Yaylada, Balıkta Kamp Yapabilme Hayali İçin Mikro Çekme Karavanım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mustafayetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 247
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 108,910

mustafayetim

Evim Arkamda Dünya Önümde
Yer
Adapazarı
Yaylada balıkta kamp yapabilme hayali için çekme remork dizayn etme yaklaşık bir yıldır sevgili Bülent(mayıstosböce) ile ortak hayalimiz idi .Uzun süre bu konu hakkında konuştuk.Onun da yardımı ve fikirleri ile yaklaşık bir yıl önce aldığım remorka bazı eklemeler yaparak kendimce yeni bir dizayn yaptım ve bazı eksikliklerine rağmen bayramın üçüncü günü balıkta bunu denedim.

Remorkun toplu hali

Yeni remorkumuz

Etiketler
Öncelikle bu ihtiyaç nereden doğdu ondan bahsedeyim.Benim çekme karavanım Hymer 560 sporting
boy olarak oldukça büyük.Sağlam dört çeker bir aracım var ancak çok istememe rağmen Adapazarı etrafında çokça bulunan yaylalara ve baraj göllerine çekme karavanımla gidemiyorum.Açıkçası bazı yerlere gidebilecek olsamda karavanıma bu yollarda kıyamıyorum...

215

Güle güle kullanın...
Ben de bu tarz bir römork yapmak istiyorum, böylece araç üstü çadırı da sürekli araç üstünde taşımam gibi düşünüyorum.

PAG 6224

Bu remorku planlarken şunları düşündüm:
Normalde çekme karavanımı yaylaya çıkartabilsem bana sunduğu imkan nelerdir?
Önce yatacak mekan yatak
Tuvalet
Ocak
Buzdolabı
Yağmurdan ve güneşten koruyacak tente
Masa sandalye
Temiz ve atık su deposu.

Benim için asgari şartlar bunlar diye düşündüm.

Önce iki kişi yatacak mekan arabamda mevcut.Bu aracı bu sene almamdaki sebeplerden biri de bu.Normalde bir çok araçta arka koltukları yatırdığınızda bagaj kısmında iki kişi biraz problemli de olsa yatar.Problemin önemli bölümü bu yatacak alanın genişliği ve uzunluk olarak bacakların rahat olmasıdır.Ancak en önemli kısmı bence arka koltuklar yattığında bagaj zemini ile koltuk zemini arasındaki seviye farkıdır.
İşte işin en can alıcı kısmını Nissan x trail mühendisleri çözmüş.Bu arazi aracını yapan mühendisler sırf arazide koltuklar yattığında iki kişiyi arkada düz bir zeminde rahatlıkla yatırabilmek için arka bagaj kısmının altına bir çekmece bölümü koymuşlar.Burası aynı zamanda arazi için gerekli takım taklavadı da koymak için uygun bir yer.

Ekmece ak

Kapal

Arka koltuklar yattnda dz zemin

Tezgahın altına 50 lt lik paslanmaz krom depo monte ettim.Pis suyu burada topluyorum.Remorkun arka kısmında ise sağ ve solda altta yine 50 şer litrelik iki krom depo monte ettim.Ufak 12 volt akü ile ufak basit bir hidrofor yardımı ile karavan çeşmesine suyu çekiyorum.

Depolarm

Deponun yandan grnJ

Buzdolabını üç yıl önce balıkta barajlarda kullanmak için almış idim.Waeco'nun kompresörlü 80 lt buzdolabı çok memnunum.
Bu buzdolabını 60 amper akü ile besliyorum.
Yine sağolsun gezenbilir karavan bölümünde arkadaşlar geçen seneki yurt dışı yazı dizimizi birinci yaptılar.Bu seneki Taraklı buluşmamızda bana hediye olarak portatif güneş paneli verdiler.Bununla arazide akümü şarj edebiliyorum.

Tarakl da hediye edilen portratif gne paneli

Buzdolabm

Gelelim tente işini nasıl çözdüğüme.Başlangıçta tentrenin bir uçunu remörka bir ucunuda arabaya bağlamayı planladım.Ancak Taraklı karagöl yaylasındaki kampımızda bunun pek kullanışlı olmadığını gördüm.

Tentenin bir ucu arabada

Bütün bu gördüğünüz demir doğrama işlerini yapan Yusuf ustam bana iki metre öne tente çıkma imkanı veren bu portatif sistemi kurdu.

66

88

Cvx

R23

R7

Bayramın üçüncü günü sabahı saat 4.5 ta yola çıktık.Sakarya Karasu Melen deresinin Karadenize dökülme ağazındaki yerel ismi ile Melenağızı mevkiine ben kardeşim Veysel ve oğlum Enes ile birlikte yeni remorkumuzu deneyip eksikliklerini görmek hemde biraz hava alıp balık avlamak amacıyla gittik.

Kamp alanna geldik

Yerleiyoruz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.