Volkswagen 2015 Model,kisa Şasİ, T6 Kasa Transporter Aracin Camper’a Dönüşüm Macerasi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MüBisVan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 158
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 96,080
Merhaba,
Şurasını atladım veya anlayamadım.
Seçiminiz kısa şase'mi oldu acaba?
Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun.
Bende sizinle aynı yol ayrımındayım, 1veya 2 haftaya kadar aynı yolu izleyecem.
Fakat tek kararsızlığım,
Uzun şase carevelle mi?
Kısa şase Multivan mı?
Tercih etmeliyim arada kaldım.
Her iki araçta'da Çift digital klima olması, webasto olması beni bu araçlarda tercih üstünlüğü sağladı.
Mutivanın kızaklı koltuk, arka 3 lü koltugun yatak olan, fonksiyobel yapısı beni çok etkiliyor.
Caravelle için tek tercih çin arada kaldigim konu,
Dez avantaj olarak kızaklı koltuk yapısı olmaması,
Avantaj ise 40cm uzun olması'dır.
Bu konudaki fikirlerinizi merakla bekliyorum.
Yaz kış Zodiac bot ve Dalış ekipmanlarım oluyor. Ailece kamp yapacağımız günlerde esyalarmiz artacagini düşününce uzun mu olmalı diye dusunuyorum.?
Uzun olduğunda camper kullanım amacıma daha mı uygun olur?
Şimdiden, çok tesekkür ederim.
Saygılar,
Bora

İyi günler Bora bey,

Güzel bir yoldasınız şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun. Benim tercihim kısa şasi oldu.

Multivanlar cok güzel araçlar ama model olarak sanırım sadece en son 2004 model olanlar mı var? Yanlışım olabilir. Buda 15 yıllık bir araç demek. Temizini bulmak şans. Ben bu yüzden 2015 model bir araç tercih ettim.

Carevelleler sadece uzun şasi oluyor ve sınıfı otomobil. Avantajarı 9 koltuk olması ve otomobilin yararlandığı hız, sigorta, kasko ve mtv gibi avantajarının olması. Dezavantajı ise ticari ile arasındaki en az 50000 tl fark. İyi düşünmek lazım.

Multivanlardaki webasto motor suyunu ısıtarak ısıtma sağlıyor bakımları masaraflı bozulunca yeni webasto taktır daha iyi. Başına gelenler baya bir uğraşıyor. Koltuklarının kızaklı oluşu çok konforlu güzel bir alan sağlıyor.

Aklınıza takılanlar olursa gene yazarsınız.

Valla usta işi zor dediğiniz gibi. Çoğu mutfak dolapcılığında iyi olduğu için hemen mdf yapalım deyiveriyorlar. Sakın yaptırmayın. Çok ağır oluyor. Malzemeniz kavak kontra olsun. Araştırınca çok ürün bulursunuz hem dayanıklı hem hafif.
Ekli dosyayı görüntüle 512086
Ekli dosyayı görüntüle 512087

Yatak kısmının fotolarını merak ettim. Dolabın üstündeki yatağın açılışı ve ölçülerini paylaşırsanız güzel olur. Ben uzun kasa olduğu halde uzunluk ölçüsünü düşünüyorum. Ayrıca dolabın arkasında kalan yatak altı kısmıda depolama amaçlı kullanmak istiyorum. Paylaşırsanız bir fikir verebilir.
Yaz geliyor şimdiden güzel geziler dilerim...

Yatak kısmının fotolarını merak ettim. Dolabın üstündeki yatağın açılışı ve ölçülerini paylaşırsanız güzel olur. Ben uzun kasa olduğu halde uzunluk ölçüsünü düşünüyorum. Ayrıca dolabın arkasında kalan yatak altı kısmıda depolama amaçlı kullanmak istiyorum. Paylaşırsanız bir fikir verebilir.
Yaz geliyor şimdiden güzel geziler dilerim...

Merhabalar Canberk bey. Gecen yaz gezilerinizi keyifle takip ettik. Daha onceden yatak kisminin fotoğraflarını attim.

Harika bilgiler vermişsiniz.
Sürükleyici bir kitap gibi, telefonu elimden birakamadim acikcasi.
Keyifle okudum.
Bende bu kararı alarak, arastirirken, bu forumu buldum ve bir kaç soru ve araştırma ile, 2013 uzun şase 140 lık camlı van aracımızı satın aldım.
Opel astra H hatchbag aracimiz vardi.
Neredeyse yola cikis sebep lerimiz ve geldigimiz yer cok benzer olmus.
Bende hızlı ve yanlış bir karar almadan, arastirarak dizayn islemlerimi tanamlamayi planliyorum.
Yorumlarinizi takip edecem.
Her şey gönlünüzce, keyifle olsun...

Hayırlı, uğurlu olsun.
Ağız tadı ile, keyifle binin. Aynı ortak sıkıntı ve sonuçları yaşamışız.

Merakla gelişmeleri ve yeni tecrübe paylaşımlarınızı bekliyorum.
IMG 20190503 114650 480

Transporter da hangi motoru seçeceksin?
Bu araç esnaf tarafından da çok kullanıldığı için araştırırken onların deneyimlerinden çok yararlandım. Hangi motor 102 lik mi 140 lık mı? Diye çok sordum. Genel kanı şu: Performans ve basınca çok hızlı tepki versin diyorsan 140lık alacaksın yakıtın fazla olacak. Hatta forumdan Nevzat Beyle görüştüğümde kendisi 140lık önermişti. 140lıklar 6 vites birde.
Benim aracım 102 lik, çabuk hızlanma ve süratle çok ilgilenmediğim için bu motoru seçtim. 140lıklardan 5000 tl daha ucuz birde. Yakıtı daha az, çoğunlukla şehirde kullanılacaksa bence bu motor avantajlı. Eşimle birlikte kullandığımızda ortalama 100 km de 7.9 ila 8.0 lt oluyor. Ne yokuşlarda ne uzun yolda bizi üzmedi. Özellikle inişlerde 1. vites süper. Hiç fren yapmadan o bozuk yollarda o kadar güvenli bir iniş yaptık ki, benden tam not aldı.

Bilginin güncellenmesi (2 Temmuz 2019)

Daha önceden 102 hp lik motorlardan memnun olduğumu belirtmiştim. Araç tam yüklüyken 102 beygir 140 lık kadar verim vermiyor. Bu araç hiç çekmiyor kötü gidiyor anlamında değil. Sonuç olarak 2018 yılında bu araçla Norveç'e kadar hiç sorunsuz gittim. Ama 140 beygir uzun yolda yakıt tüketiminde hemde sürüş keyfi olarak daha memnun edici olacaktır. Bir daha araç alsam 140 lık DSG versiyonunu seçerdim. Yeni alacak olanlara önemle duyrulur.

VW T6 İÇİN DÖNER KOLTUK MEKANİZMASI ( SWIVEL SEAT)

Uzun süredir araştırdığım ve nihayet sonuçlandırdığım döner koltuk mekanizmasının temini ve montajı konusundaki deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

Temini : Nerden temin edilir araştırıp dururken mekanizmanın satışını Bursa’da Kestel Otosansitte Garanti otomotivde transporter araçların koltuk ölçülerine göre özel tasarlanmış döner koltuk mekanizmasının yapıldığını öğrendim. Sahiplerinden Tunca Bey son derece ilgili ve konu hakkında uzun yıllardır deneyimi olan birisi. Nedense iş yoğunluğundan dolayı internet camiasında çok bahsi geçmiyor. İşi yapan karavancıların çoğu dükkanı biliyor.
Dükkan Tel: 0224 346 00 91
Nc ocAQmqdCnWhFf Zsas5E  8kh lvaurWaVT4fH6JYiHrHDC7DJsc8ZR94of2Sfi5VgPE0 nc htscontent frt3 1

Montajını Tunca Bey’in yeğeni Semih yaptı. Dükkan daha çok satış konusunda deneyimli. Sağolsun Tuncay beyin yeğeni Semih montaj konusunda yardımcı oldu.

Ücreti : Ben vw t6 araç için tasarlanmış aparatı Mayıs 2019 tarihinde 400 TL nakit olarak adım. Her araç için farklı boy ve ölçüleri oluyor.

Nc ocAQnln2TN0vU1J vVSkismA eCJFnroCputKF2yLFA7 BCUoLD Lvf iHIFm0sMY5wpM nc htscontent frt3 1

Öncelikle Koltukları yerinden söküyoruz 13 lük anahtar gerekiyor T6 da.

Nc ocAQn7w0OIvMTcetGElPdnTkWFC Z9gvPQw0FyjTaQfqAMpf93ZI3FoqdWIAvLsbc nxs nc htscontent frt3 1

Nc ocAQkle BQRkjE8SR1J8leD3vObl9ivGptZIfjiuSGihGbevfQ1LiAjjtJ8ygzd50IS84 nc htscontent frt3 1

Nc ocAQnagm4VQCS2Fso5FkCo 62RkK9SFffUvoe5u6lmnVOFDPT5c Dh3Au8JQqqQ 43inE nc htscontent frt3 1

Nc ocAQkzonqhTxHh1UjxvxSOohlERt08K7S6tG1Ld5irHGuPcb0Mg9zWUl8sBX4cfMZyoZg nc htscontent frt3 1

VW T6 İÇİN DÖNER KOLTUK MEKANİZMASI ( SWIVEL SEAT)

Uzun süredir araştırdığım ve nihayet sonuçlandırdığım döner koltuk mekanizmasının temini ve montajı konusundaki deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım.

Temini : Nerden temin edilir araştırıp dururken mekanizmanın satışını Bursa’da Kestel Otosansitte Garanti otomotivde transporter araçların koltuk ölçülerine göre özel tasarlanmış döner koltuk mekanizmasının yapıldığını öğrendim. Sahiplerinden Tunca Bey son derece ilgili ve konu hakkında uzun yıllardır deneyimi olan birisi. Nedense iş yoğunluğundan dolayı internet camiasında çok bahsi geçmiyor. İşi yapan karavancıların çoğu dükkanı biliyor.
Dükkan Tel: 0224 346 00 91
Nc ocAQmqdCnWhFf Zsas5E  8kh lvaurWaVT4fH6JYiHrHDC7DJsc8ZR94of2Sfi5VgPE0 nc htscontent frt3 1

Montajını Tunca Bey’in yeğeni Semih yaptı. Dükkan daha çok satış konusunda deneyimli. Sağolsun Tuncay beyin yeğeni Semih montaj konusunda yardımcı oldu.

Ücreti : Ben vw t6 araç için tasarlanmış aparatı Mayıs 2019 tarihinde 400 TL nakit olarak adım. Her araç için farklı boy ve ölçüleri oluyor.

Nc ocAQnln2TN0vU1J vVSkismA eCJFnroCputKF2yLFA7 BCUoLD Lvf iHIFm0sMY5wpM nc htscontent frt3 1

Öncelikle Koltukları yerinden söküyoruz 13 lük anahtar gerekiyor T6 da.

Nc ocAQn7w0OIvMTcetGElPdnTkWFC Z9gvPQw0FyjTaQfqAMpf93ZI3FoqdWIAvLsbc nxs nc htscontent frt3 1

Nc ocAQkle BQRkjE8SR1J8leD3vObl9ivGptZIfjiuSGihGbevfQ1LiAjjtJ8ygzd50IS84 nc htscontent frt3 1

Nc ocAQnagm4VQCS2Fso5FkCo 62RkK9SFffUvoe5u6lmnVOFDPT5c Dh3Au8JQqqQ 43inE nc htscontent frt3 1

Nc ocAQkzonqhTxHh1UjxvxSOohlERt08K7S6tG1Ld5irHGuPcb0Mg9zWUl8sBX4cfMZyoZg nc htscontent frt3 1

Koltuk tamamen söküldükten sonra ....

Nc ocAQkYlI3xrcMhda u WlwqpWBRlGSlbNF84u3V3zgeiU V6F4KAKn7v9aN4Wutn3fwns nc htscontent frt3 1

Nc ocAQnRSWejqQquJtITw aU7wrNJK4B6djcYLqq rkO PhIKE xmS5WTfemK9SKgHgJljg nc htscontent frt3 1

Aparatı yerlerine yerleştiriyoruz. Burada sonradan başka bir Vw gördüm mekanizmayı hareketlendiren kol yolcu koltuğunun arkasında kalırsa daha kullanışlı oluyor.

Nc ocAQmpPCfQhcWl1QPGKOQmu4 8mh osrohP21IteCwSgCoPfn5Z5AlXQ54Bpm44ioTAEg nc htscontent frt3 1

Montajını çok büyük deneyim gerek duymadan iki kişi yapabilirsiniz. Temin edilirken gerekli cıvata pulları eksiksiz gönderirlerse iki kişiyle rahatlıkla montajı yapılabilir.

Nc ocAQm7MZ8Ly8tCdhVsU8SH7wGos0g5FH9zeos5Km PL3XXgwywIhilDLqY zjDIlOhgAI nc htscontent frt3 1

Nc ocAQlXyA3lnt25OlHAmHmA0KwNsG2ogwerpRsFa4aUSvdiNJSRwUZH3fwks4La6TBUiQ8 nc htscontent frt3 1

Nc ocAQkuA2dFIYB8ZUSX wGoWQlQZPt0NPTJa NEcyXupXi1Kuc3N4 sTYdoMwl1oRvBwMI nc htscontent frt3 1

Nc ocAQmlqi4Aid9 BJzccb4KgpQmDfp sfv8UF1WWRNFOis8Axo3VSWkeXavf07sts wX2Y nc htscontent frt3 1

Çok kullanışlı oluyor. Ekstra bir alan bir konfor sağlıyor. Tüm niyeti olanlara tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri