vitarada 4 cam otomatiği sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan elzmrt Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,052

elzmrt

Murat ÖZDOĞMUŞ ANKARA
arkadaşlar bende 2001 model vitara var gündüz yani far acılmadığı zaman cok hissetilmese bile farlar acıkken cam otomatikleri görev yapmaz oluyor cok yavaş kalkıyor
hatta ellimizle destek vermek zorunda kalıyoruz kasma olarakta ifade edebilirim diye düşünüyorum arkadaşların bu konu hakkında görüşlerini okudum ama
sorunun tam olarak nasıl cözüleceği hakkında bilgiyi bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Etiketler

Ynt: vitarada 4 cam otomatiği sorunu

Kronik vitara jlx hastalığı normaldir ilk çözüm cam fitillerini temizleyip silikon spreyi sıkmak baktınız olmadı sonuç aynı direk aküden ceryan çektirip röle ile besleyin sorun ortadan kalkacaktır

teşekkürler en kısa zamanda dediklerinizi uygulayacağım inşallah sorunu gideririm yoksa gercekten cok can sıkıyor
insanın arabadaki hevesini kaçırıyor.

200 lük doç fitilini metre ile alıp degişin derim ..biraz çirkin olsada işlevi iyi takılınca görünmüyor bile.. :smiley:

iç calışan hareketli ..aksamı balata spreyi ile temizleyin sonrasıda sıvı gres spreyı sıkın şıkır şıkırolur..

elzmrt' Alıntı:
arkadaşlar bende 2001 model vitara var gündüz yani far acılmadığı zaman cok hissetilmese bile farlar acıkken cam otomatikleri görev yapmaz oluyor cok yavaş kalkıyor
hatta ellimizle destek vermek zorunda kalıyoruz kasma olarakta ifade edebilirim diye düşünüyorum arkadaşların bu konu hakkında görüşlerini okudum ama
sorunun tam olarak nasıl cözüleceği hakkında bilgiyi bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

sanayideki hırdavatçılarda 3 tl ye silikon sprey var onu alın cam fitillerine iyice sıkın biraz bolca olabilir sorununuz büyük oranda çözülecektir

Hiç biri işe yaramıyo bende de aynı sıkındı vardı elektrikciye hepsine role takviyesi yaptı şimdi canavar gibi baya hızlı inip cıkıyo 100 lira ustalıkla.. ;)

selam arkadaşlar
bu konuyu yazanada yanıtlayanlarada teşekkürler
aynı problem bendede var (1994 1,6 JLX 5 kapı) söylediklerinizi uygulayacağım şu röle taktırma işi aklıma yattı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri