Yazlık Trekking Ayakkabısı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan soba Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,246

soba

Yeni Üye
Selamlar,

Forumdaki trekking ayakkabıları ve nasıl ayakkabı seçmeli konulu mesajları okudum, birkaç online mağazadaki modellere baktım fakat aklımda hala bir iki cevapsız soru var:

• Sadece yazın kullanılacak da olsa bir trekking ayakkabısı su geçirmez olmalı mıdır? Yaz koşulları gerçekten Gore Tex'i etkiler/bozar mı?
  • Bu kadar farklı marka ürünü nereden buluyorsunuz? Bahsedilen ayakkabıların çoğu online mağazalarda bile yokken Ankara mağazalarını gezip bulmaya çalışmak saflık olur mu?
  • Yüksek bilek kesiminin şart olduğunu çıkardım yazılanlardan. Ama online mağazaların trekking ayakkabısı kısımlarında orta ve alçak kesimli modeller de satılıyor. Yanlış bir çıkarım mı yaptım?

Açıklamalarınız için şimdiden teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Yazlık trekking ayakkabısı

gore-tex en iyi %60-70 nemli ortamlarda çalışır.Dış ortamın sıcaklığı çalışma presiplerini etkliemiyor.(gözardı edilebilir.) Sadece donma durumlarında sorun yaşanıyor. Yazın da ayağınınız terlememesi için kullanılabilir. Ancak genelde yazın kanyon/su ayakakabısı tarzı fileli konçsuz ayakkabılar en iyileri. Ya da düşük bilekli hiking ayakkabıları.

Atlaskamp, everestoutdoors, adrenalin, maceracumhuriyeti,alpinist.com.tr,kutupayısı,bikeandoutdoor gezginoutdoor vs. vs. bir sürü mağaza var ama tabi İstanbul'da. Muhtemelen Ankara'da seçenekler daha azdır. Bir gün kadıköy-karaköy-beşiktaş turu yapmanız gerek :smiley:.

Yüksek bilek şart değil, sadece koruyucu özellikleri daha iyi. Arkadaşım bizde asolo botlar varken onda adidas ayakkabı ile aladağlarda 4 gün kaldı, kritik bir sorun yaşamadı çarşaklar dışında.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.