Vw Crafter Korsan Karavan Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erginsak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,017

erginsak

Yeni Üye
Merhabalar,
Uzun yıllardır kampçılık ile uğraşıyoruz ve seviyoruz.Ancak bu yaz Ayvalık tarafında yaşadığım sıkıntılar uzun zamandır kafamda olan "çakma karavan" hayalini iyiden iyiye tetikledi.Bu bağlamda 40-45 bin tl civarı Crafter'lara kafayı takmış durumdayım.Elimde Waeco komp. buzdolabından piknik tüpü ile çalışan 2li kamp ocağına akü şarj aletlerinden Webasto'ya çeşitli ekipmanlar mevcut ,ağır ağır kendim yapma düşüncesindeyim.Sığarsa 2 li ranza , kabin içine gizlenmiş tuvalet ve lavobo ekipmanı kalıyor, banyo düşünmüyorum. Bütün ekipmanı spanzet ve vida ile araca sabitleyeceğim.

Henüz minibüs aramaya başlamadan 4 tane sorun belirdi kafamda , bilgi arasanda bulunmuyor ,sizin fikirlerinizi ve desteğinizi bekliyorum.

1-İlk aşamada bu aracı 2004 model eski B ehliyet ile kullanabilir miyim ?D1 olmadığı için kullanılmaz diye bilgi aldım ama söyleyen emin değil.
2-Arka koltukları sökecez malum.Bu durumda vergi sigorta pirimi cezai işlemler vs. için aracı ruhsatta neye çevirmek gerekir.TSE ve proje çizimi gerekir mi ? Mobil ofis ruhsatı çıkar mı ?Nedir prosüdür ? En karışık kısımda burası duruyor.
3-Tüvtürk muane durumu nasıl olur ? Her yıl ekipman mobilya boşaltmak gerekir mi ?
4-Tavana 2. pencere , şehir bağlantıları için yanlarda pencere açılması vs ruhsata işlenmesi gerekir mi ?

Teşekkür ederim.

Etiketler
1.alacağınız araç 17+1 den aşağı be minibüs ise B ve üstü ile kullanırsınız bu kesin ancak ruhsatta otobüs yazarsa eski E sınıfı ehliyet ister. 2.adı üzerinde korsan karavandeve misali nerem doğruaraç içinde veya dışında yapılacak tüm değişiklikler tadilat projesi ile onay ister.Sök tak yaparsanız sorun olmaz ofis işini unutun çok uzun prosedür şirketiniz olacak üzerine kayıt ettireceksiniz K belgesi src 1/2 ticari kayıt bla bla yani olmaz kısacası. 3.evet gerekir yolda polis içine bakmaz maliye bakar ticari yük ve yolcu varmı diye ama tüvtürk muayenesinde içi dışı incelenir sök tak şart. 4.tavana pencere açılmasına karışmazlar plan proje sorulmaz ama yanlara isterler siz zaten minibüs alacaksanız pencere olacaktır 5.şimdi benim yorumlarıma geldi sıra araç için asla minibüs almayın panelvan veya şöför arkasında bir sıra camlı cityvan araç alın izalasyonda camı kapatmak derttir km si çokaraçtan kaçın mutlaka göğüsten orjinal klimalı araç alın aile kalabalık ise boy uzunsa 1.80 ve üstü 17 m3 değilse 15 m3 alın marka olarak parçası ucuz olanları tercih edin sonuçta eski araçlar artık masraflı diye size ucuza veriyorlar sevdiklerinden değil sonra sanayiden çıkamaz parayı tamire verirsiniz eğer asfalttan çıkmam kampingleri tercih ederim derseniz PSA gurubu yok free takılırım dağ yolu orman içleri kıyıya kadar inerim derseniz arkadan itişli çift teker araç (reno master ford)alın derim selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR