Viteste Stop Etme Arızası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan faithfoxy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,037

faithfoxy

Yeni Üye
Yer
istanbul
Merhaba herkese,
ben de 2001 Freelander alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Araç otomatik dizel. Araç D de vitesteyken durduğum zaman stop ediyor. her zaman bu arızayı yapmıyor. Yakıt azken (kırmızı ışığa gelmeden, daha 1 2 seviye yakıt varken) daha fazla yapıyor bunu. stop etmeden önce devir ibresi sallanmaya başlıyor ardından duruyor. Tekrar çalıştırdığımda hiçbir sorun olmuyor. Dur kalk trafikte N ye aldığımda bu sorunu atlatabilme şansım oluyor. bir kaç yere gittim ancak kimse net olarak arızayı söyleyemedi. Yakıt pompası/filtresi diyen oldu, tribün ya da şanzıman beyni hatası diyen oldu. ancak hepsi anlattıklarımdan yaptıkları çıkarımlardı. Daha önce bu tip bir arızayla karşılaşmış ya da arızaya dair tavsiyesi olan var mı aramızda?
Şimdiden teşekkürler.

Etiketler

Merhaba herkese,
ben de 2001 Freelander alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Araç otomatik dizel. Araç D de vitesteyken durduğum zaman stop ediyor. her zaman bu arızayı yapmıyor. Yakıt azken (kırmızı ışığa gelmeden, daha 1 2 seviye yakıt varken) daha fazla yapıyor bunu. stop etmeden önce devir ibresi sallanmaya başlıyor ardından duruyor. Tekrar çalıştırdığımda hiçbir sorun olmuyor. Dur kalk trafikte N ye aldığımda bu sorunu atlatabilme şansım oluyor. bir kaç yere gittim ancak kimse net olarak arızayı söyleyemedi. Yakıt pompası/filtresi diyen oldu, tribün ya da şanzıman beyni hatası diyen oldu. ancak hepsi anlattıklarımdan yaptıkları çıkarımlardı. Daha önce bu tip bir arızayla karşılaşmış ya da arızaya dair tavsiyesi olan var mı aramızda?
Şimdiden teşekkürler.

Konuya çözüm bulundu mu acaba? Sorunun bire bir aynısı bende de mevcut. Enjektörlerim sorunluydu komple değişti sorun devam edince basınç valfi (tam ismi bu olmayabilir) değişti. Şimdi bazen oluyor bazen olmuyor.Sanki bir parça devreye girmiyor. arabanın stop edeceği rölantide ki titremeden anlaşılıyor. Aracım 2006 freelander td4. Değişen parça ekte.

0 281 002 718 02

Konuya çözüm bulundu mu acaba? Sorunun bire bir aynısı bende de mevcut. Enjektörlerim sorunluydu komple değişti sorun devam edince basınç valfi (tam ismi bu olmayabilir) değişti. Şimdi bazen oluyor bazen olmuyor.Sanki bir parça devreye girmiyor. arabanın stop edeceği rölantide ki titremeden anlaşılıyor. Aracım 2006 freelander td4. Değişen parça ekte.
selamlar şu an enjektörler değişiyor. sorunun orada olduğu söylendi ama henüz işlem bitmiş değil. umarım sadece enjektörlerle kalır. benim de aynı, rölantideki titremeden kendini belli ediyor. ustadan çıktığında haber veririm.

Selamlar. Enjektör değerleri çok mu kötüydü ? Benim enjektörlerim bitik olduğu için değişmesine izin verdim ancak bu sorunun enjektör kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bir dizel ustası üç parçanın bu sorunu yapabileceğini söyledi biri basınç kontrol valfi. Şimdi kısmen düzeldi fakat bazen tekrarlıyor sorun. Diğer iki parçanın ne olduğunu bilmiyorum gidince soracağım. İnşallah sizin sorununuz düzelir fakat tekrar söylüyorum enjektör kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ki enjektörlerim değişti sorun düzelmedi

Selamlar. Enjektör değerleri çok mu kötüydü ? Benim enjektörlerim bitik olduğu için değişmesine izin verdim ancak bu sorunun enjektör kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bir dizel ustası üç parçanın bu sorunu yapabileceğini söyledi biri basınç kontrol valfi. Şimdi kısmen düzeldi fakat bazen tekrarlıyor sorun. Diğer iki parçanın ne olduğunu bilmiyorum gidince soracağım. İnşallah sizin sorununuz düzelir fakat tekrar söylüyorum enjektör kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ki enjektörlerim değişti sorun düzelmedi
evet, araç benden önce biraz bakımsız kalmış. o yüzden enjektörler elden geçecek. sorunun çözüleceğini umuyorum, en azından usta emin :smiley: diğer iki parçayı da öğrenince söyleyebilirseniz sevinirim. ben de onları kontrol ettirme şansına sahip olurum. benim araçta eğer yakıt yarım deponun altındaysa bunu daha fazla yapıyordu. sizde de böyle bir durum var mıydı?

Evet bende depo azaldıkça şikayetin arttığını düşünüyordum. Yalnız biraz önce 200 liralık mazot aldım yine dalgalanıp stop eder gibi oldu bir iki defa. Biraz daha gözlemleyip bir haftaya ustaya gitmeyi düşünüyorum. Sonuç aldığımda sizi de bilgilendiririm.

selamlar tekrar. naptınız, verim alabildiniz mi? arabayı daha yeni alabildim. benim usta sorunu çözmüş durumda. en azından 3 gündür bir sıkıntı yaşamadım.

Çok uzun zaman sonra sorun çözüldü. Sorun rail borusunun üstündeki müşürün arızasından kaynaklanıyormuş.

Çok uzun zaman sonra sorun çözüldü. Sorun rail borusunun üstündeki müşürün arızasından kaynaklanıyormuş.
Selamlar. 2006 freelanderımda aynı sorunu yaşayinca sizleri buldum. Yazışmalarınızı okudum. Sorununuz tamamen çözüldü mü merak ediyorum. Ona göre ustamı yönlendireceğim. YanitSelametle kalın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.