Wj Için Bursa’da Usta Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bedrettin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,741

Bedrettin

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba
Birkaç aydır 2000 üstü 4.7 GC arıyorum,
(malum hastalık banada bulaştı )
Hayalimdekine yakın bir aracı malum siteden buldum, ancak
araç Bursa’da olduğu için orada gösterebileceğim bir usta tavsiye edermisiniz,
İstanbulda yaşıyorum araca bakmak için gideceğim vakit kaybı yaşamamak adına hazırlıklı gitmek istiyorum,
Şimdiden teşekkürler

Etiketler
Arkadaşlar merhaba
Birkaç aydır 2000 üstü 4.7 GC arıyorum,
(malum hastalık banada bulaştı )
Hayalimdekine yakın bir aracı malum siteden buldum, ancak
araç Bursa’da olduğu için orada gösterebileceğim bir usta tavsiye edermisiniz,
İstanbulda yaşıyorum araca bakmak için gideceğim vakit kaybı yaşamamak adına hazırlıklı gitmek istiyorum,
Şimdiden teşekkürler
merhaba,

birlik oto var,
tavsiyem ilk önce araca siz iyi bakın, geçmişini öğrenmeye çalışın, gözünüz tutarsa birlik e götürün.
orada da mekanik kısımlara çok iyi bakmalarını isteyin, low a alıp gitmelerini de..
kendiniz yol testi yapın, 100-120 kmh arası tepkilere, 60kmh dan sonra da ön difde ötme var mı dinleyin.
vibrasyon ve fren testi de yapın.
ayrıca klima sağa sıcak sola soğuk üflüyor mu (tam tersini de) kontrol edin, hafızalı koltuklar çalışıyor mu, aynalar kapanıyor mu ve yedek anahtarı var mı?

merhaba,

birlik oto var,
tavsiyem ilk önce araca siz iyi bakın, geçmişini öğrenmeye çalışın, gözünüz tutarsa birlik e götürün.
orada da mekanik kısımlara çok iyi bakmalarını isteyin, low a alıp gitmelerini de..
kendiniz yol testi yapın, 100-120 kmh arası tepkilere, 60kmh dan sonra da ön difde ötme var mı dinleyin.
vibrasyon ve fren testi de yapın.
ayrıca klima sağa sıcak sola soğuk üflüyor mu (tam tersini de) kontrol edin, hafızalı koltuklar çalışıyor mu, aynalar kapanıyor mu ve yedek anahtarı var mı?

Bilgiler için teşekkürler,
Birlik otoya gitmeden önce kendimin yapacağı incelemeler pek tatminkar olmayacağını zannediyorum çünkü daha öncesinde bu araçlar ile 5-10 dakika haricinde sürüş veya yolculuk şansım olmadı ayrıca sözünü ettiğim araç offroad donanımlı (yükseltme, lastik jant vs) bu sebeple motor veya şanzıman tepkileri ve sesleri konusunda hiç tecrübem yok, çok bariz bir sıkıntı olmazsa tesbit veya fikir yürütmem imkan dahilinde olamayacak gibi ,
Niyetim görsel ve kozmetik olarak beğenirsem ustaya baktırıp itimat etmekten başka seçeneğim yok maalesef,
5664 mesaj hattından 2 plaka/şehir değişikliği olduğunu ve 2-3 önemsiz rakamlarda kazası olduğu bilgisine ulaşabildim,
uzun süredir 4.7 ler ile ilgili sitedeki eski yazışmaları ve bilgileri takip ettim ancak bu bilgileri teoriden pratiğe geçirip araç hakkında fikir edinmekten hala uzak olduğumu düşünüyorum :(
Galeriler ile ilgili sürekli olumsuz şeyler duyuyor olmamda ayrıca canımı sıkıyor ama çok seçenek yok maalesef
Umarım hayırlısı olur

aracın linkini paylaşın, buradan yorum yapan ya da belki tanıyan çıkar.

ama ben olsam bu kadar yüzeysel bilgi ile donanımlı bir aracı almazdım, hele ki galeriden..

aracın linkini paylaşın, buradan yorum yapan ya da belki tanıyan çıkar.

ama ben olsam bu kadar yüzeysel bilgi ile donanımlı bir aracı almazdım, hele ki galeriden..

evet ben de aynı fikirdeyim,
ancak bir iki kez sahibinden standart araç bulsam da; LPG +yükseltme+lastik jant+ vinç + dodik +sis lambaları vs gibi olmasını istediğim donanımlar nedeni ile maliyetinin yükselmesi ve bunlar için sanayide geçecek zaman gibi faktörler, donanımlı araç almaya itti beni,
riskin farkındayım ancak artık vazgeçme noktasına kadar da geldim :smiley: muhtemel kazık yiyeceğim veya vaz geçeceğim,
sonuçta ağır offroad yapmak gibi bir niyetim ve cesaretim yok,
geçen seneden beri düzce ve kartepe bölgesinde çiftkabin araçlarla yaptığımız gezilerde (özellikle kışın karlı havadakiler) çok keyif aldım,
beni arazide üzmeyecek ve istanbulda da kullanmaktan keyif alabileceğim bir araç bulmak istemiştim,
ancak dediğiniz gibi yüzeysel bilgi ve allanıp pullanıp satılmaya çalışılan araçlar yüzünden hevesim kaçtı kaçacak
linkleri sizle aşağıda paylaştım,
2. linkteki araç istanbulda, ancak aylardır galeride ve satılmamış olması bu donanım ve fiyattaki bir araç için çok normal gelmedi banal,
1.linkteki araç bursada ve onunla ilgili hiçbir fikrim yok, ama gidip bakmak istiyorum.

2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 68.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 693794300

2001 Jeep Grand Cherokee 4.7 67.250 TL Galeriden satılık ikinci el - 682114917

ağır offroad niyetiniz yok ise benim tavsiyem temiz bir WJ almanız..
üzerine 2" get ile yükseltme ve iyi bir lastik.
gizli vinç sistemi
ile basit olarak minimum maliyet ile bu işe başlarsınız. hem şehir içi de sizi mutlu eder.
biraz kaslı bir görünüm için jant arkasına flanş / spacer takıp lastikleri de 1,25" dışarı alınır.
sonrasında bu iş hoşunuza giderse kendi kit olayınıza girersiniz.

bursa daki araç fena durmuyor, araziye girip girmediği belli olur serviste.
bence bakılabilir eğer sıfır kit ile ve yine sıfır malzemeler ile yükeltildiyse.

ikisi de uzun zamandır ilanda, benim tahminim önceden yüksek fiyat istiyorlardı ve satılmadı, şimdi de fiyat kırdılar.

bursa daki araç fena durmuyor, araziye girip girmediği belli olur serviste.
bence bakılabilir eğer sıfır kit ile ve yine sıfır malzemeler ile yükeltildiyse.

ikisi de uzun zamandır ilanda, benim tahminim önceden yüksek fiyat istiyorlardı ve satılmadı, şimdi de fiyat kırdılar.

evet, Bursadaki araç resimlerde iyi görünüyor diğeri biraz daha yıpranmış gibi, gidip görmekte fayda var, yoksa GC binmek bu kış kısmet olmayacak gibi ,sezon yaklaştıkça fiyatlar yükselir diyorlar, yardımınız ve desteğiniz için teşekkürler umarım müsait bir zamanda görüşmek kısmet olur, başka soracağım şeylerde var :smiley:
tecrübenizden ve bilginizden faydalanmak lazım, denenmişi denememek lazım

evet, Bursadaki araç resimlerde iyi görünüyor diğeri biraz daha yıpranmış gibi, gidip görmekte fayda var, yoksa GC binmek bu kış kısmet olmayacak gibi ,sezon yaklaştıkça fiyatlar yükselir diyorlar, yardımınız ve desteğiniz için teşekkürler umarım müsait bir zamanda görüşmek kısmet olur, başka soracağım şeylerde var :smiley:
tecrübenizden ve bilginizden faydalanmak lazım, denenmişi denememek lazım
rica ederimm
yükselme işi kısmen doğru, ama doğru aracı bulmak lazım.
en önemli konu ise bütçe. eğer cepte 60 TL var ise ne olur ne olmaz parası olarak 10 tl kenara koymak lazım, buna göre bir araç bakmanızı da tavsiye ederim.

araç bulunca buradan paylaşın, ben ve diğer arkadaşlar da yardımcı oluruz.

hayırlısı diyelim şimdiden..

Bu araçlardan anlayan birisini bulup bakmaya gideceksiniz. Bu arabayı daha önce kullanmış veya ustası çok rahat arabanın durumunu anlar. Gitmeden önce de aracın geçmişini araştırmakta fayda var,kimindir nerede kullanılmış,hangi ustalara gitmiş gibi. İstanbul'daki araç eğer temiz ise bence biraz daha iyi. İki aracında donanımları çok, bugün bunları yapmaya kalksanız 20 bin TL + gider. İlk araçta tabi daha fazla donanım var ayrıca.

Bu araçlardan anlayan birisini bulup bakmaya gideceksiniz. Bu arabayı daha önce kullanmış veya ustası çok rahat arabanın durumunu anlar. Gitmeden önce de aracın geçmişini araştırmakta fayda var,kimindir nerede kullanılmış,hangi ustalara gitmiş gibi. İstanbul'daki araç eğer temiz ise bence biraz daha iyi. İki aracında donanımları çok, bugün bunları yapmaya kalksanız 20 bin TL + gider. İlk araçta tabi daha fazla donanım var ayrıca.

Cevap için teşekkürler,
Bursa’daki araç satılmış,
İstanbul’da ki araç çok uzun süredir satılık, ancak bu donanımda bu fiyatta uzun süre satılamamış olması beni biraz düşündürdü doğrusu, muhtemel biraz yıpranmış veya başka sıkıntısı var diye biraz önyargılı bir düşünce ile, birazda iş yoğunluğundan bakmaya gidemedim maalesef,
Başka ilanları takipteyim umarım kış başlamadan gönlüme göre bir araç bulurum,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri