DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM

Yardım!cherokee 3.7 Liberty Km Sayacı Sorunu

'CHEROKEE' forumunda rifatyontar tarafından 11 Şubat 2020 tarihinde açılan konu 353 kişi tarafından okunmuş, 7 cevap yazılmıştır

1. rifatyontar

rifatyontar Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Meslek:
    Öğretmen
    Çağrı İşareti:
    TB4BRY
    Dostlar selamlar. Aracım 2002 model jeep cherokee 3.7 liberty limited.aracım 160.450 km de ve seyir haline km ve trip metre normal olarak artıyor yani örneğin 160.455km oluyor ama kontağı kapatıp tekrar açtığımda araç yine 160.450 km geri dönüyor eskiyi gösteriyor yani yaptığım yolu kaydetmeyip önceki km yi gösteriyor. Tavan ışıklarının ordaki göstergemde mil oluyor oda sıfırlanıyor tüm ayarları. Aküyü sök tak yaptım kutup başını temizledim ve aküm yeni. Birtürlü çözüm bulamadım araştırmalarımda bu konu ile alakalı birşey bulamadım. Lütfen yardım edin. Teşekkürler

Etiketler:

2. DEŞİFRE

DEŞİFRE ZJ

Alınan Beğeni:
    140
    Meslek:
    Yazılım
    uzun zamandır sende mi bu araç, yeni mi aldın? yeni aldıysan senden önceki sahibi oynamış olabilir.

3. rifatyontar

rifatyontar Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Meslek:
    Öğretmen
    Çağrı İşareti:
    TB4BRY
    Aracı yeni aldım ama 1250km yol geldim kaydetti km sonrasında aracın araçta siren aksesuarı vardı be tepe lambasını açtığımda siren şase yapıp kendi kendine çalıştı ve bozuldu. Ve bu sorun ortaya çıktı

4. SNN76

SNN76 EFELİK EFENDİLİKTİR...

Alınan Beğeni:
    186
    Kimsenin günahını almak istemem ama 2002 model bir araç için km çok düşük . Aracın düzenli olarak her gün kullanıldığını varsayarsak günde 25 km yol yapmış. Ben de araca müdahale edilmiş olabilir diye düşünüyorum. Servis kayıtları varsa kontrol edin derim. Düzenek için sigorta kutusu ya da aküden hat çekilmiştir. Şase yapması nedeniyle böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Pek mantıklı gelmiyor.

5. rifatyontar

rifatyontar Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Meslek:
    Öğretmen
    Çağrı İşareti:
    TB4BRY
    Aracın servis kayıtlarını ve tüv kayıtlarından km sıralamasını yazayım 2014(tüv)123.431km
    2015(servis)=132.288km
    2016(tüv)=142.368km
    2019(tüv)= 155.712km

şuan aracım ekranda ( no bus) hatası verdi yani göstergeler ve ibrelerle iletişim yok hepsi off konuma geldi.

6. SNN76

SNN76 EFELİK EFENDİLİKTİR...

Alınan Beğeni:
    186
    Hocam araçta motor yıkanmış mı acaba? Motor yıkanırken su kaçırmaktan benzer arızalar yaşandığını biliyorum, hatta araç beyin değiştiren arkadaşımız oldu.

yazdığınız kayıtlara göre araç pek kullanılmamış. 2016 2019 arası her gün kullanılmış olsa günde 12 km yol yapmış olur.

İnşallah kısa sürede ve masrafsız bir şekilde arızayı giderip aracınızı güzel günlerde güle güle kullanırsınız. Selamlar...

7. rifatyontar

rifatyontar Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    1
    Meslek:
    Öğretmen
    Çağrı İşareti:
    TB4BRY
    Teşekkür ederim. 2. Beyin kontrol edilecek sıvı teması olabilir haklısınız. Amerikan Özel servisinde söylemine göre iletişim kopukluğu var bu bir soketdende olabilir 2.beyinden donanımsal yada yazılımsal olabilir dedi. Yurtdışı forumlardada araştırdım biraz 2002 kj lerde yaşanmış birkaç örnek buldum kimisinin donanımsal çözümle halledilmiş kimiside yazılımsal halledilmiş. Km bilgilerinide kendi şüphem üzerine araştırdım yetkili servis ve tüvden:smiley: ilginiz için çok teşekkür ederim

recky3535 bunu beğendi.

8. recky3535

recky3535 Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    2
    Aracınızı almanız ile başlayan talihsizliklerin bir benzerinide ben yaşadım, hatta aynı yerde aracımı yaptırdım, şimdi başka sorun yaşamaktayım.
    Sizin son durum nedir çözüldümi, beyin denenicekti sanırım.
    Sizinle müsait zamanda görüşmek isterim ortak noktamız var birbirimize belki faydamız olur.
    Gaziemirdeyim bu arada.
    Bmc kamyon fabrikasında çalışıyprum.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...