Vitara Vites Geçişlerindeki Sorun ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Baki Ö. Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,929

Baki Ö.

Kamp II
Yer
KONYA-BOZKIR
Arkadaşlar 1.6 99 model düz vites vitara aracımda vites geçişlerinde debriyajdan ayağımı biraz hızlı çektiğimde boşluk alınırcasına bir tık sesi geliyor. Aynı şeyi debriyajı yavaş çektiğimde yapmıyor acaba aks veya şaft da boşlukmu vardır. Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
İyi günler.

Etiketler
Ynt: Vitara Vites Geçişlerindeki Sorun ?..

merhaba bak arkadaşım be nım aracım otomatık fakat gunluk kullandığım arac huındai ve aynı olay ondada var ama servısın bana soylemesı her şey normal ama sana duz vites suzıkı kullanıcıları da yardımcı olucaktır. tamıraneye gıtmeden yardımları ve fıkırlerı bekle bence ;) korkulacak bişey oldunu sanmıyorum. :D

Benim de 2004 model 1600cc Suzuki Grand Vitaram var.
Aynı durum benim aracım için de söz konusu.
2000 model Toyota Land Cruiser Prado da kullandım onda da benzer durum vardı.
Bu konuda çok derin teknik bilgilerim yok ama normal olduğunu düşünüyorum.

bu tak sesi bendende gelıyor.. normaldir diyip sallamıyorum fakat ben bazen geri vitese takamıyorum..
acaba hersey once masum bir tık sesıyle baslıyor sonra benımkı gıbı herhangı bır viteste sorun yasanıyor ve dahada buyuk sorunlara emın adımlarla ılerlıyormuyuz :-\

Aynı sorun beni 96 vitara 5 kapımda da var. Zaman zaman geri vitese de zor geçiyor. Servise durumu sordum ve aksda bir miktar boşluğun nomal olduğunu, araca zarar vermemek için ayağımı debriyajdan yavaş çekmemi söylediler.

Cevaplarınız için teşekkürler. Demekki pek çok aracın kronik sorunu ilerisi için dediğiniz gibi daha büyük sorunlar açarmı acaba. Bu konuda uzman diğer arkadeşların da yorumlarını bekliyoruz.

Bu durum otomatik suzukiler için normal aynı sorun bendede var ve araştırmam sonucu otomatik suzukilerin bunu yaptığı idi nedeni ise şafta oluşan boşuluktan dolayı olduğunu söylediler ve herhangi bir sıkıntı yaratmayacağını bildiğimdir saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.