Yardimmm Crv Rav4 Vİtaraa Xtraİl

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barcan10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 77
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,210

barcan10

Ana Kamp
HERKESE SELAM.MUĞLADA MEMURUM.BAZI KONULARDA FİKRİM YOK VE YARDIM ALMAK İSTİYORUM

BÜTÇEM MAKSİMUM 45000. SUV BİR ARAÇ İSTİYORUM,BENZİN DİZEL FARKETMEZ.KESİNLİKLE OTOMATİK VİTES OLACAK.OYLE DAĞ TAŞ GEZMEKTEN ZİYADE HAFTASONLARI KAMPİNGLER İÇİN HEM GENİŞ HEM YÜKSEK OLACAK.DAHA ONCE BİLMEDEN CAPTİVA ALDIM CONTA YANDI MOTOR YANDI DERKEN 15 BİN GİTTİ.KENDİME GELEMEDİM O YUZDEN MACERA ARAYACAK ARACLARDAN UZAK DURMAK İSTİYORUM.UZUUUN BİR ARAŞTIRMA SONUCU

2002 2004 HONDA CRV OTOMATİK 200-250 BİN KM
2004-2006 XTRAİL OTOMATİK 150-200 BİN
2006 2008 SUZUKİ GRAND VİTARA 5K OTOMATİK 150-200 BİN
2002-2004 RAV4 OTOMATİK 200-250 BİN
2005-2007 FOSTER OTOMATİK 150-200 BİN

BÜTÇE OLARAK MAKSİMUM ALABİLECEĞİM BUNLAR GÖZÜKÜYOR

BUNLARDAN HANGİSİNİ ALMALIYIM YADA SIRALAMALIYIM

ARAÇ %80 ŞEHİR %20 TOPRAK YOLDA KULLANILACAK
LPG YE UYUMLU OLACAKVE AZ YAKACAK
KESİNLİKLE OTOMATİK OLACAK VE EŞİM KULLANICAK.YANİ OTOMATİĞİ KONFORLU OLMALI
SES YALITIMI KONFOR KALİTE OTOMATİK ŞANZIMANI GÜVENLİK OLACAK
OTOMATİK ŞANZIMANDA VİTES GEÇİŞLERİ SARSINTSIZ OLACAK

FAZLA BEKLENTİM VAR FAKAT BU ARAÇLAR İÇERİSİNDE EN İYİSİNİ SEÇMELİYİM.4 5 SENE KULLANICAM

Etiketler
BU ARAÇLARI KULLANAN ARKADAŞLAR VARMI ACABA BANA YARDIM EDEBİLECEK.OLUMLU OLUMSUZ YANLARI SÖYLEYECEK.

2004-2006 XTRAİL OTOMATİK 150-200 BİN ..seçeneğim bundan yana........güvenebilirsin...iç hacim,bagaj,motoru,savrulmalara maximum direnç....... haftanın 3 günü dağlara çıkarım alt takımı çok sağlamdır...

dürüstçe ve samimice cevaplamam gerekir ise ben listende ki suv segment'leri beğenmiyorum içlerinde kendi aracım olduğundan dolayı öneri de bulundum ...benim için araç alımında ilk öncelik esasında km'dir fazla km yapmış araç yorgunluğu tarifler ve km düşürme tezgahına maruz kalmamak adına yeni teknoloji araç tercihi yaparım çünki km ne kadar düşürülse de kontak anahtarı içinde ki çip ele verir sahtekarlık yapanı ...ben sorduğun soruyu biraz saptırdım ama kusura bakma..

Kontak anahtari icindeki cip nasil biseydir, hic duymadim.
Benim bildigim teknolojik aracta yazilim ile km dusurmek daha kolay. VW yazilimla emisyonu bile dusurdu.
Ayrica captivadaki conta her motorda ayni mantikla gorev yapar, kullanici dikkat etmez ise her aracta yanar. Yeni teknolojik motorlar elektronik oldugu icin daha fazla uyari verir sadece.

Son düzenleme:

Kontak anahtari icindeki cip nasil biseydir, hic duymadim.
Benim bildigim teknolojik aracta yazilim ile km dusurmek daha kolay. VW yazilimla emisyonu bile dusurdu.
Ayrica captivadaki conta her motorda ayni mantikla gorev yapar, kullanici dikkat etmez ise her aracta yanar. Yeni teknolojik motorlar elektronik oldugu icin daha fazla uyari verir sadece.
yetkili serviste,servis müdürüne yönelttiğim soru ve cevabı karşısında ki şaşkınlığım'dır benim de...ve bu özelliği bir çok kullanıcının bilmediğini de eklemişti..

yetkili serviste,servis müdürüne yönelttiğim soru ve cevabı karşısında ki şaşkınlığım'dır benim de...ve bu özelliği bir çok kullanıcının bilmediğini de eklemişti..
Immobilizer calismasi

yani yeni araç almak istediğiniz de yetkili servise giderek tabi (satıcının) izini ile,ücret karşılığı aracın tam olarak kaç km yaptığını öğrenebiliyorsunuz satıcı istediği kadar km düşürsün...aynı zamanda km düşürüldüğü için kanuna aykırı davrandığı için cezalandırılıyor...km düşürterek yanıltmak isteyenler bir kez daha düşünsünler derim..ayrıca km düşürmek hem yapanın hem de yaptıranın vicdansız olduğunun göstergesidir.. yakında müşterinin km düşürme isteğine karşılık veren tamirciler ağır cezalara maruz kalacaklar..yetkili servisler zaten buna tenezzül etmezler...

Hocam gönül ister sıfır yada az km li alalım ama bütçe bu.Maximum kirkbes lira otomatik suv.km leri kendim tahmini yazdım.yani parama Gore alabilecegim tahmini araclar bunlar.bunlarin artı ve eksilerini dusunerek sıralarsak ilk ucu ne olmalı mantık olarak

Hocam gönül ister sıfır yada az km li alalım ama bütçe bu.Maximum kirkbes lira otomatik suv.km leri kendim tahmini yazdım.yani parama Gore alabilecegim tahmini araclar bunlar.bunlarin artı ve eksilerini dusunerek sıralarsak ilk ucu ne olmalı mantık olarak
ben diğerlerini kullanmadım kullananlar iştirak ederler belki..hayırlısı olsun şimdiden

bence bunların hepsi uygundur. sadece xtrail kabiliyet olarak bunlardan biraz daha iyidir. youtube videolarını izleyin. bunun ötesinde epey sessiz bir araçtır. bu konuda ilk elden deneyimim toyota subaru honda nın yol ve rüzgar ses aldığı yönünde idi zamanında.

Hocam Subaru biraz daha arazi sanırım 4. 4 olduğundan.sanirim benim işimi otomatik xtrail görür.hem otomobil konforunda hem yüksek surus. Hem sessiz hem yakıt uygun.lpg li yani
Doğru mu 2003 2004 xtrail.peki alırken nelere dikkat etmeliyim.yani otomobil olsa belli şeylerde bunlardan nasıl emin olabilirim.kaç km ye kadar almalıyım.butce kırk kusur

(1)426121883........... (2)426817201......... (3)416245279........ 3.seçeneği lgp kullanılmamış olduğu için ilk sıraya alıyorum ...bu ilan numaraların dan incele ister isen...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR