Wv Lt 35 Volt Karavan Yapımına Başlıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geomatrici Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,340
200amper orbus akü 3 adet 165watt panel ve 1kv timotech Akıllı inverter 1 adet yine timotech 20 A akü şarz kontolü ve 6mm kablolar gerekli bağlantı ekipmanları siparişi verdim mutfak kısmı için de can marka evyeli Ocak aldım içerisinde musluk çıktı süzgeci ayriyrtten aldım ama okul başladığı için haftanın bir günü zaman ayırabiliyorum fazla bir gelişme yok yani şimdi düşünüyorum aracın üzerini delip mi yapsam yoksa yapıştırıp mı yapsam güneş panelini diye birde mutfak tezgahı için mermerit diye bir şey yapmam konusunda buradaki birçok kişi tavsiyede bulunuyor ben ahşap olması tarafındayım bakacaz artık

Etiketler
Mermerit agir bir malzeme.karavan a da yakismiyor.ev den bozma gibi oluyor.bence 3 cm melamin kapli sunta daha iyi.yogun suya mazuz kalmasin.ıslak birakmayin yeter.

200amper orbus akü 3 adet 165watt panel ve 1kv timotech Akıllı inverter 1 adet yine timotech 20 A akü şarz kontolü ve 6mm kablolar gerekli bağlantı ekipmanları siparişi verdim mutfak kısmı için de can marka evyeli Ocak aldım içerisinde musluk çıktı süzgeci ayriyrtten aldım ama okul başladığı için haftanın bir günü zaman ayırabiliyorum fazla bir gelişme yok yani şimdi düşünüyorum aracın üzerini delip mi yapsam yoksa yapıştırıp mı yapsam güneş panelini diye birde mutfak tezgahı için mermerit diye bir şey yapmam konusunda buradaki birçok kişi tavsiyede bulunuyor ben ahşap olması tarafındayım bakacaz artık
20 amper şarz kontrol cihazı yerine 40 amper olanı alırsanız akü kapasitesini artırmak istediğinizde ek masraf çıkmaz.Ayrıca hidroforunuz için de filtreyi ihmal etmeyin derim.

Kolay gelsin.. çalışmanız gayet güzel gidiyor, sonucunu merakla bekliyorum..
Başından buyana toplam harcama araç fiyatı hariç nekadar tuttu..
Bende psa grubuna bir moto karavan yapmak istiyorum kısmet olursa..

Kolay gelsin.. çalışmanız gayet güzel gidiyor, sonucunu merakla bekliyorum..
Başından buyana toplam harcama araç fiyatı hariç nekadar tuttu..
Bende psa grubuna bir moto karavan yapmak istiyorum kısmet olursa..
Teşekkür ederim şu an Kaş ilçesinde üç ayrı araç karavana dönüşüyor Kemal-Ece ikilisi bugün misafirimizdi onlar daha yeni modelli bir fort transit ile başladılar ben yoğunluktan pek Bir yere çıkamıyorum bugün epeyce fikir alışverişinde bulunduk en son şekliyle 17.000 TL masraf yapmışım. Umarım sizde gönlünüzce bir karavan yaparsınız.
Bugün kısıtlı bir zamanım vardı yalnızca araç üzerine güneş panellerini sabitlerim siğma profil üzerine araçta 4 vida takacak kadar delik açtım ve sabitleme ve sızdırmazlık silikonu kullandım taktıktan sonra kenarlarına bolca beyaz dayson silikon kullandım panelleri gönderen firma keşke birkaç parça fazla vida gönderseymiş yetmedi kaşta zaten birşey bulmak çok zor arabalarda kullanılan bir parçayı modifiye ederek takmak zorunda kaldım epey ugraştırdı uğraşmaktan profilli fotoğraf alamamışım yarın panelleri gönderirim

Güneş paneli montaj ve bağlantıları tamamladım klima dış ünitesi epey kırık çıkıktı onu da fiber malzeme ile güçlendirdim ünite altına da besleme yaptım vida yerlerindeki silikonlar eskimiş özelliğini kaybetmiş onları da temizleyip yeniledim an itibariyle enerji sorunum bitti gibi gümrükte takılan inverter geldi 38tl verip aldım akıllıya göre daha sessiz çalışıyor ancak akıllı olan aküyü şarz da ettiği için genelde onu kullanacak gibiyim yedekte Dursun lazım olmayanı ileride satarım birde 12v marin Buzdolabı denk geldi ona da bakacağım sağlam ise almayı düşünüyorum bir tekneden çıkmış olursa 220 volt ile işim kalmıyor

Bazen fotoğraf yüklerken sorun oluyo. Dün Ocak evye için nasıl olacak diye kalıp olarak kullanacağım

7E4B0F37 F6A5 4578 82EE 715E62D0F847

795AFFBC 7541 44EC 8567 09E364B2C4EC

768BA39E 951F 4F95 8B78 2287425590AF

929054F3 59CC 428E 89CB 2BE882F84C59

EB608374 2ECC 444C B8A6 9CC83A737D42

B2C488DB 4B77 4660 8809 B65554E3C495

Güzel bir soru oldu Bu konuyu hiç düşünmemiştim teşekkürler. Ben genel anlamda 3+1 Yada 4+1 yapılamadığını okumuştum forumdaki konularda o sebeple 2+1 yapıp devam edecektim. Bir imza kampanyası vardı destek te oldum arkadaşlarıma da gönderdim linkini o kampayadan sonuç alındığını kaçırmışım demekki şimdi asıl istediğim önde bir yolcu koltuğu yapıp arkaya da yemek masası arkasına bir ikili koltuk için koltuk montaj yerini ayarlatayım o zaman 3+1 yapıp öndeki koltukları dönerli yaparım hep istediğim gibi

Sizin araç minibüs olduğundan dolayı koltuk sayısını dilekçe vererek 4+1e azaltabilirsiniz. O yazılanlar 1+2 panelvanlar için geçerli.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR