Xj Ve Zj 2 Arac Arasında Kaldım, Lutfen Yardım Edin.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tuqoo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,330

tuqoo

Yeni Üye
Öncelikle herkese merhaba ismim Taylan, İzmir'de yaşıyorum.
Kısa süre önce lada nivamı sattım ve xj, zj ya da blazer arayisindayim, sizlere hangisini secmeliyim demeyeceğim, tüm forumda benzer yazıları okudum. Sizlere arasinda kaldigim araclari sunup fikirlerinizi isteyecegim, 2 dakikanızı ayırıp yazacağınız 2 kelime tecrubeleriniz dahi benim icin hayatı değer taşıyacak lütfen yardımlarınız ve görüşleriniz benim icin altın değerinde...

Öncelikle gözümün kaldığı ama bütçemi aşan araç:
Chevrolet / Blazer / 4.3 / SON FİYAT PAZARLIKSIZ sahibinden.comda - 766707274

Gözüme kestirdiğim ama cok fazla elektronik aksamindan dolayi tereddütle yaklaşıp korktuğum zj kasa:
Facebook Marketplace: Hasanaga, Bursa, Turkey - Otomobil Parçaları - 1997 Model Grand Cherokee 5.2 ZJ 213.000 mil

Koltuklari racing(neden oyle oyle yapmislar anlamak güç) ve sonradan manuel 5 ileri vitese dönüştürülmüş olduğundan dolayi supheli yaklastigim ama lastigi, janti sifir, yuruyeni sanzimani motoru iyi olarak anlatilan xj kasa:
Facebook Marketplace: Cius, Bursa, Turkey - Araba, Kamyon ve Motosiklet - Cherokee 89 model türkiye de tek manuel eşsiz temizlikte
Sahibinden Jeep Cherokee 4.0 Base 1991 Model Bursa 190.000 km - - 12944406 | arabam.com

Xj kasanin attigim 2. Linkte detaylari yaziyor, yukseltmesinden, amortisorune, lastigine yeni ve prof bir arac ama icinde orjinallikten uzaklasilmis ve sanziman manuele donulmus. Manuele donulmesi sorun mudur, ilk defa duydum, basima sorun acar mi, 43bucuga birakiyor? Zj hakkinda birsey diyemedim ustundeki donanima gore fiyat iyi 40a alinabilir. Blazer zaten butcemin ustunde. Kamp ve izmir bodrum arasi kullanilacak,B cok sehir ici ya da agir affroad gormeyecek. Bana yol gosteren herkese simdiden tesekkurlerimi sunuyorum.

Etiketler
xj ile çok oynanmış. ha belki arazi için faydalı olabilecek opsiyonlar eklenmiş ama ağır offroad yapmıycam diyorsan gerek yok bence riske girmeye.
zj'nin fiyat uygun gibi. yine de bir görmek lazım. detaylı incelemek lazım. ancak zj için paylaştığın endişelerin, bu yaştaki her araç için geçerli. ne kadar temiz araç alırsan al, kenarda bir 10k paran olmalı. bu yaştaki her araç, illa ki masraf çıkaracaktır.
blazer'ın görüntüsü çoğoşuma gitti :D çok seksi duruyor. yalnız ona da manul yamzışlar. niye yazmışlar anlamadım otomatik olması lazım onun.

Öncelikle gözümün kaldığı ama bütçemi aşan araç:
vortec olmayan motorlu blazer pek tavsiye edilmiyor

Sahibinden Jeep Cherokee 4.0 Base 1991 Model Bursa 190.000 km - - 12944406 | arabam.com
bu araç ile (benim görüşüm) hard off road yapılmış, ya da araç tam bir döküntüydü, şanzıman da bozuktu, sahipleri hem iç döşeme hem de şanzıman konusunda böyle bir çözüme gitti.

ZJ ilanda ufak tefek eksikler demiş, niye demiş öğrenmek lazım. bu araç da yüklü, off road yapmıştır diye düşünüyorum. çok iyi kontrol ettirmek gerek.

son gördüğüm ilanlara göre 50-55 in altında temiz bir XJ bulmak çok zor. (91-96 model arası)
ZJ 30-40 arasına bulunabiliyor. bütçeye göre sizin karar vermeniz lazım (96-98 arası).

Yani düz mantık olarak haklısınız, arabanın döşemesinin dahi su geçirmez döşenmesi benim de aklima bunlari getiriyor, ama ben ağır off road yapmayacak olsam da yerden yüksek ve en az 33-34 inc lastikli bir arac bakiyorum, haliyle bunun da takozla, getle falan olmasi bence daha kotu diye dusunuyorum. Onerileriniz daha az yapili bir arac alip kendim üstünde eklentiler yapmam mi? Ornek olarak su arac gibi?
Facebook Marketplace: Kütahya - Otomobil Parçaları - Cherokee

Evet blazer iyi duruyor ama butcemi biraz asiyor, sebebi de dediginiz gibi aldigim aracta cikacak muhtemel arizalar dolayisiyla 6-7k butce kosede ayirma istegimdir.
Xjde yapilmis degisiklikler risk icerir demissiniz, ne gibi riskler olabilir sizce? Aracta direksiyon boslugu bile yok diyor sahibi ozel harekatci bir arkadas, benim birader de yüzbaşı ordan biraz sohbet etme imkani bulduk, aracin herşeyi tam dedi, bu sohbete dayanarak samimi bulup ikna olmustum acikcasi ama otomatik niye manuele donusturulur, ne kadar randimanli olur bu kafamda soru isareti. İlginize tesekkurler bu arada cevap yazan üstadlar.

kendin doldurmaya kalkarsan daha zararlı çıkarsın. 7 inç kit olmuş 35 bin lira :smiley: ayrıca hem yüksek araç olsun, hem de offroad yapmamış olsun demekte ne bileyim samanlıkta iğne aramak gibi bişey :smiley:

Baya zararlı çıkarım farkindayim, o yuzden yuzden dolulara bakiyorum, ağır offroad yapilip yapilmadigini anlayabilecek uç tecrubem yok, nivam vardi offroad donanimliydi, o araclari iyi tanirim, sıkıntıları neler bilirim ama amerikanda zayifim. Siteden satilik araci olan var mi?

b
xj ile çok oynanmış. ha belki arazi için faydalı olabilecek opsiyonlar eklenmiş ama ağır offroad yapmıycam diyorsan gerek yok bence riske girmeye.
zj'nin fiyat uygun gibi. yine de bir görmek lazım. detaylı incelemek lazım. ancak zj için paylaştığın endişelerin, bu yaştaki her araç için geçerli. ne kadar temiz araç alırsan al, kenarda bir 10k paran olmalı. bu yaştaki her araç, illa ki masraf çıkaracaktır.
blazer'ın görüntüsü çoğoşuma gitti :D çok seksi duruyor. yalnız ona da manul yamzışlar. niye yazmışlar anlamadım otomatik olması lazım onun.

Blazer otomatikmiş seçenekte çıkmamış manuel işaretlemiş. Açıklamaya eklemiş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri