Yapmadan Dönme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan penguen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,884

penguen

Zirve
B cunda2

- Şeytan Sofrasında günbatımı izlemeden,

- Cunda Adasında balık yemeden, Avşa şaraplarının tadına bakmadan

- İlçe plajlarında denize girmeden,

- Kaplıcalarından yararlanmadan,

- Höşmerim tatlısı yemeden, Susurluk ayranı içmeden,

- Kolonya ve almadan,Sındırgı'dan Yağcı Bedir halısı almadan dönmeyin.

Etiketler
Ynt: Yapmadan Dönme

Yapılması gerekenlerden biride muhteşem Kaz Dağlarını ziyaret etmek ...

burada bir zamanlar benim yanılmıyor isem bir adet mesajım olucaktı bir balıkesirli olarak hatta bir bölümünü kesmişlerdi şimdi tamamenmi silinmiş acaba silinicek şekilde asla mesaj yazmam asla başka balıkesir sayfası yoksa buraya yazmıştım 10 ay kadar önce slinmişse gerçekten üzülürüm

Aradığınız mesaj bumu seyyah-34 ?

seyyah-34' Alıntı:
eşimle birlikte hayranlıkla gecenin bu saatinde sizleri izledik gerçek doğa severlersiniz o kadar tatil günü varken kendinizi oralara atmanızdan belli benim memleketim olduğu halde henüz gidemedim sadece bi kaç kez geçtim inş. en kısa zamanda yukarılara çıkacağım sayenizde çıkmadan gördük emeğinize tşkler aynı zamanda aynı günlerde bende balıkesirdeydim akraba ziyareti için yıllar sona gelmiştik bide pamukkale traventerlerini görelim dedik ve tuttuk denizlinin yolunu ilk fırsatta kazdağlarındayım inş.. rahmetli babam askerlik yaptı oralarda çoookk anlatırdı . zate böyle gezgin olmak için iyi bi eş olmadıkça vay halinize ayrıca tatilni daha hareketli bir ortamda geçirebilecek olan berkay da oraları tercih ettiğinden dolayıda ayrıca kutluyorum eşimle birlikte gecenin bu vaktinde hepinize sağlık sıhhat ve mutluluklar diliyorum A.E.O.

seyyah-34' Alıntı:
burada bir zamanlar benim yanılmıyor isem bir adet mesajım olucaktı bir balıkesirli olarak hatta bir bölümünü kesmişlerdi şimdi tamamenmi silinmiş acaba silinicek şekilde asla mesaj yazmam asla başka balıkesir sayfası yoksa buraya yazmıştım 10 ay kadar önce slinmişse gerçekten üzülürüm

Zerrin hanım önce nezaketiniz için tşkr ediyorum zahmet vermişim size ama malesef bulduğunuz mesaj değil sonra aklıma geldi mesajlarım bölümüne gittim orada duruyordu ama kesilmiş halde neyse ziyanı yok alkol sever bir agabeyimizin hoşuna gitmemiş olabilir kesmiştir sağlık olsun ben sadece gazi dedemin bana söylediği sözü yazmıştım bir balıkesirli olarak alaknıza tşkr eder mesajımı kesilmiş halde tekrar tut yapıştır yapıyorum aynen = 18 Nisan 2008, 10:54:37
ben de balıkesirliyim gazi dedem 115 yaşında 1975 yılında vefat etti birinci - ikinci dünya ve çanakkale savaşlarına katıldı <<< buradan sonası kesilmiş neyse tartışmaya asla mahal vermemek lazım böyle yeşillikler içinde doğa ortamında .saygılarımla zerrin hanım bir kısa soru: mesela ben sizin veya bir üyenin (sizi örnek verdim ) yazmış olduğunuz tüm mesajlarının tamamını bir toplu biryerde bulup okuyabiliyormuyum bu sitede .

Profil bölümünüzden kendi mesajlarınızın tamamını görebiliyorsunuz.

Edremit'ten zeytinyağı ve zeytinyağı almadan, kaz dağlarına çıkmadan akçay'ın meşhur nargilecisinde nargile içmeden, Rakı & Balık - AYVALIK yapmadan dönülmez :smiley: tabi cunda adası mutlaka görülmeli :smiley:

ceranus' Alıntı:
Yapılması gerekenlerden biride muhteşem Kaz Dağlarını ziyaret etmek ...
Kaz dağlarını ziyaret etmeden altınoluğa da uğramayı unutmayın, çok şey kaybedersiniz... Ayrıca Zeytinyağınızıda Altınoluktan almanızı tavsiye ediyorum, Edremit körfezinin akciğeri olan, dünyanın en bol oksijen oranına sahip Kaz dağlarının Ege deniziyle buluşma noktası olanŞşahinderesi kanyonunun eteklerindeki zeytinliklerden üretilen zeytinyağlarının nefasetini denemeniz gerekir mutlaka...

-Erdek'te deniz kıyısındaki çay bahçelerinde denize karşı çay içmeden,
-Bandırma'da, alanda, Atatürk Yontusunun çarpraz arkasında, "Tarihi Bandırma Döner Kebapçısı"nda döner yemeden(İki dönerci yanyanadır dikkat edilmeli),
-Susurluk "Yasa"da tost yemeden,
-Körfezden zeytinyağı,
-Manyas'tan kelle peyniri(Mihaliç Peyniri),
-Gönen'den pirinç almadan dönmeyin.

Cavid Sezen

Balıkesir hakkında arkadaşlar genel şeylerden bahsetmiş höşmelim,kolonya,zeytin... .. bense bunları bir kenara bırakıp size birkaç tavsiyede bulunacağım.

1. Hisar ayranları: ayranı çok seven ve çok gezen birisi olarak tüm Türkiyede hisar ayranı kadar güzel ayran içmedim! Cam şişede satılanlardan için eminim ömrünüz boyunca unutmazsınız! fakat içeceğiniz yerde önemli soğuk zincir kırıldıktan sonra tadında ekşime oluyor bu yüzden artık şehrin içinde kalmış olan çayırhisar köyüne gidip fabrikasından içmenizi öneririm. Sahipleri çok iyi insanlardır sizi kırmaz ikram ederler...

2. Kanaat lokantası : Paşa camii yanında bulunan küçük bir lokantadır. Balıkesir dışında olduğumda rüyalarıma girer Pideli Paça'sı! Eğer mesai saatinden hemen öncelerde giderseniz yer bulmakta zorlanırsınız. Size tavsiyem sabah namazından sonra gün aydınlanırken gidin bol sarımsaklı pideli paça yiyin! lokantacı dilinde siyah etlisine siyah, beyaz (tavuk etlisine) beyaz denir, 1 siyah demeniz yeterli ama sarımsağıda unutmayın :smiley:

3. Yanturalı sucukları : Kayseride bir yıl bulunmuş bir insan olarak sucuk ve pastırma ihtiyacının artması, firmaların büyüyüp bu ihtiyacı karşılamak için fabrika olmaya başlamasıyla birkaç yerde satılanın (küçük üreticinin) dışında Kayseri sucuğunun hiçbir özelliğinin bulunmadığını düşünmekteyim. Yanturalı ise karışımı, baharatı ... özellikleri ile hayran kalınabilecek bir sucuk. Gitmeden muhakkak 1 kangal alın!

not: fotolar çukurcuma times adlı bir siteden alınmıştır.

4. Durmaz alabalık : Balıkesir- Edremit yolu üzerinde İvrindi kavşağını geçince sol tarafta kalır. Şiddetle tavsiye ederim. Zeytinyağlı salata ile birlikte ikram edilen alabalığın tadı muhteşem! ortamda çok güzel dere kenarı bir yer. Mola vermek için ideal.

P1090634

Kanaat

P1090624

Pid1090612

- 3 gün önce Çeşme Alaçatı'da 80 TL ye aldığımız Levrek burda 17.5 TL. Yani Temmuz-Eylül Levrek, Ekim Aralık Çupra yemeden dönmeyin

- Ayvalık tostu

- Kaz Dağları'nın her köşesi

- Cunda sokakları, Sakızlı dondurması,

- 25 TL ye yapılan yarım gün süren ve Ayvalıktan saat 9 da hareket eden Ayvalık adaları turu, 8 ada, öğle yemeği sınırsız balık fiyata dahil

- Midilli Adası gezisi yapmadan olmaz, o ayrı bir hikaye

- Ören'den Akçay'a bisiklet gezisi

- Zeytin reçeli yemeyen, Susurluk Ayranı içmeyen Balıkesir'e gittim demesin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri