Yatak Için Sünger

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kara.vanlife Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,621

kara.vanlife

Kamp I
Merhaba,

Transporter camper araçım için sünger yatak yaptirma aşamasındayım. Hangi süngeri ( beyaz, gri vb. ) kaç dansite ve hangi kalınlıkta tercih etmeliyim. ?

Ölçüler 120 x 180 veya 190 civarında olacak. Yatak 3 parçadan oluşacak.

Ayrıca kumaş secimi nasıl olmalı.? Leke tutmayan neme dayanıklı hava alabilecen vs..

En önemli konulardan biriside yapacak olan firma. Özellikle Kocaeli'de yoksa ve civarında ( Bursa - İstanbul ) yönlendirebileceğiniz bir firma var mı ? Yatağın arka köşeleri araça uygun kesilmek ve dikilmek zorunda. Bu sebeple işinin ehli bir firma tercihimdir.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Etiketler

Ben internetten hazır üçe katlananını aldım ama ince biraz.
Kampçılıkla ilgili ihtiyaçlarda kullanmak için
Arabamın arkasına attım.
Eskişehir'de bir firma reklam yapmıştı forumda.
Aratırsanız belki bulursunuz.

Ben en iyisi ve kalitelisi diye yüksek dansite gri aldım profesyonel tavsiye üzerine, tahta gibi oldu , 1 saat bile yatamadım. Attım çöpe, gittim adi yumuşak sünger aldım , misss ... Kumaş iyi olsun ama.

Ben ortopedik olması açısından visco cinsi yatak öneririm. Benim karavanımda 5 cm.lik olanı var. Gayet memnunum. Evde daha uzun süreli kullanacağımı düşünerek iki tane alıp üst üste koymayı düşündüm. En makul fiyatlı olarak Viscoleff diye bir firma buldum. Doğrudan kendileri üretiyorlarmış. Yatağın kenarı için bir parçasının kesilmesi gerekiyordu. İletişime geçtim. İstediğiniz ebatta, istediğiniz kalınlıkta yaparız, istediğiniz şekilde keseriz dediler. Ve yaptılar. gittigidiyor'da sayfaları var. Bir mesaj atıp iletişime geçin. Ben çok memnun kaldım.

Merhaba,

Transporter camper araçım için sünger yatak yaptirma aşamasındayım. Hangi süngeri ( beyaz, gri vb. ) kaç dansite ve hangi kalınlıkta tercih etmeliyim. ?

Ayrıca kumaş secimi nasıl olmalı.? Leke tutmayan neme dayanıklı hava alabilecen vs..

En önemli konulardan biriside yapacak olan firma. Özellikle Kocaeli'de yoksa ve civarında ( Bursa - İstanbul ) yönlendirebileceğiniz bir firma var mı ? Yatağın arka köşeleri araça uygun kesilmek ve dikilmek zorunda. Bu sebeple işinin ehli bir firma tercihimdir.

32 al sık kullanırsan 5 sene sonra yumuşar.

Merhaba
Sunger saticisi olarak 1-2 detay vernek isterim. Dasite yukseldikce sunger sertlesmek zorunda degildir. Yuksek dansite dayanikli sungerlerinde oldukca yumsak ve konforlu secenekleri vardir. Piyasada genellikle sert sunger kalitelidir, yuksek dansite sunger sert olur gibi yanlis bir algi var.
Yani 32 dns/m3 bir sunger 22dn/sm3 sungerden daha yumsak olabilmektedir. Hem daha yumsak hemde cok daha uzun sure dayanir.
Sungerlerin kalitesi dansite ile ifade edilir. Buda kabaca 1 m3 sungerin agirligidir. Yani 32 dns sungerin 1 m3 'u 32 kg gelmektedir. Dolayisi ile m3 teki sunger miktari yogunlastikca dayanimi artmaktadir.
Ayrica sunger sertliklerinide 3 e ayirabiliriz.
Soft (cok yumsak)
Orta yumsak
Sert
Ayni dansitede 1 kac farkli sertlik olabilmektedir. Secim yaparken bu kriterlere gore secim yapilirsa daha uzun omurlu ve konforlu secim yapilmis olur.
Karavanlarda sungerlerin konuldugu yuzey sert genelde sandik kapagi gibi yuzeylerdir. Oysa koltuklarda sungerler elastik serit seklinde bezlerin uzerindedir. Bu elastik seritlerde sungere esneklik kazandirmaktadir. Koltuk sungerlerinden farkli olarak karavanda hem oturum hemde yatak olarak kullanilacak sungerlerin yuksek dansite (28-30-32dns) orta yumsak veya soft sunger tercih edilmesi daha iyi olacaktir .

Son düzenleme:

Merhaba
Sunger saticisi olarak 1-2 detay vernek isterim. Dasite yukseldikce sunger sertlesmek zorunda degildir. Yuksek dansite dayanikli sungerlerinde oldukca yumsak ve konforlu secenekleri vardir. Piyasada genellikle sert sunger kalitelidir, yuksek dansite sunger sert olur gibi yanlis bir algi var.
Yani 32 dns/m3 bir sunger 22dn/sm3 sungerden daha yumsak olabilmektedir. Hem daha yumsak hemde cok daha uzun sure dayanir.
Sungerlerin kalitesi dansite ile ifade edilir. Buda kabaca 1 m3 sungerin agirligidir. Yani 32 dns sungerin 1 m3 'u 32 kg gelmektedir. Dolayisi ile m3 teki sunger miktari yogunlastikca dayanimi artmaktadir.
Soft (cok yumsak)
Orta yumsak
Sert
Ayni dansitede 1 kac farkli sertlik olabilmektedir. Secim yaparken bu kriterlere gore secim yapilirsa daha uzun omurlu ve konforlu secim yapilmis olur.
Karavanlarda sungerlerin konuldugu yuzey sert genelde sandik kapagi gibi yuzeylerdir. Oysa koltuklarda sungerler elastik serit seklinde bezlerin uzerindedir. Bu elastik seritlerde sungere esneklik kazandirmaktadir. Koltuk sungerlerinden farkli olarak karavanda hem oturum hemde yatak olarak kullanilacak sungerlerin yuksek dansite (28-30-32dns) orta yumsak veya soft sunger tercih edilmesi daha iyi olacaktir .

Merhaba,

Yeriniz nerede ?

Bana hem sünger hem de dikimi konusunda yardımcı olabilirmisiniz ? Ya da Kocaeli'de beni yönlendirebileceğiniz bir firma var mı ?

Ayrica 32 DNS orta yumuşak için kalınlık ne kadar olmalı ?

Merhaba,

Yeriniz nerede ?

Bana hem sünger hem de dikimi konusunda yardımcı olabilirmisiniz ? Ya da Kocaeli'de beni yönlendirebileceğiniz bir firma var mı ?

Ayrica 32 DNS orta yumuşak için kalınlık ne kadar olmalı ?
İstanbul Anadolu yakasında yerimiz. Bizim çevremizde dikim için yönlendirebileceğiniz müşterilerimiz mevcut. Alternatif olarakta Sakarya/Adapazarı bölgesinde yaptırabilirsiniz.
Süngerin kalınlığıda sizin ihtiyacınıza göre belirlenir, oturum pozisyonundaki yerden yükseklik ve tavan mesafesi gibi. İdeal olanı 8-10 cm gibi olabilir.

Son düzenleme:

Merhaba
Soft (cok yumsak)
Orta yumsak
Sert
Bize 32 gösterdiler kalınlığı 20 cm vardı bayağı sertti. Ağırlığı görünce yumuşuyor. Karavan için alt taraftaki sert malzemeyi hissetmemek için ne kadar kalın alırsanız okadar kar.

Merhaba,

Merhaba,

Fikir vermesi açısından kendi aracıma (landcruiser) 140x220 ebadında 32dns (sert) 5cm kalınlıkta 4 paça katlanabilen yatak yaptırdım. Geçtiğimiz hafta boyunca kamptaydım. Ben, eşim ve iki küçük kızım araçta yattık. Biz memnun kaldık. Aynı sistemi birlikte kamp yaptığımız arkadaşlarımız da kullanıyor.

Sünger kalitesi ve özelliği konusunda teknik bilgilere sahip değilim. Ancak sünger kalınlığı azaldıkça sert seçmek gerekiyor. Çok yumuşak seçerseniz ve kalınlığı da ince olursa konforsuz olabilir . Benim aracımda arka koltuklar yatınca iki parça kontraplaktan oluşan yatak zemini var. İç hacimden kaynaklı 5cm kalınlıkta sünger seçtim.

Araç içerisinde rahat yatabilmek için yatak üst yüzeyi ve araç tavanı arasında min 50-60cm mesafe olmalı. Sizin aracınız zaten transporter imiş. yükseklik konusunda sıkıntı yaşamazsınız tahminimce. 10cm kalınlıkta orta sertlikte ve 32dns bir yatak işinizi görür. Sonuçları paylaşırsınız.

Keyifli kamplar dilerim.

Merhaba,

Fikir vermesi açısından kendi aracıma (landcruiser) 140x220 ebadında 32dns (sert) 5cm kalınlıkta 4 paça katlanabilen yatak yaptırdım. Geçtiğimiz hafta boyunca kamptaydım. Ben, eşim ve iki küçük kızım araçta yattık. Biz memnun kaldık. Aynı sistemi birlikte kamp yaptığımız arkadaşlarımız da kullanıyor.

Sünger kalitesi ve özelliği konusunda teknik bilgilere sahip değilim. Ancak sünger kalınlığı azaldıkça sert seçmek gerekiyor. Çok yumuşak seçerseniz ve kalınlığı da ince olursa konforsuz olabilir . Benim aracımda arka koltuklar yatınca iki parça kontraplaktan oluşan yatak zemini var. İç hacimden kaynaklı 5cm kalınlıkta sünger seçtim.

Araç içerisinde rahat yatabilmek için yatak üst yüzeyi ve araç tavanı arasında min 50-60cm mesafe olmalı. Sizin aracınız zaten transporter imiş. yükseklik konusunda sıkıntı yaşamazsınız tahminimce. 10cm kalınlıkta orta sertlikte ve 32dns bir yatak işinizi görür. Sonuçları paylaşırsınız.

Keyifli kamplar dilerim.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Eylül ortası 2 aylık bir rota için yollardayım. İzlenimlerimi paylaşacağım.

Saygılar

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri