Yarın 1990 Vitara Almaya Istanbula Gidiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turkergen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,376

turkergen

Kamp II
Yer
İzmir
Web
www.4tmuhendislik.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB3BTG
Arkadaşlar aracımı 4 sene once mecburiyetten satmıştım. şimdi tekrardan vitara almak için ani bir kararla yarın istanbula gidiyorum. Ne ilginçtir ki araç İzmir plakalı...aracı İzmirden hatırlayamadım ..aracın plakası 35 TT 901.. Daha önce satan arkadaşlar veya bilenler yardımcı olabilirler mi..Allahtan daha önceki 6 senelik vitara tecrubeme guvenerek gidiyorum..İçime sinmezse almam..

Etiketler
Arkadaşlar aracı aldım, 90 model cabrio.. ilk izlenim olarak İstanbul dan İzmir e bayram trafiğinin dur kalklarına rağmen hararet yapmadan gelmesi..En çok şaşırdığım şey ise eski vitaraya göre yokuş çıkarken bayılmaması. Neredeyse tüm yokuşları (balıkesir ve sabuncubeli dahil) 5.viteste 110 la çıktım, hiç bayılmadı.Bu durumda olması beni rahatlattı ama bu motorun ölmeden önceki son şaha kalkışı olabilir. :smiley: Aracı daha tamircime gösteremedim.. Araca sonradan hidrolik direksiyon takılmış. Hidrolik direksiyon takılması bazen aracın kontrolünü zorlaştırıyor gibi geldi ama kontrollerden sonra belli olur..Modifikasyonlar için de hazırlıklara başladım..Bayram sonrası bazı fotolar paylaşırım..Dün de Çeşme taraflarında aracı test ettim. Otoban yokuşlarında yine bayılmadan geldik gittik. Giderilmesi gereken ufak tefek eksiklikler var onları yavaş yavaş tamamlayıp araziye hazır hale getireceğim

Bayram tatili dolayısı ile Aracı daha tamirciye göstermeden neredeyse 1000 km yapıp bir de üstüne arazide zorlayalım dedik..şimdilik sıkıntısız..

WhatsApp Image 2018 08 25 at 191604 7

WhatsApp Image 2018 08 25 at 191604 8

WhatsApp Image 2018 08 25 at 192555 1

WhatsApp Image 2018 08 25 at 192557 1

Aracınız hayırlı olsun hardtopu söküp takması zormu bir de ses ısı yalıtımında nasıl?Bir de fiyat olarak ne kadara aldınız :smiley:

Aracınız hayırlı olsun hardtopu söküp takması zormu bir de ses ısı yalıtımında nasıl?Bir de fiyat olarak ne kadara aldınız :smiley:

Merhaba Kadir Bey;
Hard topu daha hiç sökmedim ama sanırım biraz uğraşmanız gerekiyor. Sürücü tarafındaki çok kolay çıkıyor. Arka tarafı seneye yaza doğru sökmeyi planlıyorum, olur da yerine takamazsan diye ;) Ses yalıtımı olarak benim hard top zayıf çünkü arka tarafta çok ufak bir açıklık var. yaklaşık 2cm x 2cm gibi bu yüzden dışarıdan ses alıyorum. İzmirde olduğum için daha kaloriferi çalıştırmadım ama iyi bir yalıtım yapılırsa hem ses hem de ısı geçirgenliği olayını kolayca çözebilirsiniz. Ben aracı işimde de kullanıyorum..Araçtan herhangi bir konfor beklentim olmadığı için beni şu an hiç bir şey rahatsız etmiyor. Vitaralarda genelde kaloriferler çok sağlam ısıtıyor bu yüzden kışın bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.İzmir zaten malum( gerçi geçen sene dehşet soğuklar yaptı izmir normal araçlarımızda bile titredik)
Fiyat olarak şu an da vitaralar 20 bin TL lerde geziyor. Hiç uğraşmayayım hazır yapılı bir araç alayım derseniz 30 dan başlar genelde. Bir de bu tip araçları alırken ben kaporta vs o tarz şeylere hiç bakmam..Çünkü aracın yaşı belli :smiley: 90 model araç alıyordum..İstanbula gittiğimde sadece altına eğilip ön tekerlek şaftı yerinde mi diye ve şasisinde herhangi bir çürük vuruk kırık kaynak var mı diye baktım.Motorda görünür yağ kaçağı vs var mı diye baktım. Araca binip 4x4 e takıp sadece 2 metre gittim ve notere gidelim dedim.Ama eski vitara kullanıcısı olarak bunları yaptım. Aşağı yukarı çıkaracağı sorunlar hep aynıdır vitaraların. En çok korktuğum hararet yapmasıydı.Çünkü Kurban bayramı trafiğiyle tüm istanbulla beraber saat 18: 30 gibi İstanbuldan yola çıktım ve neredeyse bandırma ayrımına kadar dur kalk geldim..(çok büyük cesaretti benim için) izmire gece 3 gibi girdim..sabah direk arabayı dağa sürdüm ne olacaksa olsun diye..3. gün westinghouse ı arazide patlatıp eve geri döndüm.Ama benim için araç benim kriterlerimi geçtiği için geçer not verdim..ucuz yolluda westinghouse ı değiştirdim.yavaş yavaş da araziye uygun hale getiriyorum.yükseltme vs ve hergün kullanıyorum..Aldığım fiyat ise 20 den aşağılarda ve çok çok uygun bir fiyattı.Ama şu an o fiyatlara bulamazsınız varsa da eksiklerini satıcı size mutlaka söylemeli.:çünkü mutlaka eksik vardır..aracı alırken fiyat dengesine bakmalısınız.Ben istediğim fiyata aracımı aldığım için üzerinde oynama yapabiliyorum..Vitara Almak gibi bir düşünceniz varsa buradan arkadaşlarla beraber elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız..

Cevabınız için teşekkürler.Aslında samurai almayı planlıyordum hatta birtanesiyle anlaşmak üzereydik bakmaya gidecektim araç satıldı nasip olmadı sonra da bedelli askerlik çıkınca parayı oraya yatırdım.Bir süre erteledim ama ilanlara falan sürekli göz atıyorum :smiley: samurai gibi hardtoplu olsa daha iyi benim için azda olsa ilanlarda hardtoplu vitara görüyorum bazen.Vitaralarda sanırım 96 sonrası klimalı airbag lileri de var hidrolik direksiyon vs samurai ye göre daha lüks :smiley: ben akyakada yaşıyorum ağır ofroad yapmak degil amacım burda koylara falan gitmek arada da bozuk yollara girmek.Zaten halihazırda bir aracım var.Bir arkadaşımda chrysler in binek bir arabası var geçenlerde westinghouse arızalandı tamir yaptıramadı çıkmasına istanbulda 2bin fiyat çektiler tabi böyle korkularımda var ama chryslerle suzuki parça fiyatları elbette farklıdır :smiley: kısacası şimdilik biraz erteledim.Aracınız çok güzel güle güle kullanın :smiley:

Cevabınız için teşekkürler.Aslında samurai almayı planlıyordum hatta birtanesiyle anlaşmak üzereydik bakmaya gidecektim araç satıldı nasip olmadı sonra da bedelli askerlik çıkınca parayı oraya yatırdım.Bir süre erteledim ama ilanlara falan sürekli göz atıyorum :smiley: samurai gibi hardtoplu olsa daha iyi benim için azda olsa ilanlarda hardtoplu vitara görüyorum bazen.Vitaralarda sanırım 96 sonrası klimalı airbag lileri de var hidrolik direksiyon vs samurai ye göre daha lüks :smiley: ben akyakada yaşıyorum ağır ofroad yapmak degil amacım burda koylara falan gitmek arada da bozuk yollara girmek.Zaten halihazırda bir aracım var.Bir arkadaşımda chrysler in binek bir arabası var geçenlerde westinghouse arızalandı tamir yaptıramadı çıkmasına istanbulda 2bin fiyat çektiler tabi böyle korkularımda var ama chryslerle suzuki parça fiyatları elbette farklıdır :smiley: kısacası şimdilik biraz erteledim.Aracınız çok güzel güle güle kullanın :smiley:

Kadir bey çok teşekkürler..biraz da kısmet işi..Aradığınız aracı bulmanız dileğimle..Yaşadığınız yerleri az çok bilirim ve o gitmek istediğiniz koyları tahmin edebiliyorum. İkinci araç olarak alacaksanız uygun fiyatlı samurailer var..zaten marmaris içinde de çok kullanan var(kiralıklar hariç). Ben daha önce uzun süre vitara kullandım aslında bu sefer samurai düşünmüştüm ama benim de alacağım araçta pürüz çıkmıştı almaktan vazgeçmiştim. Siz de benim gibi o koy benim bu koy benim (ki marmaris tarafı çok uygun) arada hafif arazili doğa gezilerini seviyorsanız ve ikinci aracınız olacaksa , konforu çok düşünmüyorsanız samurai süper bir seçenek olur. hem ileride yükseltmesi , (arazide gezdikçe mutlaka isteyeceksiniz..ben de önceden yükseltmem diyordum ..fakat bu sefer arabayı alır almaz ilk işim 2'' GET yükseltme oldu :smiley: ) araziye daha uygun hale getirmesi samurailerde çok kolay oluyor. Bu arada çıkma westinghouse u 150 TL ye aldım. İzmir de Parçacıda da çıkma vardı onun fiyatıda 250 TL idi. Ayrıca TOFAŞ larınkinide suzuki grubuna uydurabiliyorsunuz :smiley: o da 100 TL falandı sanırım. son çare onu yapacaktık :smiley: . Tekrar gönlünüzdeki aracı bulabilmeniz dileğimle...teşekkürler..

Parça fiyatlarını öğrenmem iyi oldu evet tofaş motoru takanlar bile var :smiley: inşallah bir süre sonra bütçeme uygun birşey bulurum bende :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR