WJ p 0340 kodlu arıza nedır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huseyin brc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,569

huseyin brc

her zaman bir SU gibi olmalisin...
Yer
ankara
Selam arkadaslar bugun araba bıraz zor calıstı ve arıza koduna ulastım bu kod ne anlama gelıyor?

Etiketler
Ynt: WJ p 0340 kodlu arıza nedır

P0340 (M)

Camshaft Position Sensor A Circuit (Bank 1 or Single Sensor)

A rationality error has been detected for loss of camshaft position sensor (no fuel sync).
WJ 1999 &' 2000: Check the camshaft target wheel (located on the right side camshaft sprocket) for damage or excessive runout.
The runout is very critical for proper camshaft signal input to the JTEC.
The lateral runout on the target wheel should not exceed 0.012 inch.

selamlar,

orjinali böyle diyor ,
benim anladığım kadarı ile eksantrik mili pozisyon sensoru yıpranmadan dolayı JTEC e doğru bilgi göndermiyor demek istiyor.

Syg.

P0340 KAM MiLi YER SENSOR DEVRESi ARIZASI
P0341 KAM MiLi YER SENSOR DEVRESi PERFORMANSI
P0342 KAM MiLi YER SENSOR DEVRESi DUSUK GiRiSi
P0343 KAM MiLi YER SENSOR DEVRESi YUKSEK GiRiSi
P0344 KAM MiLi YER SENSOR DEVRESi ARALIKLARI

P 340 ile başlayıp 344 kadar olan arızalar eksantirik pozisyon sensörüyle ilgili problemleri belirtir bunlarda türkce terimleri

Işlem tamam ka mılı sensoru degıstı araba duzeldı kucuk bır arıza ımıs usta degısmesıne gerek yok dedı ama ben degısmesını ıstedım sorun olmaması acısından sımdı ıcım rahat ılgılenen arkadaslara teskkurler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri