Yazlık Racing Mont Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ggame Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,712

Ggame

Ana Kamp
Merhaba Arkadaşlar,

yaz Geldi Ve Benim Bir Yazlık Motor Montu Almam Gerekiyor. Racing Motor Kullanıyorum Ve Rev'it Marka Mont Almayı Düşünüyorum Ama Takıldığım Bir Kaç Konu Var. Bu Montları Da Bir Seçim Yapmam Gerekiyor Yaz İçin File Montlar Var Ve Birde Deri Olup Daha Sağlam Ve Güzel Görünen Mont Tipleri Var.ilk Önce Deri Mont Almayı Düşündüm Ama Antalya Gibi Bir Şehirde Motor Kullanırken Sürekli Dur Kalk Yapmak Gerekiyor Ve Bu Deri Mont Düşük Hızlarda Bunaltır Diğe Düşünüyorum Öte Yandan File Montlar Da Bir Racing Motor İçin Fazla İnce Diye Düşünüyorum Göğüs Bölgesinde Asfalt Ve Vücut Arasında İncecik Bir Deri Var Ön Yüzü Tamamıyla File. Olur Da Bir Kaza Anında Sürüklenme Olasılığına Karşın Deri Daha Güvenli Diye Düşünüyorum.fakat Derinin Fiyatı 600 Civarı Filenin İse 300 Civarı.siz Kararınız Ney Olurdu?

teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Yazlık Racing Mont Seçimi

Ben de bu konuda kararsız kalanlardanım Güneş Bey. Fakat tercihimi Revit Tarmac Air'den yana kullanmayı düşünüyorum. Tabi henüz ürünü bizzat deneyip, incelemedim. İnceleyince kararım değişebilir. Fakat yazın Antalya'nın sıcak havasında özellikle şehir içi trafikte deri montla dolaşmak da başlı başına kaza sebebi olabilir diye düşünüyorum.

Merhabalar,

Bahsetmiş olduğunuz Revit Tarmac Air modelini bir arkadaşımdan ödünç alarak bir süre kullandım.Çünkü o kadar para vereceksem pişman olmak istemiyordum.Antalya içinde trafikte hızınız 30'un altına düştüğünde sıkıntılar başlıyor.Motorunuzu bilmiyorum fakat ben kendi motorum da bunu kullandığımda 30'un altında bunalttı ve terletmeye başladı.Benim motorum 250cclik bir honda.Bu montu 1000cc'lik bir cbr da kullandığımda ise 30'un altında bırakın bunalmayı su gibi terlemeye başladım.motorun da ısısı çok fark ettiriyor. Ben sanırım fileli montlardan alacağım başka çarem kalmıyor.Sizde alıp denerseniz tecrubelerinizi bekliyorum,teşekkürler.

Merhaba Güneş Bey,
Henüz bir motosikletim yok. Bir aksilik olmazsa bu ay içerisinde düşük cc'li (125-150) bir motosiklet almak niyetindeyim. Her acemi gibi ben de motosiklet yanında ekipman araştırmaları yapmaya başladım. Bu malzemeleri araştırırken belli standartları ve koruma özelliği olan uzun vadeli kullanabileceğim ürünleri incelemeye çalıştım. Revit tarmak air'i bu süreçte düşündüm. Ben de aslen Antalya/Alanyalıyım. İşim gereği Konya'da ikamet ediyorum. Fakat yaz aylarında (Temmuz-Ağustos) Alanya'da kullanabileceğim bir mont seçmem gerekiyor. Yorumunuza göre tarmac'ın yaz aylarında bizim memleket için pek uygun bir seçenek olmadığını anlıyorum. Prohel ve Venom gibi markaların mevsimlik ürünlerini de incelemekte yarar var. Fiyat olarak Revit'e göre cazipler şayet koruyuculuk bakımından da belli özellikleri taşıyan ürünlerse düşünülebilir. Bu markanın ürünleri hakkında -varsa- bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Saygılar.

Merhabalar,

Yeni motorunuzun hayırlısı olup kazasız belasız sürüşler dilerim, sizin de dediğiniz gibi rev'it kalite bakımından ön plana çıkıyor.Kullanım ömrü diğerlerine göre daha fazla oluyor en azından benim için.Venom marka ürünleri hiç kullanmadım ama bu markayı öven bir çok arkadaşım var, aynı rev'it gibi kaliteli olduğunu tahmin ediyorum.Fakat Prohel düşünmemenizi öneririm, benim prohel marka ne kadar eldiven, mont, pantolonum olmuşsa pek dayanmadı bir yerlerinden hep yırtıldı.Bu venom marka montlara bir göz gezdirmem iyi olacak gibi, rev'it rev'it diye takılmamak gerekiyor.

Teşekkürler

Güzel temennileriniz için teşekkür ederim Güneş Bey. Prohel hakkındaki yorumunuza bakınca ekipman konusunda ucuzluğa aldanmamak gerektiğini anladım. Ben de venom alternatifini değerlendirsem iyi olacak galiba. Yazlık mont konusundaki arayışınız sona erdiğinde aldığınız montun marka ve modelini burada paylaşırsanız sevinirim.

Kazasız, zevkli sürüşler dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.