Yedigöller De Bir Gece Kamp Yapmak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan murat18-06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,387

murat18-06

Ana Kamp
Yer
ankara
Selamlar, Ankara da yaşıyorum, 3-4 aydır bu forumu takip ediyorum, iki defa kısa süreli kamp deneyimim oldu, (ağustos ayı bir gece kapadokya *gece bayağı üşüdük*, ekim ilk hafta iki gün çıralı *çıralı da araçta kaldık*, iki gün olimpos *çadır* ekipmanım yok , sürekli araştırıyorum forumdan, konuları inceliyorum, ilk bahara kadar inşallah orta halli kamp malzemelerimi tedarik etmeyi düşünüyorum.
Soruma gelecek olursak, transporter aracım var, perşembe günü yedigöller bölgesinde ( hissedilen sıcaklık 2 derece) bir gece konaklamalı (eşim, iki çocuğum 18, 10 yaşlarında ve ben) kamp yapmayı planlıyoruz. Dediğim gibi ekipmanım yok, evden yorgan battaniye o şekilde bir gece araç içinde konaklayarak cuma günü akşam üzeri tekrar dönmeyi düşünüyorum. Konaklayacağımız gece aracın içini orgaz markasının küçük tüp üzerine takılan sobası ile üşümeden geçirebilme ihtimalim var mıdır ?, uyku tulumları çok pahalı olduğu için perşembeye kadar temin edebilme durumum yok. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Aracımda kalırken camı 3-4 santim açık bırakıyorum genelde havalandırma olarak.

Hava  durumu

Orgaz tp sobas

Etiketler

Burada böyle bir uygulamayı kimse önermez.Sabah en iyi ihtimal boğaz kuruluğu ve baş ağrısı ile uyanırsınız.Arada bir aracı çalıştırıp kaloriferinden yararlanmanız daha iyidir.Ya da küçük tüpde su ısıtıp su torbalarından yararlanabilirsiniz.

Bu mevsimde Yedigöller'de gece hava çok soğuk olur,hem de çok soğuk
Sabah arabanın camları buz tutar
Ne kadar yorgan, battaniye de kullansanız çok üşürsünüz hatta donarsınız
Orgaz tüplü ısıtıcı biraz içerinin soğuğunu kırabilir,ancak ortam oksijenini tüketir,camı aralık bırakırsanız hiç ısınmaz, ayrıca yangın riski var
Uyku tulumu iyiyse ve doğru kullanılırsa sıcak tutar ama gece buz gibi bir aracın içinde yatmak güzel olmaz
Size önerim ne yapın edin aracınıza bir vebasto taktırın
Yerli malı dai shawa marka vebasto var
Fiyatı daha uygun
S2 modelini alın
Yedigöller Düzce ve Bolu arasında ve yüksekte yer alan bir bölgedir,bu mevsimde gece inanılmaz soğuk olur

Burada böyle bir uygulamayı kimse önermez.Sabah en iyi ihtimal boğaz kuruluğu ve baş ağrısı ile uyanırsınız.Arada bir aracı çalıştırıp kaloriferinden yararlanmanız daha iyidir.Ya da küçük tüpde su ısıtıp su torbalarından yararlanabilirsiniz.
Araç durduğu yerde çalışırken çok sıcak üflemiyor, diğer seçenek olan su torbasından yararlanılabilir.

Benim de niyetim bu şekilde ama, Murat ERDOĞAN arkadaş haklı olarak beni biraz korkuttu açıkçası.
Murat ERDOĞAN tecrübeli bir kampçı arkadaştır. Dedikleri doğrudur. Ben bu mevsimde yedigöllere gitmedim. Donanımınız yetersizse doğaya gitmemeniz en yararınıza olacak seçenektir. Ama mevsim itibarıyle şu anda geceler çok soğuk geçmiyor daha...

Orgaz tüplü ısıtıcı biraz içerinin soğuğunu kırabilir,ancak ortam oksijenini tüketir,camı aralık bırakırsanız hiç ısınmaz, ayrıca yangın riski var
Uyku tulumu iyiyse ve doğru kullanılırsa sıcak tutar ama gece buz gibi bir aracın içinde yatmak güzel olmaz
Fiyatı daha uygun
S2 modelini alın
Yedigöller Düzce ve Bolu arasında ve yüksekte yer alan bir bölgedir,bu mevsimde gece inanılmaz soğuk olur
Soğuk kısmında çok haklısınız, araç çok çabuk soğuduğu için ısıtıcıya çok güvenemedim. Vebastoyu düşündüm ama fiyat olarak 4000 TL vermek ve bunun yıllık bakımlarını yaptırmak bütçemi sarsıyor, çok fazla kış kampı yapan birisi değilim, genelde köyüm Ilgaz dağına yakın olduğu için kış özlemimi köyde kaldığım zamanlarda günü birlik milli parka, yıldız tepe ve yaylaya giderek gideriyorum, bu yüzden yılda en fazla 2 kez kullanacağım için bu kadar para bağlamak istemiyorum,

Bu hafta sonu Balıkesir Sındırgı'da off road kampına katıldım.
Üzerimde bir tişört,İki tane polar giydim,çift battaniye olmasına rağmena sabaha karşı soğuktan uyandım, uyuyamadım
Benim gibi uyku tulumu getirmeyen 2 arkadaş gece 4 den sonra çadırdan çıkıp arabaya bindiler, arabayı çalıştırmışlar,rolantide kalorifer yeterince ısıtmadığı için sürekli nöbetleşe gaza basmışlar
Yedigöller bu mevsimde bunun iki katı soğuk olur
madem vebasto olmuyor
o zaman alt üst termal içlik,alta battaniye üste kalın yün yorgan, polar,mont, Allah ne verdiyse,tedbirli gidin

Bu hafta sonu Balıkesir Sındırgı'da off road kampına katıldım.
Üzerimde bir tişört,İki tane polar giydim,çift battaniye olmasına rağmena sabaha karşı soğuktan uyandım, uyuyamadım
Benim gibi uyku tulumu getirmeyen 2 arkadaş gece 4 den sonra çadırdan çıkıp arabaya bindiler, arabayı çalıştırmışlar,rolantide kalorifer yeterince ısıtmadığı için sürekli nöbetleşe gaza basmışlar
Yedigöller bu mevsimde bunun iki katı soğuk olur
madem vebasto olmuyor
o zaman alt üst termal içlik,alta battaniye üste kalın yün yorgan, polar,mont, Allah ne verdiyse,tedbirli gidin
Dediğiniz gibi ben de yün yatak, yorgan ne bulursam götürmeyi düşünüyorum, tüp ısıtıcısı da soğuğu kırarsa geceyi kurtarırız gibime geliyor. Detaylı bilgilendirme için sağolun.

Dediğiniz gibi ben de yün yatak, yorgan ne bulursam götürmeyi düşünüyorum, tüp ısıtıcısı da soğuğu kırarsa geceyi kurtarırız gibime geliyor. Detaylı bilgilendirme için sağolun.
Eczanelerde ağrı için sıcak su torbaları var. Onlardan edinin herkese bir tane. Yatağın içine koyarsınız.
Eskiden Kung Fu dizisi vardı, soğukta iken kendini sıcakta hayal ediyordu. Biraz da öyle yaparsınız.
En kötü halde, Bolu'ya dönersiniz.

Bu mevsimlerde çok gittik Yedigöller'e
Uyku saati gelene kadar sorun yok,ateşin başında üstünüz kalınsa üşümezsiniz
Bir sorun daha var
Orada yerde ateş yakılmasına izin verilmiyor
Bir varil yada kamp şöminesi gibi birşeyiniz olması gerekiyor

Bu mevsimlerde çok gittik Yedigöller'e
Uyku saati gelene kadar sorun yok,ateşin başında üstünüz kalınsa üşümezsiniz
Bir sorun daha var
Orada yerde ateş yakılmasına izin verilmiyor
Bir varil yada kamp şöminesi gibi birşeyiniz olması gerekiyor
Akşam 7 den sonra izin veriyorlarmış ateş yakmaya. Bende semaver var onun altını soba gibi kullanırım, içinde ateş yakarak.

Eczanelerde ağrı için sıcak su torbaları var. Onlardan edinin herkese bir tane. Yatağın içine koyarsınız.
Eskiden Kung Fu dizisi vardı, soğukta iken kendini sıcakta hayal ediyordu. Biraz da öyle yaparsınız.
En kötü halde, Bolu'ya dönersiniz.
Evde bir tane var sıcak su torbası, yarın tüplü ısıtıcı kargodan geliyor. Yarın akşam araçta yatayım da sıcak su torbası ve ısıtıcıyı deneyeyim bakalım, nasıl olacak :smiley:

Fiyatı daha uygun
S2 modelini alın
Hocam ben düzceliyim,Yedigöllere defalarca gittim, dört kez de çadır kampı yaptım.Yedi göller sandığınız kadar yüksek rakıma sahip değil (780m).Aksine dağların arasında çukurda kalıyor.Sık ağaçların içinde abantta ki gibi ayaz yemiyorsunuz.Gitmeden evvel Bolu milli parkları arayıp bilgi alınabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.