Yaşam Aküsü Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gecitoguz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,690

gecitoguz

Yeni Üye
Öncelikler herkese merhabalar ve şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
yaklaşık 2 senedir karavan gezisi yapıyorum bazı konularda acemilik çekiyorum şuanki sıkıntım akü problemi
karavanımın yapmıs oldugum tum sistem 12v 220w ve gaz sistemiyle calısıyor benım hatam 180 amper normal bır aku aldım ve bır sene ıcerısınde aku bozuldu bana daha cok guc tutabılıcek bır aku lazım start ozellıgı olmayan araştırmalarıma gore bosch L6 serısı mutlu akunun bazı modellerı soylendı
kullanım alanım 25 ınch lcd tv 12v buzdolabı electrolux 12 v aydınlatma sıstemın beyaz led ve ufak bır muzık sıstemım var
22ow bulamadıgım kampınglerde en azından bır kac gun benı ıdare edebılecek uzun omurlu bır aku arıyorum marka model yardımında bulunursanız sevınırım
keyıflı forumlar ...

Etiketler
Hatanız olsa olsa akünüzün kapasitesi değil cinsi ve bakımı ile ilgili olmalı. Televizyon hariç benzer harcamalar için, 6. sene ~500 gün üzeri kullanım icin 140 Ah jel aküm hala yorgunluk alametleri göstermedi.
Karavan kullanımı için jel ya da AGM şart. Bakım olarak ayda bir 48 saat şebeke ceryanına bağlanmazsanız hangi cins olurlarda olsunlar, ömürleri gereksiz kısalmakta.

Vakit istiyor ama forumu okuyun derim.
Hepsi yazılı çünkü...:yum:

Hatanız olsa olsa akünüzün kapasitesi değil cinsi ve bakımı ile ilgili olmalı. Televizyon hariç benzer harcamalar için, 6. sene ~500 gün üzeri kullanım icin 140 Ah jel aküm hala yorgunluk alametleri göstermedi.
Karavan kullanımı için jel ya da AGM şart. Bakım olarak ayda bir 48 saat şebeke ceryanına bağlanmazsanız hangi cins olurlarda olsunlar, ömürleri gereksiz kısalmakta.

Vakit istiyor ama forumu okuyun derim.
Hepsi yazılı çünkü...:yum:
cevap için teşekkürler sizin önereceğiniz bir akü marka ve modeli var mı acaba ? ve şebeke elektriği ile şarj derken karavanın kendi sarj ünitesiyle şarjlamak istemiyorum çok eski birşey ondanda şüpheleniyorum akü için otomatik voltaj ayarlayıp doldurabilen cihazları önerirmisiniz

Benim akü Exide Gel pahalı,yabancı, fakat dünyaca güvenirliliğini ispatlanmış ve tanınmış bir ürün.

Benim akü Exide Gel pahalı,yabancı, fakat dünyaca güvenirliliğini ispatlanmış ve tanınmış bir ürün.

volt akünün sahibiyle görüşmemden sonra 250 ah lık volt jel akü almaya karar verdim kendisi 5 sene sorunsuz garantisi verdi umarım hakkımızda hayırlısı olan budur ve problemsiz kullanırım...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,084
Kaydolan Son Üyemiz
muraska6105

Çevrimiçi üyeler

Geri