Neyse uzatmayayım. Bu konuda alınganım galiba. iyi günler dilerim.
sorun yok, sizin de kendinizce haklı olduğunuz taraflar var, katıldığım noktalar da var, zaten polemik / didişme vb anlamında değil, yapıcı bir eleştiri olarak yazmıştım. forum zaten yardımlaşma üzerine kurulu bir oluşum. Aynı trafike olduğu gibi her çeşit de insan var tabii ki, bu nedenle ben sadece size faydasını dokunacağını düşündüğüm bir görüş belirttim kendimce naçizane. İyi forumlar diliyorum, yine bir sorunuz merak ettiğiniz bir şey olursa yazınız paylaşınız, birbirimizden öğrenerek büyüyeceğiz/halledeceğiz bazı şeyleri. iyi günler dilerim saygılarımla.

sorun yok, sizin de kendinizce haklı olduğunuz taraflar var, katıldığım noktalar da var, zaten polemik / didişme vb anlamında değil, yapıcı bir eleştiri olarak yazmıştım. forum zaten yardımlaşma üzerine kurulu bir oluşum. Aynı trafike olduğu gibi her çeşit de insan var tabii ki, bu nedenle ben sadece size faydasını dokunacağını düşündüğüm bir görüş belirttim kendimce naçizane. İyi forumlar diliyorum, yine bir sorunuz merak ettiğiniz bir şey olursa yazınız paylaşınız, birbirimizden öğrenerek büyüyeceğiz/halledeceğiz bazı şeyleri. iyi günler dilerim saygılarımla.
İyi niyetli, yapıcı paylaşımız için çok teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR