Yedigöller'e En Yakın Alışveriş Yeri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selcuk198 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,654

selcuk198

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Salı günü 2 kişi yedigöllere kamp atmaya gideceğiz, 3 gece kalmayı planlıyoruz. Arabayla gideceğiz. Ancak tüm bu 3 günlük süreyi idame ettirebilecek kadar gıdayı baştan alıp mı gidelim yoksa bu sürenin ortasında bir kere arabayla şehre inip alışveriş yapıp gelir miyiz kestiremedik.

Bu kararda tabi ki yedigöller e en yakın alışveriş yapılabilecek yerin mesafesi ve yolların durumu önemli, biz ilk kez gideceğimiz için bu konularda bilgili olan arkadaşlardan yardım rica ederiz.

Teşekkürler.

Etiketler
Merhaba arkadaşlar,

Salı günü 2 kişi yedigöllere kamp atmaya gideceğiz, 3 gece kalmayı planlıyoruz. Arabayla gideceğiz. Ancak tüm bu 3 günlük süreyi idame ettirebilecek kadar gıdayı baştan alıp mı gidelim yoksa bu sürenin ortasında bir kere arabayla şehre inip alışveriş yapıp gelir miyiz kestiremedik.

Bu kararda tabi ki yedigöller e en yakın alışveriş yapılabilecek yerin mesafesi ve yolların durumu önemli, biz ilk kez gideceğimiz için bu konularda bilgili olan arkadaşlardan yardım rica ederiz.

Teşekkürler.
İlk günü akşam yemeği et mangal , 2.gün akşam sucuk mangal , 3.gün akşam barbunya konserve , bol bol zeytin peynir ekmek , oldu bitti . Market yok , en yakın yer Bolu . Bu soru biraz lüzümsuz soru olmuş . Yedigöllere gittiğinizin ilanı gibi .

İlk günü akşam yemeği et mangal , 2.gün akşam sucuk mangal , 3.gün akşam barbunya konserve , bol bol zeytin peynir ekmek , oldu bitti . Market yok , en yakın yer Bolu . Bu soru biraz lüzümsuz soru olmuş . Yedigöllere gittiğinizin ilanı gibi .

Cevap için teşekkürler de, bu soru lüzumsuz olmuş ne demek?

Merhaba arkadaşlar,

Teşekkürler.

Yedigöllerin içinde Bir büfe mevcuttu ama burada fazla bir şey bulamazssınız. Bolu tarafından gidecekseniz Bolu Sanayi'den yedigöller 42 Km bolu içerisinden ya da sanayi civarından alışverişinizi yapıp gidin derim.

Yedigöllerin içinde Bir büfe mevcuttu ama burada fazla bir şey bulamazssınız. Bolu tarafından gidecekseniz Bolu Sanayi'den yedigöller 42 Km bolu içerisinden ya da sanayi civarından alışverişinizi yapıp gidin derim.

Yardımınız için çok teşekkürler. O zaman sonuç: orada geçirdiğimiz sürede tekrar şehre inip alışveriş yapma alternatifini unutuyoruz, 3/4 gün bize yetecek kadar malzemeyle gidiyoruz :smiley: Tekrardan teşekkür ederim.

Yardımınız için çok teşekkürler. O zaman sonuç: orada geçirdiğimiz sürede tekrar şehre inip alışveriş yapma alternatifini unutuyoruz, 3/4 gün bize yetecek kadar malzemeyle gidiyoruz :smiley: Tekrardan teşekkür ederim.

Biz Genelde Bolu merkeze uğrayıp tek sefer de 3-4 günlük alışverişimizi yapıp geçiyoruz. Bolu merkez'de aradığınız herşeyi bulma imkanınızda var.

Biz Genelde Bolu merkeze uğrayıp tek sefer de 3-4 günlük alışverişimizi yapıp geçiyoruz. Bolu merkez'de aradığınız herşeyi bulma imkanınızda var.

Aynen, biz de öyle yapalım.

Hocam bu arada anladığım kadarıyla yedigölleri biliyorsunuz. Orada hangi gölün kenarında kamp kuruyorsunuz. Ben internetten ve youtube'dan baktığım kadarıyla büyük göl, kurbağasız olması :smiley: ve nispeten daha az kalabalık olması yönünden mantıklı gibi ne dersiniz.

Aynen, biz de öyle yapalım.

Hocam bu arada anladığım kadarıyla yedigölleri biliyorsunuz. Orada hangi gölün kenarında kamp kuruyorsunuz. Ben internetten ve youtube'dan baktığım kadarıyla büyük göl, kurbağasız olması :smiley: ve nispeten daha az kalabalık olması yönünden mantıklı gibi ne dersiniz.

Yedigöller'de Kamp için ayrılmış belli başlı alanlar var biz Büyükgöl veya deringöl civarında çadır kuruyorduk. Ama bu mevsimde hiç gitmedim genelde sonbaharı tercih ediyorum :smiley: muhtemelen bu dönemde kamp alanı kalabalık oluyordur.

Yedigöller'de Kamp için ayrılmış belli başlı alanlar var biz Büyükgöl veya deringöl civarında çadır kuruyorduk. Ama bu mevsimde hiç gitmedim genelde sonbaharı tercih ediyorum :smiley: muhtemelen bu dönemde kamp alanı kalabalık oluyordur.
Sinek durumları nasıl göl kenarında ve minibüs karavanla göl kenarında her istediğimiz yerde park edebiliyormuyuz? Giriş, geceleme, park vb ücretler bu yaz nasıl bilen var mı?

Sn asline,
araç parkı için ayrılmış yerler dışında park etmeniz pek olası değil,görevliler gelip uyarır, bazı yerlere araç girişi de engellenmiş zaten. Örneğin çadır alanları otopark ile bariyerlerle ayrılmış.

Uzun süreli kamplar için için ilk sorun duş imkanı, tlf vs araçtan şarj edilebilir, pek sorun değil.

Bir de burası kamp alışkanlığı olmayanlar için gerçekten soğuktur. Bol miktarda odun alıp gidin orada odun vs bulunmuyor

Sn asline,
araç parkı için ayrılmış yerler dışında park etmeniz pek olası değil,görevliler gelip uyarır, bazı yerlere araç girişi de engellenmiş zaten. Örneğin çadır alanları otopark ile bariyerlerle ayrılmış.

Uzun süreli kamplar için için ilk sorun duş imkanı, tlf vs araçtan şarj edilebilir, pek sorun değil.

Bir de burası kamp alışkanlığı olmayanlar için gerçekten soğuktur. Bol miktarda odun alıp gidin orada odun vs bulunmuyor
Odunu ormanın merdivenle aşağı inilen bölgelerinden bulmuştuk biz...tabii elimizdeki odunlarla kamp bölgesine tekrar çıkmayı göze almıştık...ama gecenin geç saatlerine kadar idare etmişti bizi.

Sn asline,

Odunu ormanın merdivenle aşağı inilen bölgelerinden bulmuştuk biz...tabii elimizdeki odunlarla kamp bölgesine tekrar çıkmayı göze almıştık...ama gecenin geç saatlerine kadar idare etmişti bizi.

Alaplı istikametinden gelirken yol kenarında kalan parçaları toplayıp arkadaşın jipin tavan bagajına doldurmuştuk, iki gün yetti bize hiç söndürmeden :smiley:

T
Biz ekim ayında gitmiştik ama gece o bölge hangi ay olursa olsun biraz serin olur çünkü yüksek irtifalı bir bölge.
Teşekkürler hepinize, şimdilik ağustos sonyna kadar ege planı yürüyor. Son günlerde karaburun tarafındaydım, harika koylar var ama balık çiftlikleri ve kooperatif şeklinde pekçok site ile cennet koyları öldürmek için elimizden geleni yapmışız ve hızla da devam ediyor yapılan inşaatlara bakılırsa. Anlaşılan çocuklarımız büyümeden daha, orada bile şehir yaşantısı hakim olacak. Bugünlerde karaburun planlayan varsa ve teknoloji kullanmak isterse çok yerde internet çekmiyor. Hani benim gibi hesapta doğal hayatı yaşayacak ama tersine akıllı telefonla zırt pırt internetten kurtulamayan enayilerden varsa aranızda yani!! Ayrıca yarımadanın güneye bakan yarısında özellikle sahilde kalmak isteyen olursa sinek ve sıcakla boğuşmayı göze alsın, hesapta en serin yer olması gereken karaburun özellikle karareis tarafı geceleri sıcaktan yatılmıyor,yastık yapış yapış oluyor. Sinek playı ise gerek site çöplerinden gerek aracıyla gelenlerin attıklarından bir hayli sıkıcı. Bulunduğumuz yeri temiz bırakan bir insan olmayı hala beceremiyiruz, yazıklar olsun bunların analarından aldıkları terbiyeye de okumuşluklarına da..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri