Wolksvagen T4 Campervan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafa_ozguven Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 91
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,407
O zaman siz enlemesine değil de
Uzunlamasına yatıyorsunuz
Yani yastık en arkada oluyor 6fd304faed4d4434ffccc40d4b43ef39

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zaman siz enlemesine değil de
Uzunlamasına yatıyorsunuz
Yani yastık en arkada oluyor 6fd304faed4d4434ffccc40d4b43ef39

Dıştan bile 170 cc
O kadar izolasyon kaplama vb.
Sizin yatak uzunluğu en fazla 160 cm olabilir

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUO
Dıştan bile 170 cc

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[
Dıştan bile 170 cc

genişlik ve uzunluğu nasıl algıladınız bilmiyorum ama aracın boş halindeki ölçüleri sizin anlaya bileceğiniz şekilde aktarayım. şoför koltuğunun arkasından, bagaj kapağına kadar 280 cm (bu iç kısmın uzunluğu oluyor) sağ ve sol (sürgülü kapı ve sürgülü cam arası ) duvarların arasıda 165 cm gelmekte. söylediğiniz gibi dıştan dışa 170 gelmez. 165 cm geliyor. izolasyon, kaplama derken 155 cm yatak genişliği kaldı. umarım anlata bilmişimdir

merhaba arkadaşlar, kendime ufak geziler için bir t4 alıp basit bir campervan yapmak niyetindeyim. daha öncede bahsettiğim gibi yılların marangozuyum. kendi atölyemde hızlı bir şekilde yapma niyetindeyim. iki yetişkine kısa süreli konaklama sağlaması (2-3 gece gibi) yeterli olacak şekilde yapmaya niyetliyim. bakalım ortaya ne cıkacak

Benim yaptığım hatayı siz de yapmışsınız, Polikristal solar panel almışsınız. Monokristal almalıydınız. Şarj regülatörünü de mutlaka MPPT almalısınız. Zira bu panelle bulutlu havada akülerinizi şarz edemezsiniz. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
Ben şimdi değiştiriyorum, 2 tane 190 W monokristali 900 liraya aldım. 60 Amper MPPT regülatörüde, internetten 290 liraya aldım. Panellerin boyu: 148 x 67 cm.

Pratik ve kullanışlı bir araç yaptınız. Hoşuma gitti. Hayırlı olsun ve güzel geziler.

valla 10 numara 5 yıldız olmuş 2 araçta. Bu konu sabitlenmeli diye düşünüyorum. Sonuçta vergisiydi trafik sigortasıydı bu konulara girmek istemeyen arkadaşlar için çok güzel 2 örnek var bu konuda. Yalnız bir sorum olacak. Bu tarz araç ile yurt dışı çıkışı yapılabiliyor mu ?

Benim yaptığım hatayı siz de yapmışsınız, Polikristal solar panel almışsınız. Monokristal almalıydınız. Şarj regülatörünü de mutlaka MPPT almalısınız. Zira bu panelle bulutlu havada akülerinizi şarz edemezsiniz. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
teşekkür ederim, sizin aracınızda güzel ve kullanışlı gözüküyor.şimdilik şarj açısından bir sıkıntı yaşamadım, gayet verimli çalışıyor sistem. zaten sadece geceleri konaklama esnasında aydınlatmada kullanıyorum.

valla 10 numara 5 yıldız olmuş 2 araçta. Bu konu sabitlenmeli diye düşünüyorum. Sonuçta vergisiydi trafik sigortasıydı bu konulara girmek istemeyen arkadaşlar için çok güzel 2 örnek var bu konuda. Yalnız bir sorum olacak. Bu tarz araç ile yurt dışı çıkışı yapılabiliyor mu ?
beğenmenize çok sevindim. zaten bende vergi sigorta gibi masraflardan dolayı böyle bir girişimde bulundum. 1-1,5 sene kadar bu araçla deneyimde bulunacağım. baktım ki karavan hayatına adapte olabiliyoruz bende PSA grubu 15m3 araç alıp onu karavana cevirme niyetindeyim.yurt dışına çıkmakiçin uygun olacağını zannetmiyorum, sonuçta hiçbir belgesi yok.

Kusura bakmayın ama bilmediğimden soruyorum. Karavan olarak geçmemesi sabit mutfak ve banyo olmamasından mı kaynaklanıyor. Yoksa kocaman yatak var. Onu göz önünde bulundurmuyorlar mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri