Wv Lt 35 Volt Karavan Yapımına Başlıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geomatrici Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,444

geomatrici

Yalan dünyanın evciliği
Yer
Antalya Kaş
Forumda daha çok pasif okuyucu olarak yıllarca takıldıktan sonra artık bende 2004 model volt ile motokaravan serüvenime başlamak üzereyim. Aracın km biraz yüksek 560binde ilk sahibinden aldım. Hep tek elden kullanılmış ufak tefek sorunlarını halledip iki küçük kızımla 4 kişilik yaşam alanı oluşturmak istiyorum. Yaza kadar hazırlıkları tamamlayıp karadenizde 2 ay tatil yapacağız nasipse. Antalya Kaş ta yaşıyorum bu arada haftada bir yada iki gün boşluğumda kaportacı , motor ustası, elektrikçi ve mobilyacı arkadaşların yardımlarını da alarak yaza yetiştirmeye çalışacağım. Buradan yol aldıkça paylaşırım artık. Desteklerinizi bekliyor, forumda yazılıp çizilen ne varsa hepsi için teşekkürleri bir borç biliyorum. (geomatrici: geoMETRİ ve matEMATİK den alıntıdır. )

Etiketler

Hayırlı olsun, yanlış hatırlamıyorsam araç araştırıyor dunuz, kararınızı vermişsiniz, en kısa zamanda bitirip yollara, düşmeniz dileği ile.
Evet ilk olarak çekme karavan dedim fiat linea aracımın neredeyse çekebileceği doğru düzgün bişey bulamadık. (zaten bizi zor götürüyor) her neyse çekme karavan almak için araç değişimi yapmam gerekiyordu maliyeti aştığı için motokaravana dönüş yaptık. ilk psa aradım sonra bu araç denk geldi bir aile dostumuzun hala oğlundan o şekilde almış olduk. Daha önce Honda HRV aracımın üzerine yabancı marka bir araba üstü açılıp kapanan bir çadırla 15 gün gezmiştik eşim ve küçük kızımla Kaş tan kıyı şeridiyle Çanakkale ye kadar o gezi çok güzeldi. Artık Level atlayalım dedim.

Evet ilk olarak çekme karavan dedim fiat linea aracımın neredeyse çekebileceği doğru düzgün bişey bulamadık. (zaten bizi zor götürüyor) her neyse çekme karavan almak için araç değişimi yapmam gerekiyordu maliyeti aştığı için motokaravana dönüş yaptık. ilk psa aradım sonra bu araç denk geldi bir aile dostumuzun hala oğlundan o şekilde almış olduk. Daha önce Honda HRV aracımın üzerine yabancı marka bir araba üstü açılıp kapanan bir çadırla 15 gün gezmiştik eşim ve küçük kızımla Kaş tan kıyı şeridiyle Çanakkale ye kadar o gezi çok güzeldi. Artık Level atlayalım dedim.

Doğa, kamp, gezi, karavan, dörtlüsünde aynı süreçleri yaşıyoruz. Öylemi yapayım, böylemi yapayım, hengamesini yaşıyoruz. Siz kararınızı verip başlıyorsunuz, gönlünüze göre olsun. selamlar

Hafta sonunda ancak öyleden sonraları çalışabildim haftaya elektrik su tesisatı ile uğraşmak istiyorum tek başıma o koltuk montajlanan demiri indirmek en zoru oldu

A40BFD5B DA6A 45BA AC04 316922EDD139

11169FDF 5426 4A97 B042 F2632298D0DE

089BFE35 9728 4C1A 8211 A58BAD13746A

BB3CE9F9 ED8D 462D A0AF 9A69F9AEA6C9

1E8F2E21 38DD 4555 B744 584A7A40F8F2

Kolay gelsin öncelikle araç bu hale gelmişken tabanına boya işlemi yapıp linkini kopyaladığım bu tarz ürünler le kaplarsanız kışın faydasını görürsünüz

Oto Araç İçi Yapışkanlı Ses Ve Isı Yalıtım Malzemesi 50x45 Cm - n11.com
Teşekkür ederim. tabandaki delikleri kaynak yaptıracağım sonra zımpara ile temizleyip antipas ve boya yapmayı düşünüyorum sonrasında bu tavsiyeyi dikkate alacağım tabana laminant altı düzgün olsun diye tahta çıtalar arası taş yünü, çıtalar üzerine komple Mdf kaplayacaktım sorum şu bu dediğiniz ürün buna yakın bir ısı yalıtımı sağlar mı kullandınızsa sertlik durumu nasıl acaba

Kolay gelsin.

Forumda karavana ilave koltuk konusunda yaptığımız kampanyada öğrendiğimiz önemli bir nokta da koltuğun araca montajı.

Koltuk montajlanan demiri söktüğünüze göre araca koyacağınız koltukların tabana montajını nasıl yapacak sınız?

Çocuklarınız için arkada koltuğa ihtiyacınız olacağını düşünüyorum.

Size başarılar ve gönlünüzce bir karavan dilerim.

Kolay gelsin.

Forumda karavana ilave koltuk konusunda yaptığımız kampanyada öğrendiğimiz önemli bir nokta da koltuğun araca montajı.

Koltuk montajlanan demiri söktüğünüze göre araca koyacağınız koltukların tabana montajını nasıl yapacak sınız?

Çocuklarınız için arkada koltuğa ihtiyacınız olacağını düşünüyorum.

Size başarılar ve gönlünüzce bir karavan dilerim.
Güzel bir soru oldu Bu konuyu hiç düşünmemiştim teşekkürler. Ben genel anlamda 3+1 Yada 4+1 yapılamadığını okumuştum forumdaki konularda o sebeple 2+1 yapıp devam edecektim. Bir imza kampanyası vardı destek te oldum arkadaşlarıma da gönderdim linkini o kampayadan sonuç alındığını kaçırmışım demekki şimdi asıl istediğim önde bir yolcu koltuğu yapıp arkaya da yemek masası arkasına bir ikili koltuk için koltuk montaj yerini ayarlatayım o zaman 3+1 yapıp öndeki koltukları dönerli yaparım hep istediğim gibi

Insanoğlu çok komik. Herkesin yaşamak istediği Kaş'ta yaşayıp yazın tatile Karadeniz'e gitmeyi hayal ediyoruz:smiley:
Hayırlı olsun.
Benim de bu araçtan var 2005 modeli. İlgiyle izleyeceğim sizi. Sizden farkım 0 el becerisine sahip olmam.
Kolaylıklar diliyorum.
Proje, ruhsat ve sigorta işlemlerini de paylaşmayı unutmayın lütfen.
Camlı yerine panelvandan yapmak bürokrasi ve maliyet açısından daha mantıklı diye duymuş, o sebeple vazgeçmiştim bu aracı karavana çevirmekten.
Şimdiden iyi tatiller.

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim. tabandaki delikleri kaynak yaptıracağım sonra zımpara ile temizleyip antipas ve boya yapmayı düşünüyorum sonrasında bu tavsiyeyi dikkate alacağım tabana laminant altı düzgün olsun diye tahta çıtalar arası taş yünü, çıtalar üzerine komple Mdf kaplayacaktım sorum şu bu dediğiniz ürün buna yakın bir ısı yalıtımı sağlar mı kullandınızsa sertlik durumu nasıl acaba
tabandaki delikleri dyson nın kuvvetli ürünleri ile kapatabilirsiniz.Ayrıca aracın altına pütür attırırsanız(bu havada olmaz ama yazın olur) süper olur.Taban da mdf yerine plywood kullanırsanız bu malzeme suya çok dayanıklı bir malzeme,rahat edersiniz.Laminant olarak da suya dayanıklı çeşidinden kullanmak lazım.Görüntüden ziyade işlevi önemli derseniz,mineflö tavsiye ederim.Çok kullanışlı,ucuz ve sezon sonları tadilat ihtiyacınız olduğunda kolayca değiştirebilirsiniz.Kolay gelsin.

Insanoğlu çok komik. Herkesin yaşamak istediği Kaş'ta yaşayıp yazın tatile Karadeniz'e gitmeyi hayal ediyoruz:smiley:
Hayırlı olsun.
Benim de bu araçtan var 2005 modeli. İlgiyle izleyeceğim sizi. Sizden farkım 0 el becerisine sahip olmam.
Kolaylıklar diliyorum.
Proje, ruhsat ve sigorta işlemlerini de paylaşmayı unutmayın lütfen.
Camlı yerine panelvandan yapmak bürokrasi ve maliyet açısından daha mantıklı diye duymuş, o sebeple vazgeçmiştim bu aracı karavana çevirmekten.
Şimdiden iyi tatiller.

SM-J810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kaş çok güzel bir yer o sebepten uzun süredir yaşıyoruz. Malum bal yiyen Baldan usanıyor. O sebepten Karadeniz. Çok vakit olmuyor uğraşmaya ama okul çıkışı bir iki saat yaza yetişecek gibi her aşamasını paylaşacağım yapana kadar aktif kullanıyorum o yüzden bugün siğortacım 1300tl dedi yaptıracağız artık proje için de dolpinden Alpaslan beyin yönlendirdiği özkan bey 1500 tl ye yapıyoruz dedi son durum böyle

tabandaki delikleri dyson nın kuvvetli ürünleri ile kapatabilirsiniz.Ayrıca aracın altına pütür attırırsanız(bu havada olmaz ama yazın olur) süper olur.Taban da mdf yerine plywood kullanırsanız bu malzeme suya çok dayanıklı bir malzeme,rahat edersiniz.Laminant olarak da suya dayanıklı çeşidinden kullanmak lazım.Görüntüden ziyade işlevi önemli derseniz,mineflö tavsiye ederim.Çok kullanışlı,ucuz ve sezon sonları tadilat ihtiyacınız olduğunda kolayca değiştirebilirsiniz.Kolay gelsin.
Teşekkür ederim

Bugün ne yaptım yanları söktüm tavanı söktüm yazık olacak hoparlör ışık sistemi falan ziyan oldu ama araca fabrikanın dışında takılan herşey paslanmış o şekilde bırakmak istemiyorum mobilyacıyla kısa bir görüşme yaptım çok yoğunum gel kendin ne istiyorsan yap dedi öncelik elektrik su tesisatı tabi su deposu için 50 lt banyo için 50 de mutfak için tam altlarına gelecek şekilde depo yaptırmak istiyorum temiz su araç içinde yatak altına olacak yalnız depoya karar veremedim nasıl bir şey alsam

F3AB99A7 8951 467E 92ED 501E58C0061D

1CDF8D7F 723E 4220 8628 71AB9A2E3751

2F439AC9 14B9 4C38 8937 21C40E696800

C972E862 841B 46EA 9152 6573A2025276

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri