Wolksvagen Transporter Tavan Açma (tavan Yükseltme) Hakkında...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bedirhan93 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,754

Bedirhan93

Ana Kamp
Öncelikle merhabalar.

Ben yakın zamanda almayı düşündüğüm Wolksvagen Transporter (büyük ihtimalle kısa şase) aracı uzun bir müddet kullanmayı düşünüyor ve bu konuda bir takım konulara kafa yoruyorum. -Çok şükür ki @MüBisVan sayesinde bir çok konuyu öğrendim.-
Şu sıralar aklıma takılan birkaç ayrıntıyı ise sizlere sormak istiyorum.

1- Ben de aracımın ruhsatını değiştirmek istemiyorum. (Karavan olarak) Dolayısıyla aracın arka kabin bölmesine sadece dolap yaptırmak aracın ruhsatını değiştirmeyi gerektirir mi? Muayenede sıkıntı olur mu?

2- Arka koltuk için yere kayar bir ray mekanizması yapılabilir mi?

3- En önemlisi;
Şu linkte vereceğim işlem; yani tavan yükseltme olayı.

Video: https://m.youtube.com/watch?v=O5_rS6mG9RM

Bilindiği üzere Türkiye’de Wolksvagen - California serisi araçlar satılmıyor. Peki biz orijinal aracı bu şekilde tavanını açtırdığımızda ruhsatta veya muayenede problem olur mu?
Daha da önemlisi YAPAN YER VAR MI?

Şimdiden değerli cevaplarınıza teşekkür ederim.

Etiketler

T4 ler için Ankara'da Hikmet Ozkan açılır tavan yapıyor. (iletişim bilgilerini bilmiyorum)
T3/T4 ler için yine Luki Camper var yanılmıyorsam.

Açılır tavan orjinal olsun diyorsanız, Reimo'nun bu konuda ürün gamı geniştir. T3/T4/T5 ve T6 lar için açılır ve yükseltilmiş tavan seçenekleri mevcut. Türkiye'deki temsilccisi Viya karavan olması lazım. Bu senenin başında Viya Karavan Ekibi bu konuda Reimo'dan eğitim de aldı diye hatırlıyorum. Tabi fiyatlar € üzerinden olunca herkes için uygun bir seçenek olamayabiliyor.

Öncelikle merhabalar.

Ben yakın zamanda almayı düşündüğüm Wolksvagen Transporter (büyük ihtimalle kısa şase) aracı uzun bir müddet kullanmayı düşünüyor ve bu konuda bir takım konulara kafa yoruyorum. -Çok şükür ki @MüBisVan sayesinde bir çok konuyu öğrendim.-

1- Ben de aracımın ruhsatını değiştirmek istemiyorum. (Karavan olarak) Dolayısıyla aracın arka kabin bölmesine sadece dolap yaptırmak aracın ruhsatını değiştirmeyi gerektirir mi? Muayenede sıkıntı olur mu?

3- En önemlisi;

Bilindiği üzere Türkiye’de Wolksvagen - California serisi araçlar satılmıyor. Peki biz orijinal aracı bu şekilde tavanını açtırdığımızda ruhsatta veya muayenede problem olur mu?

Merhaba, uzun bir zaman geçmiş yazi üzerinden. Tavani yatırabildiniz mi

Öncelikle merhabalar.

3- En önemlisi;

Merhaba, uzunca bir sure geçmiş yazınız uzerinden. Tranporter için tavan yaptırdınız mi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri