DOĞA SPORLARI OFF-ROAD KARAVAN DÜNYASI İKİ TEKER NAVİGASYON VE HABERLEŞME FOTOĞRAFÇILIK GEZGİNİN DÜNYASI GENEL KONULAR YARDIM İLETİŞİM
Duyuruyu Kapat
ARAÇ TESTİ: NISSAN X-TRAIL

NISSAN X-TRAIL'İ TOROSLAR'DA TEST ETTİK!.
OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yardım Lazım Land Seri 3

'ARAZİ ARAÇLARI' forumunda Strangerxxx tarafından 18 Nisan 2018 tarihinde açılan konu 324 kişi tarafından okunmuş, 5 cevap yazılmıştır

1. Strangerxxx

Strangerxxx Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Merhabalar.Sitenin çok yeni bir üyesiyim.Acil yardıma ihtiyacım var.Öncelikle durumu özetleyeyim.Çocukluğumdan beri eski şeyleri tamir etmeye bayılırım.Bir anda offroad a merak saldım ve biraz araştırmam sonucu Defender lara bayıldım.Tabi bu sürpriz merakım yüzünden biraz hazırlıksız yakalandım maddi olarak.Şansıma çok yakınimda 1973 land Rover seri 3 denk geldi.Pazarligini bile bitirdim kısmetse yArın alıyorum.Öncelikle bu seri 3 lerin parça fiyatları ve bulunabilirlik oranları nedir.Ufak bir araştırma sonucunda ortalıkta hatırı sayılır miktarda Defender parçası bulunmakta.Acaba Defender parçaları seri 3 lere uygunmudur.Eminim aranızda Defender yada seri 3 toparlamiş birileri vardır ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz.Sizce almalımıyım.Maddiyat uzun vadede çok önemli değil zaten yavaş yavaş yapmayı düşünüyorum. Değerli vaktinı ayırıp okuyanlara şimdiden sonsuz teşekkürler.

Etiketler:

2. Strangerxxx

Strangerxxx Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Çok saolun valla

3. serhatxx

serhatxx Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    2
    Selamlar bende 73 model series 3 topladım aracı muayneden geçirene kadar ilk başta yürüyen aksam frenler elektrik elden geçmesi gerekiyor nasıl bir şekilde toplamayı düşünüyosunuz bilmiyorum ancak en iyi şartlarda 6-7bin civarı bişeyler harcamanız gerekecektir bu söylediğim sadece muayneden geçmeniz için tam toplanmış bir araç olarak düşünmeyin yürüyen aksam diyince genelde herkesin aklına iki tane rot başı rot borusu gelir alacağınız aracın direksiyon kutusu orta rot kutusu tas başı boşluğu makas burçları pernoları bunların hepsini kontrol edin şanzuman motor takozları vs göze gözükmese bile değiştirmek istediğinizde çoğu usta ilk yarım saatini nasıl uydursam diye düşünerek geçirir zira kendiniz yaparsanız yarım gün uğraşırsınız genel olarak keyfine diycek yok o bir land sonuçta ama dediğim gibi maliyet sizin elinizde ne istediğinizle doğru orantılı gider oarça konusunda ise ben arayıpta bulamadığım bir parça olmadı yakın zamanda toplamış birsi olarak söylüyorum bunu 1ay olmadı muayneyü yaptıralı olmayan parçayıda alışveriş yaptığım yerler temin ettiler defender parçası uyarmı kısmı uydurmak istedikten sonra hepsi uyar her parça değil tabi ama gerekte yok seriesler çok keyiflidir bu arada gönlünüzce olmasını dilerim

4. Strangerxxx

Strangerxxx Yeni Üye

Alınan Beğeni:
    0
    Teşekkür ederim yorumunuz için. Aracı aldım bakalım artık ufak ufak.

5. serhatxx

serhatxx Ana Kamp

Alınan Beğeni:
    2
    hayırlı olusun o halde,sormak istediğiniz birşey olursa elimden geldiğince destek olurum

6. feyz

feyz live fast^

Alınan Beğeni:
    49
    4x4 garaj cemafer usta.

Forumdaki Benzer Konular

Yükleniyor...
Yükleniyor...