Yarın 2006 3.7 Cherokee Alacağım Fakat Son Bir Soru

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keremuzun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,344

keremuzun

Yeni Üye
Selamlar,

İlk mesajım inşallah doğru yere yazıyorumdur.

Ankara AKGÜN otomotivden bir cherokee sonunda buldum.(6 aydır forumuda inceleyip bu araca karar verdim)

Derdimse resimlerdeki kaza. 7152 tl lik bir kazaya karışmış.
Değişen parçalarını tramerden sorgulattım.
Jant sis farı ayna
Denge kolu,denge kolu sağ,sol ön rot kolu,ön terazi kol lastiği (tüm parçalar orjinal)

Bana göre bu ağır bir kaza değil, değişen parçalar normal ve orjinal olmaları iyi. Aracı almama engel değil.
Sorum ise ben olaya doğru şekilde mi yaklaşıyorum ? Ve kontrol etmem gereken ek noktalar ne olabilir ?
(Aracı yarın bir aksilik olmaz ise alacağım)

WhatsApp Image 2017 06 21 at 115935

WhatsApp Image 2017 06 21 at 115937

WhatsApp Image 2017 06 21 at 115938

WhatsApp Image 2017 06 21 at 115939

Son düzenleme:

Etiketler
Aracı düz yolda kullan sağa veya sola çekme varmı bak rot balanscıya kazayı şöyle ve baktır o sana söyler birşey olup olmadığını yoksa bence önemli değil fakat takıntılı insan çok

Klasik ön takım parçaları zaten bunlar,kaza olmasa bile belli aralıklarla zaten siz değiştireceksiniz. 4x4 hem High hem Low konumuna alıp 50 sürate kadar çıkın sonra 30km gibi düzgün bir asfaltta kullanın ses gelmez ise ön difften ön takım sorunsuzdur ekstra kontrol olarak. Akgün Aydın bilindik yerdir sorun olacağını zannetmiyorum.

Klasik ön takım parçaları zaten bunlar,kaza olmasa bile belli aralıklarla zaten siz değiştireceksiniz. 4x4 hem High hem Low konumuna alıp 50 sürate kadar çıkın sonra 30km gibi düzgün bir asfaltta kullanın ses gelmez ise ön difften ön takım sorunsuzdur ekstra kontrol olarak. Akgün Aydın bilindik yerdir sorun olacağını zannetmiyorum.
Selamlar,

Akgün Aydın şayet Ankara ise aracı bugün Akgün otomotivden satın aldım. Kurcalamaya başladım bile. Biraz huyunu suyunu öğreneyim tecrübeli abiler bulup peşlerine takılacağım en kısa zamanda.

Cevap için teşekkürler.

Merhaba;

Uzunca bir süredir bende cherokee 3.7 hakkında araştırma yapıyorum. Şuanda terios 1.5 kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünmekteyim. Yaklaşık 1,5 senedir terios kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım ancak motor gücü zayıf geldiği için değiştirmek istiyorum. Aldığınız araç ile ilgili yaorumlarınızı paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Şİmdiden teşekkürler.

Merhaba;

Uzunca bir süredir bende cherokee 3.7 hakkında araştırma yapıyorum. Şuanda terios 1.5 kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünmekteyim. Yaklaşık 1,5 senedir terios kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım ancak motor gücü zayıf geldiği için değiştirmek istiyorum. Aldığınız araç ile ilgili yaorumlarınızı paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Şİmdiden teşekkürler.
renegade modellerini inceleyebilirsiniz.
kullanıcısı değilim ama bildiğim bir şey: lpg takınca bagajda pek yer kalmıyor.
3.7 temiz motorlardandır pek ağrısı sızısı olmaz lakin kenarda 3-5bin tl ne olur ne olmaz parası ayırmayı unutmayın.
forumda ufak bir araştırma yaparsanız cherokee/grand cherokee alırken bakmanız gereken şeyleri kolayca öğrenebilirsiniz.
güzel tercih, şimdiden hayırlı olsun.

Araçla ilgili tek sıkıntım bagaj, evet tank ile kullanılınca yer kalmıyor ve bu sıkıcı bir durum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR