Vitara Otomatik Hup Tamiri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan K.ÖZBAŞ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,049
dun gece dağıttim. pek kusur goremedim. calisma mantigina gore sag sol fark etmiyor. Ölçü aldım büyük ihtimalle bu kilit arasına pul ile olacak. montajda lityum kompleks mavi gresim var . kendi gresi siyaha yakin ve cok yumusak. uyar inş.
tamir olan parçanın fotoları

20180111_235313.jpg
20180111_235254.jpg
bunlarda incelemelerim
20180111_230437.jpg

Montajı yaptım, Çok şükür çalışıyor.
Montajda dikkat edilecek nokta sekmanları eymeden yapısını bozmamak.
Alttaki resim parçaların sıra listesi.
Free wheel hub paralar

Ayrılan parçaları gresledim, aksa giren iç yuva dahil.

Gres olarak speedol lityum kompleks gres kullandım, (biraz kalın ama elimde bu var), yüksek ısı ve agır yük gresi, uzman değilim ama her gres her yere olmadığını öğrendim. Birazda yumuşak gres iyi olur,

Misal: kalsiyum sabunlu gresler hafif yük için, bu tür uygulamara olmaz. Lityum sabunlu veya kompeks olmalı. Süper gres3 olabilir.

üstte tamir gören dişin fotoları var.

20180203_161058.jpg

bu da benim deneme sırasındaki foto.

Dış kapağı saat yününün tersine çevirerek sökerek çalışmasını gözle izledim.
Aracın ön ve arka tekerleklerini aynı anda askıya alıp denemelisiniz,
Pul koyma konusu geçmişti, hubu denerken boşta olan sistem yani ayrılan dişlilerin arasında 1mm boşluk vardı, kilitli iken de en dış dişlere oturması yeterli olduğundan pul gibi ekleme yapmadım.
İç mekanizmada aşınma pek olmadığında pul koymaya gerek yokmuş.
Hubun poryaya oturan ve dış kapakta conta var, kopan veya yırtılan varsa 404 sıvı conta kullanabilir.

HAYIRLI OLSUN.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri