Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Cemal2121 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,832

Cemal2121

Yeni Üye
Mersin’den almanya frankfurt s araba ile ilk defa gitmek istiyorum geze geze . Dil bilmiyorum, rota nasıl olmalı ve hangi şehirlerde kalmalıyım ve başka Neler dikkat etmeliyim? Seyehat sigorta ve yol sigortasında başka Ne yapmalıyım. Pasaportum yeşil yardımlarınız için Tşkler

Arabanızı yurt dışına çıkarmak için basit bir kaç şey var:
İlk önce arabanızın bütün evrakları tam olacak.Yani vizesi sigortası mtv si sıkıntısız olacak.
yurt dışında aracınızla başka kişilere verebileceğiniz zararları karşılamak için yurt dışında geçerli olan ve türkiyede yaptıracağınız YEŞİL SİGORTA nın geçerlilik tarihine dikkat edeceksiniz.
Yurt dışına çıkarken araç sahibi kesinlikle arabada olacak.Sürücü belgeniz yanınızda ve geçerli olacak.
Geçmeyi düşündüğünüz ülkelerin farklı yol kullanım ücretlendirmesi ve adı oluyor.Bunları internetten araştırıp öğrenin ve sakın ihmal etmeyin yaptırım olarak çok para cezası ödeyebilirsiniz.Söz gelimi Bulgaristan Otoban parası diyebileceğimiz bir uygulama yapıyor (Vinetta) otoban parasını peşin peşin alıyor.İster köy yolundan git ister ana caddeden hatta gümrükten geç arabayı bırak yine o parayı peşin alıyor.Yunanistan ise otobanda gişeden geçerken alıyor amma aynı yol üstünde adım başı gişe var.
Başka merak ettiğin detayları yazarsan bilgim dahilinde yazarım

Arabanızı yurt dışına çıkarmak için basit bir kaç şey var:
İlk önce arabanızın bütün evrakları tam olacak.Yani vizesi sigortası mtv si sıkıntısız olacak.
yurt dışında aracınızla başka kişilere verebileceğiniz zararları karşılamak için yurt dışında geçerli olan ve türkiyede yaptıracağınız YEŞİL SİGORTA nın geçerlilik tarihine dikkat edeceksiniz.
Yurt dışına çıkarken araç sahibi kesinlikle arabada olacak.Sürücü belgeniz yanınızda ve geçerli olacak.
Geçmeyi düşündüğünüz ülkelerin farklı yol kullanım ücretlendirmesi ve adı oluyor.Bunları internetten araştırıp öğrenin ve sakın ihmal etmeyin yaptırım olarak çok para cezası ödeyebilirsiniz.Söz gelimi Bulgaristan Otoban parası diyebileceğimiz bir uygulama yapıyor (Vinetta) otoban parasını peşin peşin alıyor.İster köy yolundan git ister ana caddeden hatta gümrükten geç arabayı bırak yine o parayı peşin alıyor.Yunanistan ise otobanda gişeden geçerken alıyor amma aynı yol üstünde adım başı gişe var.
Başka merak ettiğin detayları yazarsan bilgim dahilinde yazarım
Tşkler

Ben 15 gün ailemle kendi aracımla geziden yeni geldim. Hepimiz yeşil pasaportluyduk. Aracın yeşil sigortası, Muayenesi, ve ruhsat sahibi siz iseniz hiç sorun yok. Depoyu Türkiye'den fulleyin dışarı pahalı. Otobanlarda kredi kartı geçerli. kredi kartınızı yurt dışına açtırın. Sorun yok. İyi yolculuklar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri