Yapay Off-Road Parkuru İnşası Konusunda Teknik Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdo37 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,682

erdo37

yeni cipler caddeye kötü cipler heryere giderler
merhaba arkadaşlar umarım bu konu ile ilgili en doğru yerde başlık açmışımdır. Eğer daha uygun bir yer varsa oraya taşınması rica olunur.
MADOSK (Manavgat doğa sporları klubü) olarak hedefimiz Manavgat'a, her zaman kullanılabilecek, eğitim sürüşleri ve yarışmalar yapılabilecek, yapay olarak düzenlenmiş; ancak doğanın içinde, doğa ile uyum içinde ziyaretcilerin ve seyircilerin de rahat edebileceği kamp yapabileceği bir parkur kazandırmak. Bu parkur yapımı konusunda teknik bilgilere ihtiyacımız var. hazırlayacağımız teknik raporu ilçe idarecilerine sunup desteklerini kazanmaya çalışacağız. Bu konuda böyle bir parkurda neler olmalı dizaynı nasıl olmalı vb konularda tüm gezenbilir ailesinden teknik yardım istiyoruz. İlginize şimdiden çok teşekkürler...

All LR Experience Overview Driving Adventures 200x100

All LRE 10MY EXT close up on rocks 324x162

All LRE EXT front tow 324x162

All LRE 10MY EXT vertical hill side 324x162

All LRE L319 10MY two cars on mound 324x162

Etiketler
Ynt: Yapay Off-Road Parkuru İnşası Konusunda Teknik Yardım

istanbuldaki parkurlar konusunda
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14278.msg101412#msg101412
başlığında olduğu gibi paylaşımlar da bize çok yol gösterici olacak

Selamlar
Size kolay gelsin erdo37.
Bu konuyu takip etmem gerektiğinden bir nokta koymak babında selamlarımı iletmek istedim.

Takip !!!

Alan hakkında bilgi alabilirmiyiz. Ne kadarlık alanda ne kadarlık zorluk yada etaplar olacak ???

İstanbuldaki LR alanını başka bir organizasyon için gittiğimde görmüştüm. Etaplar hem zor değil, hemde doğal gelmedi gözüme.

Yurtdığı resimlerdeki gibi doğal parkur çok daha hoş olacaktır.

Bu tarz etaplar hazırlanırken dogada rastladıgımız engellere benzerlerini hazırlamak gerekir etap içinde gezecek aracların standart ve donanımlı araclara göre engeller ve etap içi güzergahlar cizile bilir capraz gecişler 45derecelik egim veya dik cıkış iniş su kanallar gibi etap içinde hazırlanmış engeller ola bilir ve bunlar tahtıravan ve capraz merdivenle süsliye bilirsiniz kanallar etabı kullanacak arac sınıfının teknik su geciş sevyesine göre ayarlanmalıdır sonuc irtibarıyla sahada alan calışmasının tidiz ve profesyonel kişiler tarafından yapılması önemlidir güzel ve örnek bir girişim her dayim elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız başarılar

Nivamog

Niva c ceit lastik

Bu konu benim içinde çok önemli, Boloff olarak bizde bir yer edinip;
böyle bir parkur hazırlama gayesi içerisindeyiz. Çok fazla doğallığını bozmadan...

yer konusu henüz belli değil .manavgatın kuzeyi, ırmak ve baraj havzası alternatif ve doğal turizm ve bölgesi ilan edilmiş durumda bu bölge ormanlık ve yapılaşmaya kapalı.
adventure park, paintball,rafting kano, boat safari ATV lerle yapılan Quad safari ve jeep safari gibi etkinliklere ve kalıcı yapılaşmaya sebeb olmayan doğaya hasar vermeyen yatırımlara izin veriliyor. yer tahsisi talep etmek için olgunlaşmış bir proje ile başvurmak şart
sonrasında parkur kurulacak küçük ahşap bir hizmet binası vb o kadar geri kalan her şey doğal olacak ve doğal kalacak
netten güzel fotolar yakalamaya başladım ancak engeller nasıl sıralanacak nasıl derecendirilecek bu konuda yardım bekliyoruz

RK2010 1041

Img 0429 small

Img 0953 small

RK2010 1071 small1

Img 5937 small

--

Img 3018 small

Img 30181 small

RK2010 1055 small

100 2069 small

2010 Aralık ayında Boloff olarak mahalli yarış için bir parkur hazırlamıştık.
İkisi aynı şeyler değil ama en azından fikir olur...
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=65825.0

Hazırlanacak olan etap off road egitim ve eglence amaclımı yoksa profesyonel trailer etabı tarzı bir şeylermi düşünülüyor yarış amaclı

linkteki vdeo bir örnek misal

http://www.youtube.com/watch?v=s2o0eipK-WE

reis in video yu izledilkten sonra kesinlikle eğitim ve eğlence amaçlı olmasını öngörüyoruz. video daki parkur hard drive olmuş daha yumuşak hatlar olabilir.

Trailrover1

Nissan extreme off road test track

Set4pic11

Learningrocks

Sayenizde olay kafamızda şekillenmeye başladı gibi

3960128

Bighill

3

B00a19fb 9ad4 4c96 8be3 dbbc6eb2c7c7 scale

Bg offroad col

İngiltere Birmingham Eastnor Castle bu işin mekkesidir.

oraya giderseniz landroverin eğitim yerlerinden biridir.NY itfiyesi ve polisi bile oraya antremana gelir şahane bir ormandır.Parkurların hiç birinin yapay olduğunu anlamazsınız önce yapaylarda öğretir sonra gerçek parkura sokarlar.

Espirisi şudur driving eğitim parkurlarının çoğunun lastik basan yeri beton veya taş döşenmiştir üzeri toprak kışın çamurdur yazında bu kanallara su basarlar 12 ay çamurdur dolayısıyla acemiler aracı oturtmadan ama çok derin kanalda kullanmayı öğrenirler bu yollar mevcut orman yollarının içine yapılmıştır söylemezlerse anlamazsınız. sonra vinç parkurları vardır meşhur bombhole vardır gerçek bomba atılmıştır oraya dimdik sadece önünü görebilecek kadar dik iner aynı diklikte tırmanırsın eğer içinde dalga geçersen kucağına kadar su dolar araç .bence bunlara yakın bir şey yapın eklenen resimlerdekiler distribütörlerin yaptırttığı faydası olmayan çok yapay parkurlar bence ayrıca 2 tanesi motocross parkuru
saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR