Wk 3.0 Crd Alsak Mı ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enbay1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 366
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,918
rica ederim,
mengerler vs gibi yetkili servis bakımlı bir araç tabi ki daha iyi ama özel servis kaydı olan araç da iyidir.
oto rapor, ümran gibi yerler mekanik ayrıntılara (yanal kayma, süspansiyon testi gibi) ve şase boya bilgileri yönünden yararlı, bir de elektronik kontrolleri daha iyi.

nascar ekspertiz için belki olabilir, masraf ararlar bol miktarda, jeep control de bostancı sanayide, orası da olabilir.
ama bakım için ikisini de tercih etmem.
Peki çekiş sistemi olsun şaft diferansiyel vs için nereye kontrol ettirmek mantıklı. Birde rutin bakım ve herhangi bir arıza durumunda İstanbulda önereceğiniz bir özel servis varmıdır? Şuan ki aracımda da servis ve usta problemi yaşıyorum biraz sıtkım sıyrıldı açıkcası bu konuda

Etiketler
Peki çekiş sistemi olsun şaft diferansiyel vs için nereye kontrol ettirmek mantıklı. Birde rutin bakım ve herhangi bir arıza durumunda İstanbulda önereceğiniz bir özel servis varmıdır? Şuan ki aracımda da servis ve usta problemi yaşıyorum biraz sıtkım sıyrıldı açıkcası bu konuda
mekaniğin mümkün olan her kısmı kontrol edilmeli, ne olur ne olmaz, bakım için ben jeep garage a gidiyordum, fiyat performans olarak iyidir, bu aracın özellikle motor parçalarına ulaşmak çok kolay.
şu anki araç ne?

İkinci expertiz olarak da mekanik kısımda oraya göstermek mantıklı olur, şuan Peugeot 308 kullanıyorum bir şanzıman arızası verdi 1500 TL ye yapıldığını söyledi usta anlaştık yaptı teslim etti 2 gün gün sonra yine yolda kaldım. Şimdi de beyin yada debriyaj setinde sorun olduğunu söylüyor bakalım neler çıkacak karşıma.
Bu 308 i satıp şehir içinde palio tarzı mekanik bir araç ve haftasonu keyif zevk için cherokee wk istiyorum aslında total 160 civari bütçe ile baya mantıklı geldi. Neredeyse sıfır polo parasına

İkinci expertiz olarak da mekanik kısımda oraya göstermek mantıklı olur, şuan Peugeot 308 kullanıyorum bir şanzıman arızası verdi 1500 TL ye yapıldığını söyledi usta anlaştık yaptı teslim etti 2 gün gün sonra yine yolda kaldım. Şimdi de beyin yada debriyaj setinde sorun olduğunu söylüyor bakalım neler çıkacak karşıma.
Bu 308 i satıp şehir içinde palio tarzı mekanik bir araç ve haftasonu keyif zevk için cherokee wk istiyorum aslında total 160 civari bütçe ile baya mantıklı geldi. Neredeyse sıfır polo parasına
bence 308 için ustayı değiştirin :smiley:

diğer yandan iki araç her zaman daha fazla masraf, WH öncesi 4.7 im ve dize 2.0 laguna vardı, iki kasko, iki sigorta, 2 vergi, 2 bakım vs vs. astarı yüzünü geçiyor.
çok km yapmıyorsanız WH tek araç olarak şehir içi ve dışı kullanım için uygun.

bence 308 için ustayı değiştirin :smiley:

diğer yandan iki araç her zaman daha fazla masraf, WH öncesi 4.7 im ve dize 2.0 laguna vardı, iki kasko, iki sigorta, 2 vergi, 2 bakım vs vs. astarı yüzünü geçiyor.
çok km yapmıyorsanız WH tek araç olarak şehir içi ve dışı kullanım için uygun.
Şuan 1500 ü kaptırınca bu süreçte değiştirmek zor :smiley: Bi tamir edip yürütene kadar birşey diyemiyorum. Yaptığım km çok düşük tek araçlar bile yılda 15k km maksimum ama grand cherokee wk iş yerime iş ortamına göre biraz lüks ve kullanışsız olacak birde bazen 2 araç ihtiyacı oluyor eşiminde kullanacağı zamanlar dahilinde. Eski araca kasko yaptırmadan binebilirim ikisine de yılda 1 bakım yaparım diye düşünüyorum.

anladım, eş durumundan gerekli en azından
ben de bekardım o zamanlar, işler daha kolaydı 😁
ben 15 k yı covid öncesi 5 ayda yapıyordum. o zaman iki araç sorun olmayacaktır.

anladım, eş durumundan gerekli en azından
ben de bekardım o zamanlar, işler daha kolaydı 😁
ben 15 k yı covid öncesi 5 ayda yapıyordum. o zaman iki araç sorun olmayacaktır.
15000 km yapmadığım yıllar var kesinlikle :smiley:
Bu arada bu 2008 2011 makyajlı kasa için arabadan soğutacak fiyatlar var malum sitelerde 158 İnternet fiyatına arabayı satamayan ilan süresi dolduktan sonra fiyatı 165 yapıyor.
Tecrübelerinize dayanarak kabul edilir hasar kaydı ve boya değişen durumuna göre 200k km aşağısı ya da civarlarında bir aracın mantıklı alıcı fiyatları nedir?

15000 km yapmadığım yıllar var kesinlikle :smiley:
Bu arada bu 2008 2011 makyajlı kasa için arabadan soğutacak fiyatlar var malum sitelerde 158 İnternet fiyatına arabayı satamayan ilan süresi dolduktan sonra fiyatı 165 yapıyor.
Tecrübelerinize dayanarak kabul edilir hasar kaydı ve boya değişen durumuna göre 200k km aşağısı ya da civarlarında bir aracın mantıklı alıcı fiyatları nedir?
şu an mantıklı fiyat pek kalmadı, ben de yakından takip ediyorum, fiyat arttırıyorlar ama eski fiyatına satılmazken yüksekten satılması zaten çok zor.
kabaca 2009-10 model 160/200 bin km civarı, limited, ya da S limited temiz bir araç 130-160 bin TL bandında olabilir fiyatlar.
mesela ben şu an araç alacak olsam öncelikle buna bakar ve sıkı bir pazarlık yaparım.
en önemli artıları 2. sahibinden ve servis bakımlı olması.

fiyat olarak en mantıklısı da bu araç

bu da iyi bir pazarlık ve geçiş sorgulaması ile alınabilir, overland olması iyi

şu an mantıklı fiyat pek kalmadı, ben de yakından takip ediyorum, fiyat arttırıyorlar ama eski fiyatına satılmazken yüksekten satılması zaten çok zor.
kabaca 2009-10 model 160/200 bin km civarı, limited, ya da S limited temiz bir araç 130-160 bin TL bandında olabilir fiyatlar.
mesela ben şu an araç alacak olsam öncelikle buna bakar ve sıkı bir pazarlık yaparım.
en önemli artıları 2. sahibinden ve servis bakımlı olması.

fiyat olarak en mantıklısı da bu araç

bu da iyi bir pazarlık ve geçiş sorgulaması ile alınabilir, overland olması iyi

Sizin söylediğiniz fiyatlar tam aklımda olan aslında ama kimsenin satmaya niyeti yok ben 170 yazim 160 veren olursa satarım diyorlar.
Gri araçla dün konuştum 2 5000 TL gibi bir hasar kaydı var adam bnm fiyatım sitedeki en ekonomik diyor.
2008 olan araç donanımını ilk defa gördüm makyajlı kasa ama eski tip jant, yeni tip iç göğüs, mercek far yok.
3.araç geçmişi düzgünse km sine fazla takılmadan bakacağım onun da 150 den aşağı ineceğini sanmıyorum.
Arabadan soğudum fiyatlardan dolayı arada sırada KK kasa bile bakmaya başladım :smiley:

vay arkadaş uçmuş piyasa. geçen sene bu zamanlar 80-110 bandındaydı.
Benim satacağım araç da arttı herşeyin fiyatı arttı ama bu fiyatlar çok saçma yani hepimiz satılacağı fiyatları biliyoruz ama adamların satma mantığı parası çok aklı yok biri çıkarsa satılır, satılmazsa binerim.

Sizin söylediğiniz fiyatlar tam aklımda olan aslında ama kimsenin satmaya niyeti yok ben 170 yazim 160 veren olursa satarım diyorlar.
Gri araçla dün konuştum 2 5000 TL gibi bir hasar kaydı var adam bnm fiyatım sitedeki en ekonomik diyor.
2008 olan araç donanımını ilk defa gördüm makyajlı kasa ama eski tip jant, yeni tip iç göğüs, mercek far yok.
3.araç geçmişi düzgünse km sine fazla takılmadan bakacağım onun da 150 den aşağı ineceğini sanmıyorum.
Arabadan soğudum fiyatlardan dolayı arada sırada KK kasa bile bakmaya başladım :smiley:
şimdi telde konuşmakla yüz yüze farklı olur, gidip aracı ineleyip başında sıkı pazarlık yapın, dedim ya gri araç bana en yakın olanı.
2008 olan da merceksiz makyajlı kasalar mevcut, bu da onlardan biri.
3. araç da olur ama unutulmaması gereken nokta şu, bütçeyi zorlamayan en iyi aracı almak. eğer gri pek zorlamayacaksa ilk tercihim o olur, km çok iyi, model yüksek ve s limited paket. yani artıları çok fazla.
ama bu araçlarda alım sonrası çıkabilecek olası masraflar için en az 10 bin kenarda durmalı..
he bu kesin masraf çıkar anlamına gelmiyor, gri araç masrafsız olmalı.. zaten 2011 155 isteyen 140-145 e vermeyecek ise arada 10 bin fark olacak ise kesinlikle düşük km liyi alırım.

bu arada 2011 model olan overland bakımı hakkında bişi yazmamış, onu da sorgulamak lazım. bakarsınız sürpriz bir şekilde bu da tam bakımlı çıkabilir.

şimdi telde konuşmakla yüz yüze farklı olur, gidip aracı ineleyip başında sıkı pazarlık yapın, dedim ya gri araç bana en yakın olanı.
2008 olan da merceksiz makyajlı kasalar mevcut, bu da onlardan biri.
3. araç da olur ama unutulmaması gereken nokta şu, bütçeyi zorlamayan en iyi aracı almak. eğer gri pek zorlamayacaksa ilk tercihim o olur, km çok iyi, model yüksek ve s limited paket. yani artıları çok fazla.
ama bu araçlarda alım sonrası çıkabilecek olası masraflar için en az 10 bin kenarda durmalı..
he bu kesin masraf çıkar anlamına gelmiyor, gri araç masrafsız olmalı.. zaten 2011 155 isteyen 140-145 e vermeyecek ise arada 10 bin fark olacak ise kesinlikle düşük km liyi alırım.

bu arada 2011 model olan overland bakımı hakkında bişi yazmamış, onu da sorgulamak lazım. bakarsınız sürpriz bir şekilde bu da tam bakımlı çıkabilir.
Gri olan aracın hasar kayıtları 10 kaza 30000 TL civarında bnde de ufak birşeyler yaşanması durumunda iyi kötü 40000 civarı kayıt olacak. Satış için biraz sıkıntılı diye düşünüyorum.10000TL ilk etapta kasko sigorta ve birkaç bakım için ayırıcam dediğiniz gibi
KK kasa - ML280/320 ve freelander2 hakkında ne düşünürsünüz? Boş oturunca aklıma başka alternatifler getirmeye çalışıyorum

30 bin çok gözükse de şu piyasada bir farı en az 5-6 bin zaten, araç temiz olsun, tavan direklerde bişi olmasın yani kazası olmasın gerisi önemli değil.
ML ler daha pahalı, onun dışında motoru aynı ama şanzıman farklı.
açıkçası başka da bilgim yok, tahmini yorumum ise daha konforlu olduğu ve uzun yolda vites sayısı yüksek olduğu için daha az yaktığı.

KK en son ihtimal düşünürüm, fiyatının çok uygun olması lazım.
freelander 2 çok araştırdım, hatta donanım haber de birisi (ilk sahibi) 10 senelik çetelesini tutmuş. yorumum çok daha dayanıksız, bir ara iyice almaya niyetliydim, bakmaya gideceğim aracın bagajında motor yağı şişesini görünce vazgeçtim.
benim WH da nerdeyse gram yağ eksiltme yoktu. yani dizeller yağ eksiltir illa ki bendeki de olası en düşük değerdi ki aracı 272k da sattım.

Arkadaslar 2008 Jeep grand cherokee makyajlı kasa aracımı satmayı düşünüyorum 186 bin km de henüz ilana koymadım , ilk sitenin haberi olsun istedim takas sadece toyota hilux 2017 2.4 otomatik ile düşünüyorum .ilgilenenler mesaj yazabılır.

Arkadaslar 2008 Jeep grand cherokee makyajlı kasa aracımı satmayı düşünüyorum 186 bin km de henüz ilana koymadım , ilk sitenin haberi olsun istedim takas sadece toyota hilux 2017 2.4 otomatik ile düşünüyorum .ilgilenenler mesaj yazabılır.
Merhaba aklınızda olan fiyat nedir? Aracın tramer boya bakım durumu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri