Volkswagen Volt 2006 Aracimi Karavana Dönüştürüyorum!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan freedom.gg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,458
Şimdiden hayırlı olsun. Karavansız karavan sevdalısı olarak, eşini ilna eder etmez ben de girişeceğim bu işe. Bol fotolu yorumlarınızı bekliyorum. Kolay gelsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dalgakıran yapma işi biraz zorgibi birazda gereksiz çünkü dolu olacağı için çalkalanma olmayacağı kanaatindeyim.

Seyehat halinde duş yapmayacağız fakat suyu boruya doldurur doldurmaz ısınmayacağına göre, amacımızda güneş enerjisiyle ısıtmak olduğu için dolu seyehat etmemiz gerekmekte.
Ayrıca bir tarafa 100 lük pimaş yapmaktansa aracın her iki tarafına 50 lik pimaş koymak hem denge açısından hemde suyun tez ısınması açısından daha uygun olacagı kanaatindeyim.
Campout 20 Litre Kamp Duşu Nurgaz - n11.com
50 Lik Lik Pimaş Boru 1metre Pis Su Borusu Pvc - n11.com

Solar duş 55 tl kullanıma hazır , 50 lik Pimaş boru tanesi 30 tl çifti 60 tl + musluk + hortum + borunun iki ucunun kapatılması + sızdırmazlık sağlanması + iki borunun birbirine bağlanması + boruların araç üstüne montajı vb...... Basit ve hesaplı çözüm varken boru vs uğraşmak yorar bence.

Solar duş 55 tl kullanıma hazır , 50 lik Pimaş boru tanesi 30 tl çifti 60 tl + musluk + hortum + borunun iki ucunun kapatılması + sızdırmazlık sağlanması + iki borunun birbirine bağlanması + boruların araç üstüne montajı vb...... Basit ve hesaplı çözüm varken boru vs uğraşmak yorar bence.
Bundan var bende sen beni anlamamışsın.
Bahçeye çadır kurup ta yatana, evde yatak yokmu ne gerek var bahçede yatmaya diyorsun.:smiley:
freedom.gg sayfasını boşuna işgal ettik .

Son düzenleme:

Siz bu solar duşu kullandınız mı acaba?

Siz bu solar duşu kullandınız mı acaba?
Nurgaz markasını değil ama solar duş kullandım. 1983 yılından beri izciyim sayısız kampa katıldım akla gelebilecek her duş şeklini kullanmışımdır. Eğer suyun ısınması açısından soruyorsanız ( öyle anladım) kendi adıma suyun ısısını dert etmem hatta soğuk su tercihimdir. İlk dalış brövemi de aralık ayında almıştım. Başka bir nedenle sorduysanız daha açık sorarsanız memnuniyetle cevap veririm. Selamlar...

Sizin bu haklı uyarınız dikkatimi çekti.
Youtube de gördüğüm yabancı sitelerde karavan üstüne 100 lük pimaş boruyu içine su doldurup dışını siyaha boyayıp yazın sıcak su elde edip duş için kullanıyorlar. Ben de bu sistemi kango kamperimin üstüne düşünüyordum. Bu uyarınızdan sonra acaba 10 litre lik suda araca etki edermi? kaygılandım.

Sn adigekuzeyli ben 250 lik pimaştan böyle birşey yaptım yaklaşık 35 litre 40-50 km lik kamplara dolu depo ile gittim aracın üzerindeki sepete sabitledim herhangi bi sorun yaşamadım

9222422D 6735 4FEE 99AE 5F26F4F3D123

2A373514 BB27 47A5 91A0 3D9164C26F4E

94FC107B 1520 4EDD A9C5 ED91F8F9DF09

454D04EA 27EC 4553 86BC 3EEE0A0EF0A9

Son düzenleme:

Merhaba
35 litre dolu depo bu araci sarsmaz ama bunu birde 150 litrelik yarim depoyla dusunsenize. Size tavsiyem denemeyin. Bulundugum bolgede yarim su tankerini deviren cok sofor tanirim. Dolu tankla tarlaya gelip meyilli tarla icinde hareket halinde devrildi bunlar.
Yayladaki evimde deneyip basarili sonuc aldigim siyah hortum tavsiyemdir. En incesinden siyah hortumu sipiral sekilde dama döşedim. Ben ucundan kullanirken bile gelen su ısınıyor.
Kolay gelsin

Merhaba
35 litre dolu depo bu araci sarsmaz ama bunu birde 150 litrelik yarim depoyla dusunsenize. Size tavsiyem denemeyin. Bulundugum bolgede yarim su tankerini deviren cok sofor tanirim. Dolu tankla tarlaya gelip meyilli tarla icinde hareket halinde devrildi bunlar.
Yayladaki evimde deneyip basarili sonuc aldigim siyah hortum tavsiyemdir. En incesinden siyah hortumu sipiral sekilde dama döşedim. Ben ucundan kullanirken bile gelen su ısınıyor.
Kolay gelsin

Size katılıyorum tabiki 150 lt de sorun olur. Zaten kamp malzemelerinden 150 lt lik depoya yer kalmıyor masa sandalyeler falan sepet anca yetiyor.
İyi günler hoşçakalın.

Nurgaz markasını değil ama solar duş kullandım. 1983 yılından beri izciyim sayısız kampa katıldım akla gelebilecek her duş şeklini kullanmışımdır. Eğer suyun ısınması açısından soruyorsanız ( öyle anladım) kendi adıma suyun ısısını dert etmem hatta soğuk su tercihimdir. İlk dalış brövemi de aralık ayında almıştım. Başka bir nedenle sorduysanız daha açık sorarsanız memnuniyetle cevap veririm. Selamlar...
Hocam cv nizi sormadım:smiley:,sadece kullanıp memnun kaldığınız için mi tavsiye ettiniz onu merak ettim.Çünkü ben kullandım ve hiç memnun kalmadım.Duş için çok az tazyikli akıyor ve hortumu da kullanışlı değil.10 lt lik bir bidona bez dikip hortum bağlasak bundan daha iyi bence.

Hocam cv nizi sormadım:smiley:,sadece kullanıp memnun kaldığınız için mi tavsiye ettiniz onu merak ettim.Çünkü ben kullandım ve hiç memnun kalmadım.Duş için çok az tazyikli akıyor ve hortumu da kullanışlı değil.10 lt lik bir bidona bez dikip hortum bağlasak bundan daha iyi bence.
Oto kamp dus seti  1055597908414956 Torba şeklindeki duş torbasından aldım. Birincisi duş yapacağın zaman su sıcak olmuyorve tazyik yok. Daha sonra
aliexpresten bu seti aldım tazyik güzel sıcak suyu tüpte ısıtmam gerekti. Ayrıca 5 lt lik pet şişeyi yandan büyükçe bir delik açıp (motor sığacak kadar) diğer şişelerde su ilave ederek duş alıyorduk buda çok zor. 15 lt bidon alsanız dersen oda araçte fazla yer kaplayacağını düşündüm.
Pimaşla yapacağım sistemde ise;
1. Araçta 15 lt su hazır olacak ve araç içinde yer kaplamayacak.
2. Yazın güneşle ısınacak her an sıcak su (tüple ısıtma zahmeti ve tüp sarfiyatı ortadan kalkacak)
Belki yukarda resmi olan motoruda sistemin içine yerleştirip tazyik meselesinide hallederim. Gerçi borunun içine hava basarak tazyik yaptırılan videolarda izledim, eğer tazyik işinide halledersem 12w sistemi hiç kullanmam.

Duş torbalarında ki en büyük sıkıntı hortumunun dar olması.Siz yarım parmak hortum kullanırsanız tazyik sorunu yaşamazsınız.

Sizin bu haklı uyarınız dikkatimi çekti.
Youtube de gördüğüm yabancı sitelerde karavan üstüne 100 lük pimaş boruyu içine su doldurup dışını siyaha boyayıp yazın sıcak su elde edip duş için kullanıyorlar. Ben de bu sistemi kango kamperimin üstüne düşünüyordum. Bu uyarınızdan sonra acaba 10 litre lik suda araca etki edermi? kaygılandım.
solar duş olarak geçiyor dediğiniz. Hatta onu aracın tavanına gezdiriyorlar ve dönemeçli yapıyorlar. Bu sayede aslında bir nevi dalga kıran olmuş oluyor, bol bol dönemeç . (Eski nokia larda yılan oyunu vardı onun gibi :D )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR