Yardım!cherokee 3.7 Liberty Km Sayacı Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rifatyontar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,837

rifatyontar

Yeni Üye
Dostlar selamlar. Aracım 2002 model jeep cherokee 3.7 liberty limited.aracım 160.450 km de ve seyir haline km ve trip metre normal olarak artıyor yani örneğin 160.455km oluyor ama kontağı kapatıp tekrar açtığımda araç yine 160.450 km geri dönüyor eskiyi gösteriyor yani yaptığım yolu kaydetmeyip önceki km yi gösteriyor. Tavan ışıklarının ordaki göstergemde mil oluyor oda sıfırlanıyor tüm ayarları. Aküyü sök tak yaptım kutup başını temizledim ve aküm yeni. Birtürlü çözüm bulamadım araştırmalarımda bu konu ile alakalı birşey bulamadım. Lütfen yardım edin. Teşekkürler

uzun zamandır sende mi bu araç, yeni mi aldın? yeni aldıysan senden önceki sahibi oynamış olabilir.
Aracı yeni aldım ama 1250km yol geldim kaydetti km sonrasında aracın araçta siren aksesuarı vardı be tepe lambasını açtığımda siren şase yapıp kendi kendine çalıştı ve bozuldu. Ve bu sorun ortaya çıktı

Kimsenin günahını almak istemem ama 2002 model bir araç için km çok düşük . Aracın düzenli olarak her gün kullanıldığını varsayarsak günde 25 km yol yapmış. Ben de araca müdahale edilmiş olabilir diye düşünüyorum. Servis kayıtları varsa kontrol edin derim. Düzenek için sigorta kutusu ya da aküden hat çekilmiştir. Şase yapması nedeniyle böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Pek mantıklı gelmiyor.

Kimsenin günahını almak istemem ama 2002 model bir araç için km çok düşük . Aracın düzenli olarak her gün kullanıldığını varsayarsak günde 25 km yol yapmış. Ben de araca müdahale edilmiş olabilir diye düşünüyorum. Servis kayıtları varsa kontrol edin derim. Düzenek için sigorta kutusu ya da aküden hat çekilmiştir. Şase yapması nedeniyle böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Pek mantıklı gelmiyor.
Aracın servis kayıtlarını ve tüv kayıtlarından km sıralamasını yazayım 2014(tüv)123.431km
2015(servis)=132.288km
2016(tüv)=142.368km
2019(tüv)= 155.712km

şuan aracım ekranda ( no bus) hatası verdi yani göstergeler ve ibrelerle iletişim yok hepsi off konuma geldi.

Hocam araçta motor yıkanmış mı acaba? Motor yıkanırken su kaçırmaktan benzer arızalar yaşandığını biliyorum, hatta araç beyin değiştiren arkadaşımız oldu.

yazdığınız kayıtlara göre araç pek kullanılmamış. 2016 2019 arası her gün kullanılmış olsa günde 12 km yol yapmış olur.

İnşallah kısa sürede ve masrafsız bir şekilde arızayı giderip aracınızı güzel günlerde güle güle kullanırsınız. Selamlar...

Hocam araçta motor yıkanmış mı acaba? Motor yıkanırken su kaçırmaktan benzer arızalar yaşandığını biliyorum, hatta araç beyin değiştiren arkadaşımız oldu.

yazdığınız kayıtlara göre araç pek kullanılmamış. 2016 2019 arası her gün kullanılmış olsa günde 12 km yol yapmış olur.

İnşallah kısa sürede ve masrafsız bir şekilde arızayı giderip aracınızı güzel günlerde güle güle kullanırsınız. Selamlar...
Teşekkür ederim. 2. Beyin kontrol edilecek sıvı teması olabilir haklısınız. Amerikan Özel servisinde söylemine göre iletişim kopukluğu var bu bir soketdende olabilir 2.beyinden donanımsal yada yazılımsal olabilir dedi. Yurtdışı forumlardada araştırdım biraz 2002 kj lerde yaşanmış birkaç örnek buldum kimisinin donanımsal çözümle halledilmiş kimiside yazılımsal halledilmiş. Km bilgilerinide kendi şüphem üzerine araştırdım yetkili servis ve tüvden:smiley: ilginiz için çok teşekkür ederim

Aracınızı almanız ile başlayan talihsizliklerin bir benzerinide ben yaşadım, hatta aynı yerde aracımı yaptırdım, şimdi başka sorun yaşamaktayım.
Sizin son durum nedir çözüldümi, beyin denenicekti sanırım.
Sizinle müsait zamanda görüşmek isterim ortak noktamız var birbirimize belki faydamız olur.
Gaziemirdeyim bu arada.
Bmc kamyon fabrikasında çalışıyprum.

Aracınızı almanız ile başlayan talihsizliklerin bir benzerinide ben yaşadım, hatta aynı yerde aracımı yaptırdım, şimdi başka sorun yaşamaktayım.
Sizin son durum nedir çözüldümi, beyin denenicekti sanırım.
Sizinle müsait zamanda görüşmek isterim ortak noktamız var birbirimize belki faydamız olur.
Gaziemirdeyim bu arada.
Bmc kamyon fabrikasında çalışıyprum.
Mesajı geç gördüm kusura bakmayın. 2. Beyin değişti ve sorun çözüldü

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri