Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 366
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,087

Etiketler
kapıları içerden cam açma konsolunun oradaki merkezi kilit aç/kapa tuşundan kitleyebilirsiniz.
bagaj da kitleniyor ve alarm da devreye girmiyor.

çok gezen biriydim ama aracı aldığımdan beri daha da gezer oldum mecburiyetten..
bu da tabi maliyet olarak yansımaya devam ediyor :smiley:
eskiden ayda 2000km civarı yaparken şimdi 3000 e yakın km yapıyorum.
bu arada sıklıkla yakıt tüketimini de gözlemliyorum.

uzun yol 90km/h civarı zorlamadan kullanım 7,9-8,1 lt
uzun yol 110-150 km/h arası zorlamadan kullanım 10,2-10,3 lt
uzun yol 110-180 km/h arası kah hız sabitleme kah zorlamalı kullanım 10,5 lt

uzun yol %70 + şehir içi %30 normal kullanım 10,5lt ( 800-1500 km lik yol ortalaması)

aracım 247k ya geldi (238 bin de almıştım), bu zaman zarfında 150tl lik önemsiz bir masraf dışında Allah'a çok şükür ekstra bir masrafım olmadı.

ileride masraf açabilecek konulardan biri şanzıman olabilir, 2-3 bin TL, sorunum kısa manevralarda R-D arası geçişlerde çok hızlı doldurma yapmıyor gibi geliyor (eski araçlarım ile karşılaştırınca), servis bu km için normal olduğunu masrafın da gereksiz olduğunu söyledi, ben de tamam dedim. eğer kullanmaya devam edersem (bu kadar çok yol yapacağım hesapta yoktu, 2. bir araba almazsam satmayı düşünebilirim) bir sonraki şanzıman yağı değişiminde sanırım 20-30k sonra yaptırabilirim.

en son servise gittiğimde 2006 model aracın 370k da motor yaptırdığını gördüm, servis ortalama ömrün çok daha yüksek olduğunu, bakım ve kullanımın çok önemli olduğunu söyledi. özellikle çok sıkıştırılıp kullanılan araçların bu km lerde motor isteyebileceğini ama düzgün kullanılırsa 500-600 rahat gittiğini söyledi. tabi yağ değişimleri de çok çok önemli.

çözemediğim sorun ise CD olmadığı için ekranın saatini değiştiremiyorum..

ben dün ön iki amortisör ile ön defransiyeli tutan burçları yeniledim. eğer durmadan hemen önce ve kalkarken bir vuruntu hissi varsa o burçlardan oluyor. amoritsöler bozulmaya başlamıştı, ufak taşların beton kalıntılarının üzerinden atlıyordu geçerken, yeni KYB ler ile süper oldu. tavsiye ederim.

bende kalkarken ya da durmadan vuruntu yok, zaten aracı aldığımda ağır bir bakım yaptırdım ve alt takımda baya bişiler değişti.

amortisörler şu an için iyi gibi, zıplama yok, ileride de eğer bütçem müsait olursa yükseltmeyi hedefliyorum, ya 2" get ile (USA dan getirticem 150 USD civarı kaliteli) ya da 3-4" kit ile.
her ikisinde de lastik değiştirmem gerekiyor.

şu an beklemedeyim, malum piyasalar da enteresan, biraz bekleyip bakacağım.

diğer yandan KYB 4 ünüde mi değiştirdiniz?

Selamlar saygilar abiler . Bir 3.0 crd almak icin arabami satiyorum. Yani bulamazsam 2.7 de olabilir. Ankara da yasiyorum. Burada arabayi nereye gosterebilirim onerebileceginiz yer var mi . Bi de bakim tamir isleri icin

ben de 34 yaptım, şimdi de lastikleri ön arka yapacağım.
bunu TR de pek yapan yok, oysa ki servis kitapçığında her yağ değişiminde lastiklerin de ön arka değişimi yapılması gerektiği yazıyor.
sanırım benden önceki sahibi yapmamıştır diye düşünüyorum.

ön arka yaparken de önler aynı hizada arkaya, arkalar da çapraz şekilde geçiyor diye biliyorum, bunu daha önce yapan var mı?

ben de 34 yaptım, şimdi de lastikleri ön arka yapacağım.
bunu TR de pek yapan yok, oysa ki servis kitapçığında her yağ değişiminde lastiklerin de ön arka değişimi yapılması gerektiği yazıyor.
sanırım benden önceki sahibi yapmamıştır diye düşünüyorum.

ön arka yaparken de önler aynı hizada arkaya, arkalar da çapraz şekilde geçiyor diye biliyorum, bunu daha önce yapan var mı?
aynen onler arkaya ayni hizada arkalar capraz olarak degistirilmeli

wk 3.0 modeli için ön arka park sensörleri ile geri görüş kamerası hangi modellerde var acaba , sonradan taktıranlar oldu mu hiç uygun oem var mı ne kadara mal oluyor

wk 3.0 modeli için ön arka park sensörleri ile geri görüş kamerası hangi modellerde var acaba , sonradan taktıranlar oldu mu hiç uygun oem var mı ne kadara mal oluyor
2006 model ve sonrası üretilen limited lerde ön ve arka park sensörü standart.
2005 üretimi olan ama TR de 2006 olarak satılanlarda ön park sensörü yok, sadece arka var.
bendeki 2006, ses sistemi malum usb girişi yok, bluetooth lu yok, tel bağlantısı yok, bu sebepten kamera sistemli yeni bir sistem baktım, anfi değişikliği de gerektiğini söylediler ve toplamda 2600 fiyat verdiler. ben de kalsın dedim :smiley:

2006 model ve sonrası üretilen limited lerde ön ve arka park sensörü standart.
2005 üretimi olan ama TR de 2006 olarak satılanlarda ön park sensörü yok, sadece arka var.
bendeki 2006, ses sistemi malum usb girişi yok, bluetooth lu yok, tel bağlantısı yok, bu sebepten kamera sistemli yeni bir sistem baktım, anfi değişikliği de gerektiğini söylediler ve toplamda 2600 fiyat verdiler. ben de kalsın dedim :smiley:
Off bi telofonu baglamak istesek 2.600 liraya mal olacak demekki :sweatsmile: bana sadece aux girisi bile yeter. Acaba sonradan takiliyo mu. Bende megane var.ona aliexpresten 15 liraya aldigim aparatla hallolmustu acaba bunlarda var mi oyle bisi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri