Yaşam Aküleri ve Solar Aküler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burakburc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,060

burakburc

Yeni Üye
Yaşam aküleri ve Solar Aküler hakkında teknik bilgi veya bunlara ihtiyaç duymanız halinde bunun tedarik edilmesi için bana pm atabilirsiniz. www.sader.com.tr aküler hakkında bilgi edinmek için bu siteden yararlanabiirsiniz. B.B., Topin, Trojan Türkiye distribütörlüğünü yapıyoruz. bilgilerinize...

Etiketler
Ynt: Yaşam Aküleri ve Solar Aküler

Burak Bey aküler konusunda ilgili siteden yararlandım.Ankara'da Gersan daki merkeze gittim.Sizi sordum İstanbul ofisinde oduğunuzu söylediler.Buradaki arkadaşlardan da aküler kınusunda bilgi almaya çalıştım.Makbule Hanım yardımcı oldu.Bu konuda karavan için kullanılabilecek birkaç akü önerdi.Bunlar Trojan 24-gel 12v 70 amper,27-gel 84 amper ve TPG12-80 80AMPER GİBİ.Jel akü mü yoksa kuru akü mü konusunda bazı tereddütler oluştu.Kuru akülerin araba altörnatöründeki şarja karşı dayanıksız olacağını bir arkadaş Ankara ofisinde söyledi.Malum bu aküler karavandaki şarj dinamosu marifetiyle araya manuel yada elektronik ayırma devresi konarakşarj edilecek.Siz hangi aküyü önerirsiniz.Karavanda buzdolabı vb.gibi fazla güce gereksinim duyacak cihaz içimn kullanmayacağım.Yalnızca en fazla 1qün konaklamalı ışıtma ve ısıtıcı webasto fanı vb.kullanımında akü enerjisine ihtiyaç var .Zaten 2. gün araç hareket halinde şarj kopnumunda olacak .ONUN İÇİN FAZLA AMPERLİ bir aküye pek gerek yok.Ekonomik,olması,1 günlük de olsa ek enerji depolayıp invertörle ışıtma ısıtma (webasto) tv gibi cihazlara enerji sağlamak amacım.Durağan ve uzun süreli konaklama için zaten bulunduğum yerde enerji temin ederim(220v)Bana günübirlik yedek akü sistemi gerekli.Hesaplı ve boyut olarak ufak ve stasyoner tarzda bir akü gerekli.Her ne kadar iç mekanda monte etmeyecek de olsam atık gaz ,asit vb sızıntılara meydan vermemeli akü.Bu jel aküler iç mekanda kullanılsa iç mekan havasına olumsuz etki veren emilsiyonlar verir mi.Kuru AKÜ KONUSUNDAKİ TAVSİYELERİNİZ NELERDİR.Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.