Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 366
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,927

enbay1

Kamp I
Yer
Ankara
2006-2007 WK 3.0 CRD hoşuma gidiyor ama cesaret edemedim. 2 günlüğüne kiralamıştım , tadı damağımda kaldı, kiraladığım araç 250bin km'deydi , ona rağmen kasislerde takırtı tukurtu gelmiyordu, şasesinden dolayı galiba. Aracın Mercedes motorlu olduğuna bakınca cesaret alıyoruz ama elektronik-beyin arızaları olduğunu duyuyorum , aslında hangi arabada çıkmıyor ki artık. Bu kasayı bilen + binen arkadaşlardan fikir rica ediyorum. Makine mühendisiyim ama okulda Grand Cherokee dersi vermiyolar :smiley: Ancak bu araca binenler bilir. Tavsiye eder misiniz ? 60-70 bin TL rakamındakilere bakıyorum. Bazen çok temiz ama 200-250bin km de ilanlarda çıkıyor , uzun yol arabası , yaşlı amcadan gelme :smiley: gibi. Bu araçta tabi göstermek ve onay almak şartıyla 200 küsür bin km'lere bakalım mı yoksa bildiğimizden şaşmayıp 120bin km civarına mı bakalım ? Özet olarak düzgün binilmek şartıyla 200 küsür kmler sorun açmaz diyebilen var mı ? Yoksa fizik kanunları , içi beni dışı seni yakar hesabı motor şanzuman rektifiye ister mi ?

Şuanki aracım Nissan Qashqai 2.0 dizel 4x4 95bin kmde. piyasa değerleri aşağı yukarı aynı.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d1/2008-2010_Jeep_Grand_Cherokee_--_01-07-2012.jpg/800px-2008-2010_Jeep_Grand_Cherokee_--_01-07-2012.jpg
800px-2008-2010_Jeep_Grand_Cherokee_--_01-07-2012.jpg

Etiketler

Ynt: Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

bizde 2009 modeli var 95bin km olmuş alalı. ben bu araçlarda elektronik ciddi bir problem duymadım ancak 200 bin km den sonra bozulan turbolar ve yeniden yapılan motorlar gördüm. belki yanlış yada eksik bakımdan ötürü olmuştur. genel olarak sorunsuz arabalar, ancak soğukta çok feci tıkırdıyor döşemeler ve mekanik aksam. bence tek sorunu bu. birde motor çok geç ısınıyor. sanıryorum radyatör olması gerekenden büyük tutulmuş. ben olsam km si 140 150 binden yüksek dizel araba almam asla. çünkü masrafı çok büyük oluyor ve işin kötüsü düzen tutmuyorlar tamir edildiğinde.

performansına yada konforuna zaten birşey demeye gerek yok. gayet başarılıdır.

tıkırdama dediğin soğuktaki motor sesi mi yoksa döşemedeki gıcırtı mı. kumaş koltuklusu daha konforlu görünüyor. Quadra Drive II olmak şartıyla tabi.. Laredo.

motor çok sessizdir. benim dediğim plastik döşemenin tıkırtısı. bizdeki WK laredo, siyah. kumaş koltuklu. ancak quandradrive değil herhalde.araba firmamıza ait.

eşimin WJ de ise quadradrive var bir fark sezemedim açıkçası olumsuz koşullarda.

WK ,2009 ocağında çıkmıştı trafiğe. tamamı yetkili servis bakımlı. düşünürseniz görüşebilirisiniz. araç 95 bin km de olmalı şu anda.

bir güncel. WK 150 bin km ye geldi. eşim kullanıyor. şu ana kadar dijital kontak anahtarı, emme manifoldu emisyon kapakçıkları ve kızdırma bujisi kontrol ünitesi bozuldu. anahtar serviste set olarak değiştirildi. çok pahalı. emme manifoldu kapakları bir şekilde tamir ediliyor. iptal ettim kendim. aracın çekişi arttı. kızdırma bujisi kontrol ünitesini söküp kesip içini de tamir ettim. genel olarak hala çok memnunuz.

Bende 3 yıldır 2011 S Limited var, 109 bin civarı. Daha tık demedi. Tank gibi bir araba olduğunu düşünüyorum. Arazi yüzü görmedi, sadece asfalt.
Ben mersedes motorlu olanları tavsiye ederim. Bende 1986 ODTU Makina mezunuyum.
Selamlar.

bir güncel. WK 150 bin km ye geldi. eşim kullanıyor. şu ana kadar dijital kontak anahtarı, emme manifoldu emisyon kapakçıkları ve kızdırma bujisi kontrol ünitesi bozuldu. anahtar serviste set olarak değiştirildi. çok pahalı. emme manifoldu kapakları bir şekilde tamir ediliyor. iptal ettim kendim. aracın çekişi arttı. kızdırma bujisi kontrol ünitesini söküp kesip içini de tamir ettim. genel olarak hala çok memnunuz.
ben yine 3.0 bakmaya başladım. daha önceki yorumunuzda 150k üzeri araçları tavsiye etmem demiştiniz.
sizinkinin şu an ki durumu ise iyi duruyor.

aynı düşünceler geçerli mi?
mesela ilk sahibinden yetkili servis bakımlı 170k da bir araç alınır mı kondisyonu iyi durumdaysa?

doğru düzgün bakılmış olduğundan eminseniz alınabilir. bu nedenle genelde sahibinden satılık bir araç bulup iyice bakmak baktırmak lazım. tavsiye etmeyeceğim araçlar ne olduğu belli olmayan araçlar. ilan sitelerinde bir sürü var. abuk jantlar etiketler saçma sapan sözde offroad modifikasyonları vs.

ancak bunlar makine. enjektörü bozulur, kızdırma bujileri eskir, amortisör ister vs. bunlar olağan şeyler.

yeterki şanzıman ve motor mekanikleri gözetilmiş olsun kullanıldığı süre boyunca. gerisi kolay bence.
bizim araba 152 bin km ye geldi bu arada. kızdırma bujilerini ısıtan kontrol ünitesi bozulmuştu. söküp tamir ettim yenisini 1 ay beklemek gerekince. çok da basitmiş meğerse!

doğru düzgün bakılmış olduğundan eminseniz alınabilir. bu nedenle genelde sahibinden satılık bir araç bulup iyice bakmak baktırmak lazım. tavsiye etmeyeceğim araçlar ne olduğu belli olmayan araçlar. ilan sitelerinde bir sürü var. abuk jantlar etiketler saçma sapan sözde offroad modifikasyonları vs.

ancak bunlar makine. enjektörü bozulur, kızdırma bujileri eskir, amortisör ister vs. bunlar olağan şeyler.

yeterki şanzıman ve motor mekanikleri gözetilmiş olsun kullanıldığı süre boyunca. gerisi kolay bence.
bizim araba 152 bin km ye geldi bu arada. kızdırma bujilerini ısıtan kontrol ünitesi bozulmuştu. söküp tamir ettim yenisini 1 ay beklemek gerekince. çok da basitmiş meğerse!

Hocam bir özel mesaj attım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri