Vitara V6 Aranıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmet_31 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,478

ahmet_31

Ana Kamp
Yer
HATAY ANTAKYA
merhabalar.ben temiz bir vitara almak istiyorum.siz değerli arkadaşlarıma sormadan almak istemedim.ben hem şehir içi hemde gezi için bir dört çeker arıyorum.suzuki de karar kıldım.acaba 1.6 mı alayım yoksa 2.0 yada 2.5 mu alayım.kullanan arkadaşlar teknik verilerde ve yakıt hususunda yardımcı olursanız sevinirim.ben 2.0 düşünüyorum.yorumlarınızı bekliyorum.ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Etiketler

Ynt: Vitara V6 Aranıyor

slm ahmet bey bence en dogru bir karar almışsınız vitarada dogru düşünmüşsünüz bende v6 kullanıcısıyım ve ook memmunum 1996 var baştan aşagı yaptırdım motoruyla ilgili kücük degişikler yaptım orjinal piston ölcülerini degiştirdim baştan aşagı revize ettim burda anlamadıgım bişe var herkes v6 motordan korkuyorr masrafından başka birşey bahane gösteremiyorlar bence vitaraların kasası agır 2000 motor bile yetersiz nerdeyse bendeki otomotik vites herkes korkuyor otomotikten bu zamana kadar arıza acmadı ne şehir ici ne arazide bir kötülügü var v6 ların bence boştayken gaz vermek iyi degil birden bire gazabasmak iyi degil güşlü ve seri bir motoru oldugundan biryerlere zarar verebilirsinizz ben bunu cook denedimm v6 kullanıcıları bunu iyi bilirr sesine gelince herşeye deger vitara benim cocukluk aşkım taa cocukluktan aşkım vitara okula giderken bir gün vitara alıcam der dururdum cook şükür nasip oldu bir sorun daha var parca sorunu v6 2000 ler icin ben onunda üstesinden geliyorum ustasına gelince adnada sorun yok osmaniyede sorun yok hatta osmaniyenin kadirli ilcesinde bile ustası var ben memmunum ustalarımdan parca konusu hatay da parca sıkıntısı yok olmadı suriyeden geliyor hatta kople motor bile komple şanzıman bile var hemde uygun fiyatlara alternatifleri var haa bu ara hepside orjinal benim canavar 96 model v6 2000 ben üzerinde degişiklik yaptım osmaniyede bir ustayla piston boyutlarını degiştik bobinlerini degiştik megan bobini taktık öle uyum sagladıkii yakıt konusuna gelince bence bu araclara binenler yakıtı dert etmemelidir hani bir laf var affedersinizz eşege binen osuruguna katlanır uzun yolda 225 kuruş şehir ici 250 üştü yaktıgının hakkını veriyor v6 lar sesi yeter 1.6 cılar kücük bir rampata patırdarken ben haberim bile olmuyor altımda canavarım gücünü her zaman hissediyorum herşeye herkese ragmen ben aracı seviyorum ister az yaksın ister cokkk ister cook masraf yapsın ister azz bu siteyede takılmamın nedeni artık 1.6 lar karamasın v6 ları cünkü bilmiyorlar bu aracın gücünü verdigi keyfii haa şunuda demeden gecemicem megan bobinleri öle uyum saglıyor ki hariha pistonlarıda orjinalinden 1.5 büyüük orjinali 78 ben 79.5 taktım daha fazlasınıda ataka bilinir ama bu seferde granga ve biyellere zarar veriri ben pistonlarını toyotanın bir modelindekini taktım cukka oturdu ve uyum sagladı kesinlikle bir sorun cıkarmadı (( v6 2000 bence bir ayrıcalık vitaracıların icinde ;) :D ))

Murat bey aramıza hoş geldiniz :smiley:

forum icinde v6 tıcı olarak eskilerden sayılırım bu v6 karalama ,kötüleme muhabbetlerinden en cok muzdarip olanlardanım.

kedi uzanamadıgı çigere mundar dermiş misali ;D bu 1,6 cılar bizim araclara vergisi fazla,cokyakar,parcası yok,ustası yok ,şöyle kötü ,böyle yaramaz saydırıp duruyorlar.

Türkiyede kac adet v6 var bilmem ama 1,6 lardan cok az en azından hurdası bulunması (cıkması) konusunda haklılar diger konuları aklım almıyor .

forum içinde v6 tılar olarak konu acalım v6 cılar kac kişiyiz..diye .. :smiley: ;D

Açalım oğuz abi aslında v6 cılar kaç kişiyiz diye.Unutma benide sen yaptırdın V6cı :smiley: iyikide yaptırmışsın.

sizlere bi sorum olacak.bitane 2.5 grand vitara gördüm.ve almayı düşünüyorum.acaba bu araç hakkında bildiklerinizi paylaşabilirmisiniz.

Selamlar;
Ben de vitara almayı düşündüğümde aynı şekilde buradaki yorumları okumuştum. 98 v6 otomatik vites aldım 9 aydır kullanıyorum. Çok memnunum hem yolda hem de arazi de kullanıyorum. Bu arada Maden Mühendisi yim. Off Road için olmasa da devamlı arazide kullanmak durumunda oluyorum.
ben ce en doğru karar v6, biraz bulmak ta zorlanırsınız Oğuz beyin söylediği gibi çok sayıda yok bunlardan. o yüzden temizine diğerlerinden fazla para isterler. ama 1.6 yı kesinlikle önermem.
motor küçük ve eski teknoloji.
İyi düşüncüler size kolay gelsin

slm herkese 1. benim demek sterdim ama v6 cı olarak yeni katıltım siteye herkes toplansın en son beni ekleyin listenin sonuna ayrıca size bir bilgi vereyim v6 parcası icin suriyede cokk var baglantı icin birilerini bulmanız yeterli kople motor bile var kople şanzıman bile var ne arasan var süriyede ve hatay cevresinde aracınızla iki günlügüne süriyeye cıkın kopla motor icin mesala inanın kerınız 2 bin liray bulurr türkiyede ne varsa süriyede yasırı bile degil :smiley:

benim arac 96 v6 sanki icinde bir canavar var o ik calışma anı kükrüyor o ses herşeye deger birde ilk kalkış anı bitiriyor beni kim ne derse desin v6 icin o ses o performans gücünü hissettirmesi ilk calışırken bile herşeye deger bu sözüm 1.6 cılara :smiley:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=64062.0

v6 cılar burada toplanalım + bilgilerimizi birleştirelim

bize bizden başkasından fayda yok ! v6 hakkında bildiklerimiz ? bizler için önemli. yaşanan tecrübelerin paylaşımı iyi olur düşüncesindeyim.. ;) :smiley:

herkes toplansın en son beni ekleyin listenin sonuna :mad: ::smiley: ??? neden ? v6 ya motor yapmışınız hayırlı olsun en az 1 - 0 (gol olarak ) bizden ötedesiniz.. ;D

mrb oguz bey listenin sonuna derken :smiley: yeni üyeyim o yüzden dedim
gol meselesine gelince benim arac motor istiyordu osmaniye ilinde motor ustamla beraber ne yapa biliriz diye düşündüm biliyorsunuz vitaralar orjinalinden başka parca kabul etmez yan sanayi taksanız bile inanıyorum ki ilk zorlamada kendini belli eder biz ustamla motoru söktük önce iyice tanıdık motoru nasıl bir teknolaji kullanılmış nasıl uyum saglamışş inceledik birde benim meslegim geregi alternatif düşünmeye başladık olmaz diye bişey yok makanik dünyada öncelikle ilk yaptıgımız şey parca araştırması oldu baktık kii hem kıt bulunuyor hemde cook pahalı kendi kendimize dedikki ne yapalım ustamla önce piston dayanıklıgına baktık 2 tane biyel kolu kırdık aşırı basınc altında makineye bagladık birini kırdık birisinide büktük orjinal pistonları 78 bizde büyük düşündük daha güclü daha dayanıklı olsun diye bilirsiniz büyük motor daha az yakar her şartta biz yakıt hesabı yaptık öncelikle yakıt an yana sorun olmadı yine aynı yakıt piston ebatını büyüttük 81.5 yaptık vee gercekten gücünü hissettirdi ama korktuk biryer kırar diye sonra kücülttük 79.5 yaptık bu büyüklük bile araca cok şey kattı 8 aydır kullanıyorum bu şekilde ne yakıtında ne performansında bir düşüklük yok bilakis artma var biz biraz cılgınlık yaptık ama deydi herye yaklaşık motoru toplamamız 20 gün sürdü pistonları toyatanın bir modelini kullandık bobinlerini megan bobini yaptık nedne derseniz uyum sagladı alt meganların orjinal bobinleri cok güzel uyum sagladı biliyorsunuz oguz bey vitara bobinleri hem cok pahalı hem bulunmuor nerdeyse yaptıgımız degişiklikler basit ucuz ama uyum saglaması güzel bence__

öncelikel şunu sölemek istiyorum motor konusunda her türlü alternatif vardır hangi arac olursa olsun benim bulundugum cografi kesim nedeni ile parca konusunda sıkıntı yok hic olmadı hatay süriye den parca gelir orjinal bire bir

arkadaşlar eger bir arazi aracı alırsanız düşünürseniz öncelikle viratara hangi modeli olursa olsun öncelikle v6 düz otomatik kullanamam diyorsanız düz sonra otomatik tekten herker korkuyor bence bakımını yagsını ihmal etmesseniz tres bir hareket etmesseniz bence otamatik v6 bulamadınız hic yoktan iyidir 1.6 alın bence ama güc,ses,performans, diyorsanız v6 2000 sorunsuz bir v6 herşeye deger karalamasınlar artık v6 ları cünkü bilmiyorlar v6 nasıl bir araba uzaktan atıp tutyorlar haa birde şu var hayata herzaman sölerim zevk meselesi v6cı olmak ayrıcalık v6 cı olmak ayrıcalıgı tatmak istiyorsanız v6 almanız yeterli herkesin gözü üzerinizde birkere ister 95 model ister2000 model isterse2011 model her ne modelde olursa olsun vitara on numara bir araba en hurdasına 3000 binlira para harcayın sizi 10 sene idare eder gecen burda bir söz gördüm cook hoşuma gitti vitara eskimez russatı eskir bu sözü bir kenera yazdım cook dogruu haksızmıyım oguz bey ;D :smiley:

ahmet bey sanırım siz bir v6 arıyorsunuz bir abimde v6 2000 95 model kusursuz bir vitara var kople motorunu yeni yaptı kople şanzımanı yeni degişti eger düşünürseniz görüşelim memleket bakımındanda yakınız orjinal darbesiz kazasız masrafsız bir vitara hasan abimde kendisi av merakı var yüksek model düşünüyor kendizi sizi tanıştıra bilirim osmaniyede aslen adanalı hasan abi afat--afat@hotmail.com burdan detaylı konuşa biliriz ahmet bey ekleyen görüşelim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR