Yapim Aşamasinda Olan Çekme Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ares263 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,361

Etiketler

Amatör bir çalışma olmasına rağmen yerli imalat bir çok firmadan iyi durumdasınız..

Ancak aracın ruhsatı yoksa, dünyanın en iyi hesaplanmış ve en sağlam karavanını yapsanız da hiç bir değeri olmuyor..

Karayolları taşıt trafiğine çıkamaz.. bağ, bahçe için olacaksa zaten tekerleğe ne gerek var..

IMG 20190613 184641
IMG 20190729 064802
IMG 20190901 184647
IMG 20190817 162829
IMG 20190814 131600
InCollage 20190902 123347210
Karavanın son hali

-----------------------------------------------------------------------

Karavanınız bir amatörden beklenmeyecek kadar
güzel ve fonsiyonel olmuş.
Güle güle kullanın, yavaş ve dikkatli .:smiley:

Hiç kantara girdiniz mi,
karavanı araca yüklerken kaldırdığınız ağırlık takribi ne kadar?

-----------------------------------------------------------------------

Karavanınız bir amatörden beklenmeyecek kadar
güzel ve fonsiyonel olmuş.
Güle güle kullanın, yavaş ve dikkatli .:smiley:

Hiç kantara girdiniz mi,
karavanı araca yüklerken kaldırdığınız ağırlık takribi ne kadar?

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim

iki farklı kantara girdim birinde 930kg ,diğerinde 960kg geldi
araca bağlı ağırlığı 1000 ile 1050kg arası çeki demirine 50kg civarı yük bindiriyorum .

Çok güzel olmuş maşallah :smiley:

iç mobilya mdf yada sunta mı yoksa kontraplak mı kullandınız ?
Yük dağılımını nasıl eşitlemeye çalıştınız ?
Şasi yapımı konusunda detaylı bilgi verir misiniz ?
Açılır camları nereden temin ettiniz ?
46 mm duvar kalınlığı yapmışsınız. Camların çerçeve bağlantı kalınlıkları gibi durumları nasıl çözdününüz ?

Çok güzel olmuş maşallah :smiley:

iç mobilya mdf yada sunta mı yoksa kontraplak mı kullandınız ?
Yük dağılımını nasıl eşitlemeye çalıştınız ?
Şasi yapımı konusunda detaylı bilgi verir misiniz ?
Açılır camları nereden temin ettiniz ?
46 mm duvar kalınlığı yapmışsınız. Camların çerçeve bağlantı kalınlıkları gibi durumları nasıl çözdününüz ?

Merhaba ,

iç mobilyalar üç farklı malzeme kullandım çerçeve ahşap ,kapaklar policarbon ,8mm mdf
yük dağılımını buzdolabı dingil üzerine gelecek şekilde karşısınada mutfak tezgahını ,su depolarını hemen dingil üzerinde olacak şekilde yerleştirdim
açılır camları kendim yaptım policarbon bağlantı konusunda sıkıntı yok duvar kalınlığı 25mm ve üzeri olduğu sürece.
şasi alüminyum 50x95 üst üste iki kat olacak şekilde ve dingil bağalantılarının olduğu yere 3mm kalınlığında siyah sactan yapılma parçalar kullandım.

Çoğu kişinin gercekleştirmek istediği hayalini görsel olarak güzel ve kullanışlı bi calışma çıkardığınız icin tebrik ederim
Alt şaseyi değiştinizmi ?
Belgeyi aldınızmı ?
Bunlarla ilgili yaşadıgınız problemleri ögrenirsem bizim icin atacagımız adımda yardımınız olucaktır ☺️

Merhaba ,

iç mobilyalar üç farklı malzeme kullandım çerçeve ahşap ,kapaklar policarbon ,8mm mdf
yük dağılımını buzdolabı dingil üzerine gelecek şekilde karşısınada mutfak tezgahını ,su depolarını hemen dingil üzerinde olacak şekilde yerleştirdim
açılır camları kendim yaptım policarbon bağlantı konusunda sıkıntı yok duvar kalınlığı 25mm ve üzeri olduğu sürece.
şasi alüminyum 50x95 üst üste iki kat olacak şekilde ve dingil bağalantılarının olduğu yere 3mm kalınlığında siyah sactan yapılma parçalar kullandım.
karavanınız çok güzel dış duvarları birleşiminde kullandığınız köşebentlerin materyali nedir ve açıl şekilde nasıl bükebildiniz.

İyi dilekleriniz için teşekkürler
dış duvarları birleştirmek için kullandığınız köşebentlerin ismi nedir ve açılı olarak nasıl bükebildiniz
Merhaba ,

dış duvar birleşiminde kullandığınız köşebentlerin materyeli nedir ve açılı nasıl bükebildiniz öyle onları

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri