Yaşam Aküsünün Çabuk Boşalması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan catalkalp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,707

catalkalp

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar uzun zamandan beri bir sorunum vardı yaşam akülerim yeni olduğu halde zamanla verimlilik azalması yaşıyordum uzun araştırmalar sonucu bir cihaz keşfettim.
Daha önce 2 adet 210 ah marin akümü sülfatlanma yüzünden ömrünü tamamlamış sanarak hurdaya verdim.İstedimki sizlerde bu yanlışa düşmeyin diye bir önerim var aşağıdaki linki bir inceleyin bence her karavanın yaşam akülerinde olması gereken bir cihaz.

Akü için sülfat önleyici( açıklamayı okuyunuz) - Elektronik Güç Kaynakları sahibinden.com'da - 434722052

Etiketler
Merhaba arkadaşlar uzun zamandan beri bir sorunum vardı yaşam akülerim yeni olduğu halde zamanla verimlilik azalması yaşıyordum uzun araştırmalar sonucu bir cihaz keşfettim.
Daha önce 2 adet 210 ah marin akümü sülfatlanma yüzünden ömrünü tamamlamış sanarak hurdaya verdim.İstedimki sizlerde bu yanlışa düşmeyin diye bir önerim var aşağıdaki linki bir inceleyin bence her karavanın yaşam akülerinde olması gereken bir cihaz.

Akü için sülfat önleyici( açıklamayı okuyunuz) - Elektronik Güç Kaynakları sahibinden.com'da - 434722052

Aynı aleti değişik başlıklarda tavsiye ediyorsunz. 4-5 yıldır benzer ciahzları kullanırım. Iki yıla yakın bir zamandır kullnadığım cihaz:

Unbenannt

Sizin bahsettiğiniz başarıyı ben kendi akülerimde yaşamadım. Bu aletin satışında sizin bir menfaatiniz var mı?

güç kaynakları ilgi alanım bu alanda uzman sayılırım ,özet geçeceğim
Aku ler çok değişik çeşitleri olsa da hepsi asit bazlı dır karavanda kullanım için anlatayım .1 jel olanlar var bunlar akımın hızlı geçişini engelleyerek akünün ömrünu uzatıyor .2 sulu akulerdir araba akuleri gibi bunların ömürleri kısadır akım fazla ve rahat geçişi olduğu için performansı bitiyor. sonuç olarak kullanacağınız hiç bir cihaz bu süreyi değiştirmez kullanım şeklinize göre ömrü değişir.
sürekli şarz ,aküyü tam boşatma ,çok akım çeken cihaz bağlamak (su ısıtıcı ütü)gibi durumlar akünün ömrünü kısaltan durumlardır.
Not: solor şarz cihazı doğru bağlanırsa akunun tam boşalımını engelliyor.

Ben akü ömrünü uzatır demedim ki akü çevrim sayısı bellidir ben sadece çevrim esnasında maximum verim elde etmemizi sağlar diyorum

Aynı aleti değişik başlıklarda tavsiye ediyorsunz. 4-5 yıldır benzer ciahzları kullanırım. Iki yıla yakın bir zamandır kullnadığım cihaz:

Ekli dosyayı görüntüle 501479

Sizin bahsettiğiniz başarıyı ben kendi akülerimde yaşamadım. Bu aletin satışında sizin bir menfaatiniz var mı?
Eğer aküleri ilk aldığınızdan beri cihazı kullandıysanız zaten faydasını görmüşsünüz demektir.Eğer sonradan kullanıp faydasını göremediyseniz akülerinizde fiziksel bir hasar var demektir.Zira kullanan herkes memnuniyetini ifade ediyor

güç kaynakları ilgi alanım bu alanda uzman sayılırım ,özet geçeceğim

Not: solor şarz cihazı doğru bağlanırsa akunun tam boşalımını engelliyor.
solar şarz cihazı doğru bağlantısı ne demektir nasıl oluyor? öğrenmek için soruyorum

"Not: solor şarz cihazı doğru bağlanırsa akunun tam boşalımını engelliyor"

Solar sarj doğru bağlanmazsa cihaz yanar , kullanılamaz hale gelir , siz ayarları doğru yapılırsa akünün tamamen boşalmasını engeller diyecektiniz galiba .

Benim solar sarj regülatörümün bahsekonu ayarı , 10.8 volta ayarlanmış geldi .

güneş jarz cihazında 6 giriş mevcut tur
2 si :güneş panelleri girişi +/-
2 si aku lerin girişi +/-
2 si ampul şeklinde resim edilen çıkış(10,8 volt)
1.BAĞLANTI: inverter i ve 12 volt çıkışı akulere doğrudan bağlayabilirsiniz sıkıntı yok tabiki kontrol sizde olur akuler tam boşalabilir
2. BAĞLANTI: invertör ve 12 volt çıkışı güneş şarz cihazının çıkışına bağlarsınız kontrol cihazda olur akü alt sevyesine gelince boşalmadan enerşi çıkışını keser
3. BAĞLANTI: İnvertör veya 12 volt buzdolabı doğrudan akülere bağlanır.12 volt ışık ve hidrofer çıkışı güneş şarz caihazının çıkışına bağlanır
sonuç:önerim buzdolabı doğrudan akulere bağlanması çünkü çalışma esnasında akım çok çeker zaten genelde invertörler aküleri tam boşaltmadan enerji çekimini keser.12 volt buzdolabı kullanıcıları için 12 volt çıkış ına 12 volt ile çalışan hidrofor ve ışıklar bağlanırsa belli bir değere geldiğinde enerjiyi kesecektir.o sirada invertör veya 12 volt buzdolabı çalıştırılıyorsa aku ile bağlantısı şartel yardımı ile sonlandırılarak akunun ömrünü uzatılabilirsiniz
şarz cihaz çıkış ı 10 amper ve altı ise tüm cihazların buna bağlanması(2. bağlantı) şarz cihazına zarar verebilir ısınmasına neden olur. 15 amper se 2. bağlantı modeli seçilebilir.
demek istediğim 1. bağlantı şeklinde yapılması sakıncalı akuler tam boşalabilir.

Son düzenleme:

"Not: solor şarz cihazı doğru bağlanırsa akunun tam boşalımını engelliyor"

Solar sarj doğru bağlanmazsa cihaz yanar , kullanılamaz hale gelir , siz ayarları doğru yapılırsa akünün tamamen boşalmasını engeller diyecektiniz galiba .

Benim solar sarj regülatörümün bahsekonu ayarı , 10.8 volta ayarlanmış geldi .
benim demek istediğim solar şarz cihazın çıkışı devre dışı bırakılarak yapılan bağlantı hatalı
mesele ışığı veya hidrofor açık kalır sa akuler tam boşalabilir.

zaten +/- yi yanlış bağlarsanız paneller yanar.bağlantıyı yaparken en son paneller in devresi şarz cihazına bağlanır.

Son düzenleme:

.
Ben akü ömrünü uzatır demedim ki akü çevrim sayısı bellidir ben sadece çevrim esnasında maximum verim elde etmemizi sağlar diyorum
.

Tuhaf, cümlenizin sonu başını yalanlıyor.

Bu aletle çevrim başına daha fazla verim elde edilir demekle sonuçta, örneğin birkaç senelik 100Ah aküden diyelim 80Ah yerine 90 Ah akım elde edilir demek istiyorsunuz.
Eh bu da akünün çevirim sayısının dolayısıyla somut ömrünün uzamış olduğu anlamına gelir...
Bu formülasyon maalesef sadece size özgün olmalı ?

Tavsiyenizle çıkarınız arasındaki ilişkiye, hala görmezden gelip cevap vermediğiniz düşünülürse, forumun ücretsiz ve reklama lakayıt ortamını yazınız için cazip bulmanız belki anlaşılabilir ama, gereksiz tekrarlarla bu konuyu gözümüzün içine sokmak istemeniz, bizleri aptal yerine koyuyorsunuz duygusu uyandırıyor.
Lütfen !...

Not
Desülfator diğer deyimiyle Battery Refresher’in gerçek faydası, sadece akülerin dolum sırasında yapılan yanlışlarını kısmen telafi etmesi şeklinde oluyor. Özellikle büyük kristalli kırılması güç sülfatlara etkisi maalesef yok. Bunun için akü boşalım sonrası tavsiye edilen zaman aralığını geçirmeden tam doluma geçilmesi, bu aletleri gereksiz kılmakta.
Üstelik alet LiFePO4 gibi bazı akülere de uygulanmıyor.
Ekstradan söylersek, akülerin takvim yaşında değişiklik yapması da asla mümkün değil.

Siz akülerinizi kesinlikle yanlış kullanmış olmalısınız. Ancak bu durumda faydasını görmüş olabilirsiniz. Benim jel akülerim 7. senede 500 üzeri çevirime yorgunluk belirtisi göstermeden ulaşmış durumdalar. Böyle bir aleti almayı düşünmemem anlaşılır olmalı ?

Kısaca; aküsünü bilgili kullananların bu alete ihtiyacı yok !
Diğer taraftan prensipte karşı olmanın da bir anlamı ve geçerliliği yok. Paraya önem vermeyip tekniğe meraklı olanlar, yukarıdaki nedenle erkenden kapasite kaybına uğrattıkları aküleri için ödünç aldıkları bu aleti tek seferliğine kullanacaklar yahut da hediye alanlar tabii takabilir..

Bir de “aracımda zaten ABS var karda, yağmurda dikkat etmeme gerek yok” düşüncesinde olan gençler için, baştan uygulama, biçilmiş kaftan olmalı ? ;)

Forumda bu aletle ilgili yazılara rastlamamış olmanız ise imkansız.
Belki de foruma okumak için girmiyor olabilirsiniz ?

bkz.
Desülfatör Kullanan ya da Yapan Var mı?

.

Son düzenleme:

benim demek istediğim solar şarz cihazın çıkışı devre dışı bırakılarak yapılan bağlantı hatalı
mesele ışığı veya hidrofor açık kalır sa akuler tam boşalabilir.
Bu durumda ; tüketimi solar sarj kontrol çıkışından mı yoksa direkt aküden mi yapmak daha avantajlı olur sorusunu tartışalım .

Sarj cihazı çıkışından tüketim yapmak , daha akla uygun değilmi ?

Biraz kafa karışıklığı oluşturdunuz ?

kafa karışıklığı için üzgünüm buzdolabı akım çok çeker solar cihaz fazla ısınabilir, fakat siz her şeyi solar çıkıştan verdiğiniz halde buzdolabı çalışma esnasında cihaz ısınmıyor sa sorun yok çıkışınızın akım gücü yeterlidir. bazı cihazlar çoğu cihazlar çıkış akım gücü düşüktür(10 amper ve altı). bu nedenle buzdolabı doğrudan akulere ,diğer tüm cihazlar solar çıkıştan olursa daha verimli olacağı kanaatindeyim.10,8 e düşünce ışıklar kapanacağı için buzdolabı akü bağlantısı şarteli kapatılabilir.ısınan şarz cihazlarında enerji kaybı olacağı gibi buzdolabı da yeteri akımı alamadığından tam randımanlı çalışamaz.

DOKTOR63 nikli üye arkadaşımız siz kendinizi böyle tanıtmışsınız "güç kaynakları ilgi alanım bu alanda uzman sayılırım " Güç kaynakları dediğiniz şey nedir acaba? uzmanmısınız değilmisiniz bir bilsek .HER ŞEYİ SOLAR ÇIKIŞTAN VERMEK nasıl bir şeydir. SOLAR ÇIKIŞ NEDİR

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri