Wolksvagen T4 Campervan Yapımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafa_ozguven Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 91
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,225
Bir aracın karavan ruhsatı almasını gerektiren asgari şartlar var:5.1) Motor Karavan: En az aşağıdaki ekipmanları kapsayan, yatacak yeri olan bir özel maksatlı M sınıfı araçtır.
(i) koltuklar ve masa
(ii) koltuklardan dönüştürülebilecek uyku yatağı
(iii) yemek pişirme imkanları ve
(iv) depolama/saklama imkanları
Bu ekipmanlar oturma bölümüne sabit olarak monte edilmelidirler; ancak masa kolayca çıkarılabilecek şekilde tasarlanabilir. Bunlara bir de kabinli duş tuvalet eklendi.Bu şu demek bunlardan mesela mutfağınız yoksa ya da duş tuvalet tertibatınız yoksa karavan ruhsatı isteseniz de alamazsınız.

Peki bu durumda, karavan ruhsatı gerekmeyen durumlarda polis çevirmesinde problem olur mu? Ceza yenme durumu var mıdır? Yoksa karavan ruhsatı gerekmediği için problem olmaz mı?

elinize sağlık maaşallah çok güzel olmuş..içerideki masayı da açılıp kapanan tarzda kendiniz yaparmışsınız aslında yandan sürülerek tak çıkar olmamış olurdu..tabi bu çok sorun olmasa gerek..Allah kazasız belasız gezmek nasip etsin..çok beğendim..

elinize sağlık maaşallah çok güzel olmuş..içerideki masayı da açılıp kapanan tarzda kendiniz yaparmışsınız aslında yandan sürülerek tak çıkar olmamış olurdu..tabi bu çok sorun olmasa gerek..Allah kazasız belasız gezmek nasip etsin..çok beğendim..
iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. içerideki masa gördüğünüz gibi yandan sürülerek takılmıyor. yukarı doğru 1o cm kaldırdıktan sonra o kızaktan kurtuluyor. takarkende 10 cmlik açı ile yaklaştırıp içine sokuyorsunuz.çok basit, sağlam ve kullanışlı bir montaj aparatı.

Hocam öncelikle ellerinize sağlık çok güzel olmuş.Umarım keyifle kullanırsınız.İlgili olduğunuz için soruyorum sizce campervar için T3 mü tercih edilmeli T4 mü baştan başlama imkanınız olsa ikisinden hangisini seçerdiniz? Parça konusunda hangisi daha avantajlı şu an?

Ekli dosyayı görüntüle 516476 Ekli dosyayı görüntüle 516477 Ekli dosyayı görüntüle 516478 Ekli dosyayı görüntüle 516479 tavan Sepeti ve merdivenide taktım. Tahmin ettiğim gibi çok uğraştırdı. Ama çok sağlam oldu. Sepetin en ön kısmına güneş panelini takacağım, bakalım ne kadar zor olacak.
Öncelikle aracınız hayırlı olsun, mutlu huzurlu günlerde kullanmanızı diliyorum. Ben de benzer bir dönüşümn yapıyorum, acaba tavan sepetini nereden temin ettiniz öğrenebilir miyim?

Hocam öncelikle ellerinize sağlık çok güzel olmuş.Umarım keyifle kullanırsınız.İlgili olduğunuz için soruyorum sizce campervar için T3 mü tercih edilmeli T4 mü baştan başlama imkanınız olsa ikisinden hangisini seçerdiniz? Parça konusunda hangisi daha avantajlı şu an?
teşekkür edrim... kesinlikle t4 ü seçerdim, transpoter modellerinde en sorunsuz olanı bence.

Merhaba Mehmet bey, geçen hafta arbamı satıp Transporter aldım ve Gezenbilir sitesini atarken sizin paylaşımlarınıza rastladım. ekteki dolap sistemi tam benim yapmak istediğim gibi. Bana ayrıntılı bilgi verirmisiniz. Dolap ölçüleri , tüp ve su bağlantısını nasıl yaptınız. Akü ile su bağlantısını..
bu konularda bilgi verirseniz çok memnun olurum.
saygılar, Cem Gümüşok

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri