Yağmurluk Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan n0sr3v1 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,728

n0sr3v1

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar sitede yeniyim. Hem şehirde hemde dağda yürüyüşlerde kullanmak için bir yağmurluk bakıyorum. Kışında içine polar vb. giyip. Mont olarak kullanmayı düşünüyorum.
Bu üç ceket arasında ne gibi farklılıklar var acaba? Gönlüm minimalist gore tex almaktan yana ama. Bu paraya değer mi? Uzun bir ömrü olur mu? Sizin önerebileceğiniz yağmurluklar var mıdr?

Marmot Minimalist Gore Tex PacLite Ceket
Marmot PreCip Su Geçirmez Ceket
Marmot Oracle

Etiketler
Ynt: Yağmurluk Seçimi

Marmot PreCip yağmurluğum üçüncü senesine doğru gidiyor. 2.5 kat denilen yağmurluklardan, oldukça hafif. Kışın dediğiniz şekilde polarla kombine ederek kullanıyorum, İstanbul'da kışları bu şekilde geçiriyorum. Bu tür yağmurlukların dezavantajı kumaşı dış etkilere çok dayanıklı değil, arazide çalı çırpı, sivri kayalık ortamlarında çabuk zarar görebiliyorlar. Ayrıca ağır çanta kullanımında çanta kolonlarının bulunduğu bölgeler aşınıyor. Eğer ağır şartlar altında kullanmayacaksanız bu yağmurluğu tavsiye ederim.

Acaba diyorum Marmot Minimalist veya Oracle daha mı dayanıklıdır? Ona göre bir seçim yapıcağımda. Şimdi 400 lira veripte kısa sürede deforme olması kötü olur.

n0sr3v1' Alıntı:
Acaba diyorum Marmot Minimalist veya Oracle daha mı dayanıklıdır? Ona göre bir seçim yapıcağımda. Şimdi 400 lira veripte kısa sürede deforme olması kötü olur.

Diğer ürünleri kullanmadım bilemeyeceğim ama minimalist için yabancı forumlarda iyi şeyler okumuştum, kumaşı yanlış hatırlamıyorsam üç katlı daha dayanıklı bir malzeme idi. PreCip'in güzelliği 400 gram civarında oluşu ve katlandığında heryere sığmasıydı. Ben aldiğimde indirime girmişti ve almayanı dövdükleri bir fiyattı. Şu anda ikisinin fiyatı birbirine yakınsa minimalist tercih edilebilir belki.

Konumun silinmesini istedim ama admin yok ortada.Konumu ne silebiliyorum ne de değiştirebiliyorum.Bende böyle yaparak konumu taşıdım.

rabbit' Alıntı:
Tapatalkı mahvettin. Amacın ne merak edıyorum her konuya nokta koyarak.

Konumun silinmesini istedim ama admin yok ortada.Konumu ne silebiliyorum ne de değiştirebiliyorum.Bende böyle yaparak konumu taşıdım.

Konu açtım ama herkes dilenciye bakar gibi bakmış hem de 1000 küsür kişi.Bende konumu silmeye çalıştım ama silme butonu yok ozaman değiştireyim dedim oda yok olmuş ben de konumu taşıdım.Admine mesaj attım o da yok ortada.

mnbvb' Alıntı:
Konu açtım ama herkes dilenciye bakar gibi bakmış hem de 1000 küsür kişi.Bende konumu silmeye çalıştım ama silme butonu yok ozaman değiştireyim dedim oda yok olmuş ben de konumu taşıdım.Admine mesaj attım o da yok ortada.
Insanlar her konuya yorum yapacak diye bir kural yok forumda. Konunun altında moderatöre bildir link i var. Onu kullanabilirsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Güzel kardeşim, koyduğunuz her noktada eğer o konuya abone isek mail geliyor. Dünden beri sürekli mail bombardımanına uğruyoruz. Konunuzun taşınması ile hemen her konuyu noktalamanız arrasında bir bağlantı kuramadım, admine mesaj attıysanız kendisi müsait olunca ilgilenir, bunun için bütün forumu alt üst etmeye gerek yok kanımca.
Ayrıca sorduğunuz sorularda bilgiler forumda zaten mevcut, basit bir arama ile uluşabilirsiniz. Mesela gore-tex ile ilgili açtığınız başlığın altına bakarsanız konu ile ilgili diğer başlıkları görebilirsiniz, sorduğunuz soruların cevapları orada var.

darkjedi' Alıntı:
Güzel kardeşim, koyduğunuz her noktada eğer o konuya abone isek mail geliyor. Dünden beri sürekli mail bombardımanına uğruyoruz. Konunuzun taşınması ile hemen her konuyu noktalamanız arrasında bir bağlantı kuramadım, admine mesaj attıysanız kendisi müsait olunca ilgilenir, bunun için bütün forumu alt üst etmeye gerek yok kanımca.
Ayrıca sorduğunuz sorularda bilgiler forumda zaten mevcut, basit bir arama ile uluşabilirsiniz. Mesela gore-tex ile ilgili açtığınız başlığın altına bakarsanız konu ile ilgili diğer başlıkları görebilirsiniz, sorduğunuz soruların cevapları orada var.

+1

Forumun Yönetimi'nden şikayetçiyseniz kullanmayın forumu. Me hakkınız var insanları rahatsız etmeye!...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Forumlar çağrı merkezi değildir, öyle karşında soru yanıtlamak için maaşlı üye yada istediğin yaz-bozu yapması için moderatör hazır beklemez.

Sokaktaki sana mecbur olmayan insan neyse buradaki üye de odur.

Forum hızlı mesaj yada çet ortamı değildir. Sorunun yanıtının sahibi sorunu iki hafta sonra da görebilir.

mnbvb' Alıntı:
Sayin mnbvb,
oncelikle, burasi gönüllülerden oluşan bir site, dolayısı ile "ortalarda" yönetici ancak, fırsat bulduğumuzda olabiliyor. Ayrıca, sizi daha önce de "." konusunda soru yöneltmiştim ama cevap vermek bir yana "dikkate" almaya bile gerek görmediniz. Siz den ricam, lütfen bir kez daha "gereksiz" , "bilgi" içermeyen mesaj yollamamanız. iyi günler dilerim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR