VX 100 Seri Aracım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cihanülker Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 507
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 82,201

cihanülker

Zirve
Yer
istanbul
Web
www.nottehotel.com.tr
arkadaşlar uzun yıllardır 4X4 araç kullanıcısıydım fakat hiç toyota kullanmamıştım 2-3 ay gibi araştırmalarım sonucunda benim aracım hem beni hemde aile fertlerimi güvenli bir şekilde taşıyacak,arazide beni yolda bırakmayacak ,mekanik olarak kendini ispatlamış olacak,içinde sıkılmadan uzun yolculuklar yapılacak ,vb gibi toyota almaya karar verdim 100 modelini test ettim sonrada evet dedim aracım bu sonrada aldım , antalyadaki fanatik bir toyota kullanıcısı olan ahmet abinin katkılarıda unutulmaz tabi ,araç standart hali ile bile çok iyiydi fakat benim kullanım tarzıma uygun olarak eklemelere başladım

öncelikle yakıt işini hallederek prins marka lpg kitini aracıma taktırdım,tank 77 lt olarak istepne yerine takıldı[attachment=1]
[attachment=2]
sonrada olmazsa olmaz benim için (çok sık arazide araç kullandığım için ) vinç oldu vinçte seçimimi tmax olarak yaptım 11 lik tmax vinci tampon içindeki yerine uygun şekilde montajladık kumanda kutusunuda radyatör önüne taktık [attachment=4]
[attachment=4]
vinç işinide halletikten sonra uzun süreli kamplarda en büyük sıkıntımız olan aküyüde altına pir parça yaptırarak ,direksiyon hidrolik kutusunun yerini sağ far arkasına aldık ,buradan boşalan yere parçayı monte ettik ,üzerinede aküyü otutturduk, yine TMAX marka iki akü şarz düzenliyicisini taktık bu işte bitti

TOYOTA ARV 013

TOYOTA ARV 014

New TOYOTA ARV 003

TOYOTA ARV 019

TOYOTA ARV 018

Etiketler

Ynt: VX 100 Seri Aracım

yakışıklı arac..
yanlız cihan abi nacizane, vinç kumanda kutusunu biraz kablo uzatıp kaput içine almak daha iyi olmazmı.hem kullanım kolaylaşır hemde radyatör önünü kapatmaz.

Bu arabalar benimde hoşuma gidiyor.
VX100
Mantıklı arabalardan biri...

çağlar' Alıntı:
yakışıklı arac..
yanlız cihan abi nacizane, vinç kumanda kutusunu biraz kablo uzatıp kaput içine almak daha iyi olmazmı.hem kullanım kolaylaşır hemde radyatör önünü kapatmaz.

çağlarcım yarınki resimlerde kumanda fiş girişinin yerini tam olarak göreceksin ,orjinal kutusunun üzerinde değil tampon üzerinde sol tarafta + araç içinde bulunan radyo anteni indirip kaldırma butonunuda (radyo anteni snorkel yüzünden iptal olduğu için) vinç kumandası haline getireceğim zaman bulursam

cihanülker' Alıntı:
bende eski bir td5 kullanıcısıydım bende sizin gibi düşündüğüm için aldım

Samimice söylerseniz, denildiği gibi minimum masraf bir araç mıdır?
Yani 100.000 Km giden balatalar filan biraz efsane kokuyor.

LRTD5' Alıntı:
Samimice söylerseniz, denildiği gibi minimum masraf bir araç mıdır?
Yani 100.000 Km giden balatalar filan biraz efsane kokuyor.

ben aracı alalı yaklaşık 6 ay oldu ,bakımlarım çok cüzi rakamlar tutuyor 250- 500 arası hatta aracı aldığım ün komple 5 parça orjinal halı paspaz seti aldım 52 ytl ,yani parça fiyatları eski aracımdam çok ucuz olduğu bir gerçek ve ekranda arıza lambalarım yanmıyor ,aracımıda korkmadan yükseltip ,alçaltabiliyorum siz ne demek istediğimi anlamışınızdır
bu arada 6 ayda 30 000 km yol yaptım

Ha ha ha...

Anlaşılmıştır. :smiley:

Hepsini hallettim ben ama tabi sağlam paralara mal oldu :-(

Selamlar,

LRTD5' Alıntı:
Ha ha ha...

Anlaşılmıştır. :smiley:

Hepsini hallettim ben ama tabi sağlam paralara mal oldu :-(

Selamlar,

inanın bana kullandığım araçlar konusunda çok titiz olmamaramen bir türlü dikiş tutturamadım ,antalyada kemerde yaşıyordum aracım en az 6 defa çekici üzerinde levent oto sanayiye geldi ,ben bıktım obıkmadı ;D yaklaşık 200,000 km yol yaptık beraber ama bana 32 ytlye patladı servis bakımı ,en sonundada sattım dayanamadım işin ekonomik yanını bir tarafa bırakın insanın siniri bozuluyor araç içi lunapark gibi her renk lamba yanıyordu ;D

Meşhur Three Amigos lambaları :smiley:

Bende Toyota konusunda meraklıyım ama LPG konusu acaba dedirtiyor.
Neyse diğer başlıkta inceledim LPG kiti konusunu, Stepne askısına takılabiliyor olması
avantaj tabi ki...

LRTD5' Alıntı:
Meşhur Three Amigos lambaları :smiley:

Bende Toyota konusunda meraklıyım ama LPG konusu acaba dedirtiyor.
Neyse diğer başlıkta inceledim LPG kiti konusunu, Stepne askısına takılabiliyor olması
avantaj tabi ki...

benim araçta 77 lt tank var ama bu aralar takılan ter müsait olduğu için daha büyük bir tank taktırmak niyetindeyim aramalarım sürüyor ,kesinlikle aklınızda bir soru işareti kalmasın gayet mantıklı lpg çözümü ,aracın tork vs hiç bir değişiklik yok 2400 -2500 metre rakımda dahi aracımı benzine almadan kullandım hiç bir fark yok

Hayırlı olsun aracınız. Land Cruiser özellikle uzun geziler belki bir dünya turu için en uygun araç. Fiyatlarının da yavaş yavaş düşmesi çok iyi :smiley: Yakında çok daha fazla VX100'ü parkurlarda görecez gibi ;)
Bu modellerde seçmeli ön arka kilit var mı? Yoksa Disco II gibi elektronik çekiş kontrolü mü var?

Cihan bey, şimdi araziden geldim ve sizin konuyu gördüm.
Aracınızın maşallahı var, sizde tam ruhuna uygun hale getirdiniz aracı.
Eğer bugün çektiğim videoları yükleyebilirsem aracınıza bir kez daha aşık olacaksınız :smiley:
Ben her araziye gidişimde bir kez daha aşık oluyorum bu araca.
İyi günlerde keyifli geziler diliyorum.

Sedat

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri