Volkswagen Volt 2006 Aracimi Karavana Dönüştürüyorum!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan freedom.gg Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,556
Hesabı kuvvetli olan bir arkadaş 7 cm çapında 350 cm boyunda bir pimaş boru kaç litre su alır acaba?
Aa

Merhaba yaklaşık 13.5 litre
∏ x yarıçap x yarıçap x uzunluk
3,14 x 3,5 x 3,5 x 350 = 13462,75 cm³ = 13,462 Litre

Teşekkür ederim. Yani duş için bir kişiye yetecek su. 100 lük pimaş sığmadığı için 70 lik kullanıyorum. U pimaşların ortasında 2 adet güneş paneli var. Belki su fazla ısınırsa soğuk su ilave ederek iki kişiye yetebilir.

Merhabalar, yorumlarınız için çok teşekkürler, birazcık ara vermek durununda kaldık hrm işlerimiz vardı hem ustaları bekledik malesef. Şuanda bu durumdayız, marangoz yatak duş vs. Bölümler için, hem daha sağlam olması hem daha kolay işlem yapılabilmesi için demir profiller ile iskeleti çıkarmamızı istedi bunu yaptık. Bu esnada su deposu için hem sıcak su hem yer kaplamaması açısından biz üst tarafa depoyu koyduk, depo içerisi bölümlere ayrılmış durumda ve içerisinde dalgakıranlar mevcut, usta bu konuda bilgilendirdi. Bunun yanında içerisinde full su taşımayı düşünmüyorum ve artık tamamen karavanda yaşayacağım için türkiyeyi gezerken bir şehirde ya da yerde belki bir kaç hafta kalmayı planlıyorum o yüzden, seyahat esnasında depoyu boş bırakmam sıkıntı yaratmaz benim için. Her ihtimale karşı ikinci bir plan depoyu söküp küçük bir depo ile devam edebiliriz. Deneyip göreceğiz. Su deposunu kamufule edip terasımızı yaptırdık. Yalnız mühendis teras ve su deposu için muayene de sıkıntı çıkabileceğini söyledi, araç üstünde bir şey taşımak yasakmış sanırım. Muayene de sökmek zorunda kalabiliriz. Bu konuda bilginiz var mı acaba?
Bugün vebosta ısıtıcı monte edilecek, daha sonra marangoz işleri vs. :smiley:

20191212 133749

20191212 133914

20191212 133859

20191212 133705

20191212 133656

VideoCapture 20191214 103042

Şuana kadar gördüğüm karavan yapım aşamalarından, en beğendiğim yada kafamda olan sistem bu. Herkes bölmeleri ya mdf den yada ona benzer ağaç türlerinden yapıyor. Eğer ağırlık sorun olmayacaksa en mantıklısı demir profil iskele. Eminim ki Allah göstermesin ama kaza anında bile o profil iskelenin çok faydası olacağı kanaatindeyim. Teras çok mükemmel :smiley: fakat korkulukları biraz alçak gibi geldi, alkolliyken kestirmeden inmeye kalkmayın:smiley:

İlk defa demirden yapılmış karavan görücez:smiley:Oldu olacak kaplamayı da mdf den yapın da ağır ağır gezersiniz;)

Şuana kadar gördüğüm karavan yapım aşamalarından, en beğendiğim yada kafamda olan sistem bu. Herkes bölmeleri ya mdf den yada ona benzer ağaç türlerinden yapıyor. Eğer ağırlık sorun olmayacaksa en mantıklısı demir profil iskele. Eminim ki Allah göstermesin ama kaza anında bile o profil iskelenin çok faydası olacağı kanaatindeyim. Teras çok mükemmel :smiley: fakat korkulukları biraz alçak gibi geldi, alkolliyken kestirmeden inmeye kalkmayın:smiley:
Merhaba
Fakat demir profillerin şöyle bir dezavantajı var. Dış kasaya demirler kaynatıldığı için, dışarıdan içeriye ısı köprüsü olmuş olur. Bu da ortam ısıtmasında zorlanılmasına yada daha fazla yakıt harcanarak (Daha yüksek devir webasto çalışması) ısıtılmasına neden olur ;)

Ayrıca araç ağır olacağından daha fazla yakıt harcar araç, ilaveten belli bir tonajda olması gerekir motokaravanların

Merhaba
Fakat demir profillerin şöyle bir dezavantajı var. Dış kasaya demirler kaynatıldığı için, dışarıdan içeriye ısı köprüsü olmuş olur. Bu da ortam ısıtmasında zorlanılmasına yada daha fazla yakıt harcanarak (Daha yüksek devir webasto çalışması) ısıtılmasına neden olur ;)

Ayrıca araç ağır olacağından daha fazla yakıt harcar araç, ilaveten belli bir tonajda olması gerekir motokaravanların

Merhaba yorumlar için teşekkürler, ısı konusunda böyle bir sorun olacağımı bilmiyordum, aslına bakarsanız biraz araştırıyorum hala karavanda odun sobası fikrini, çok severim, fakat bunu sonraki aşamada ısı konusunda sıkıntı yaşarsam ve güzel bir sistemde yapabilirsem deneyeceğim. Yakıt problem değil, yani bir şeylerin istediğimiz gibi olabilmesi için farklı bir şeyden fedakarlık etmek gerekiyor. Böyle daha sağlam olacağını düşündük, bizde bakıp göreceğiz yani ruhsatta max. Taşıma kapasitesi var, bunu aşmayacağımızı düşünüyoruz, hesaplıyoruz. Sanırım bunun dışında bir limit yok değil mi?

İlk defa demirden yapılmış karavan görücez:smiley:Oldu olacak kaplamayı da mdf den yapın da ağır ağır gezersiniz;)

Yeni şeyler denemek güzeldir, başarı ya da başarısızlık da tecrübe, bu şekilde yol almak istedik, daha sağlam olmasını istedik, aracı demirle doldurup döşemedik, sadece iskelet için kullandık. olmazsa başka çözüm üretiriz. Kusura bakmayın burada herkes mevcut bilgilerini "güzel bir ifadeyle" paylaşıyor gayet güzel ilerliyor tüm aksiliklere rağmen bile. Enerjiyi sömüren bu tarzda yorumlarınıza devam etmek istiyorsanız farklı profillere bilgilerinizi aktarmanızı rica edeceğim. Negatif insanlardan çok fazla etkileniyorum, teşekkürler.

Yeni şeyler denemek güzeldir, başarı ya da başarısızlık da tecrübe, bu şekilde yol almak istedik, daha sağlam olmasını istedik, aracı demirle doldurup döşemedik, sadece iskelet için kullandık. olmazsa başka çözüm üretiriz. Kusura bakmayın burada herkes mevcut bilgilerini "güzel bir ifadeyle" paylaşıyor gayet güzel ilerliyor tüm aksiliklere rağmen bile. Enerjiyi sömüren bu tarzda yorumlarınıza devam etmek istiyorsanız farklı profillere bilgilerinizi aktarmanızı rica edeceğim. Negatif insanlardan çok fazla etkileniyorum, teşekkürler.
İfademin nesini beğenmediniz acaba?Madem ki yaptıklarınızı paylaşıyorsunuz,fikir soruyorsunuz,yeri geldiğinde eleştiriye de tahammülünüz olacak.Kaldı ki enerji sömüren cinsten kötü bir şey yazdığımı da düşünmüyorum.Karavan sizin, keyif sizin,para sizin,zaman sizin.Sağlıcakla kalın:smiley:

Tüv sorun çıkarırsa bu resimle onları ikna edebilirsiniz.:smiley: Türkiye’deki karavancılar neden Isveç’tekilerle aynı hakka sahip olmasınlar.
Ekli dosyayı görüntüle 516820
https://maternity.sommerkleider.co/...e-abend-leider-kein-typischer-vanlife-sonnen/

Ah kesinlikle, fakat biz yine de sökülüp takılabilecek bir sistem yaptık, eğer sorun çıkarırsa çıkarıp sonra tekrar takarak devam edeceğiz, napalım bizi de buna mecbur bırakıyorlar :smiley: :smiley:

Ah kesinlikle, fakat biz yine de sökülüp takılabilecek bir sistem yaptık, eğer sorun çıkarırsa çıkarıp sonra tekrar takarak devam edeceğiz, napalım bizi de buna mecbur bırakıyorlar :smiley: :smiley:
sökülüp takılması en güzeli bence de. bir yerde birisi bi polis filan lafmı yaptı. pat sökersiniz :D Hatta biraz üzülmüş numarası filan. Güzelim şeyi sökmek zorunda bıraktınız falan filan :D :D :D

Benim size sormak istediğim su deposunun maliyeti ne kadar ? kaça yaptırdınız ? Ben de bu su deposu fikrinden yola çıkarak koltuk içi gizli duş düşünüyorum. Tabii ilk önce öğretmen olarak atanmam lazım. Atanmadan çok zor benim :(

sökülüp takılması en güzeli bence de. bir yerde birisi bi polis filan lafmı yaptı. pat sökersiniz :D Hatta biraz üzülmüş numarası filan. Güzelim şeyi sökmek zorunda bıraktınız falan filan :D :D :D

Benim size sormak istediğim su deposunun maliyeti ne kadar ? kaça yaptırdınız ? Ben de bu su deposu fikrinden yola çıkarak koltuk içi gizli duş düşünüyorum. Tabii ilk önce öğretmen olarak atanmam lazım. Atanmadan çok zor benim :(

Krom uzun ömürlü olacağı için krom yaptırdık kirli su tankı+ temiz su tankı 1000 tl ödedik. Ama şuan duş için extra küçük bir su tankı daha yapmamız gerekti araç altına planlar eklendi :/ Size bol şans ve güzellikler diliyorum umarım en kısa sürede istediklerinize kavuşur yola çıkarsınız :smiley:

Plan konusunda kafamda bir kaç tasarım var, o konuda çok takılmayacağımı düşünüyorum, yalıtım tamamen bitmeden elektrik güneş paneli ısıtıcı tesisatı vs. Olacak. Isıtıcı webasto mu kullandınız acaba ? Bir de 10 mm kalınlığındaki bir tarafı alüminyum olan malzemeyi nereden almıştınız linki varsa iletebilir misiniz?
Kardeş birçok kişlinin cesaret bile edemiyeceği bir yola girmişsiniz başaracağınızdan eminim.Camiadan bilgi alın amakafanıza göre takılın ben 5 yıldır kafama göre kendi yaptığım T 5 kullanıyorum.Taktiğim kervan yolda dizilir oldu,faydası ekenomik ve işlevsel oldu,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri